Teisėsaugos akiratyje atsidūrė garsioji „Nike“

Po kelių dienų tie tūkstančiai dolerių dingo iš federacijos sąskaitos, nors tuo metu nebuvo nei jokių renginių, nei kitų iniciatyvų, kuriems būtų reikėję lėšų.

Sunku įrodyti

I.Kiplagatas neigė jam mestus kaltinimus korupcija, o teisininkai, neoficialiai pakomentavę "Nike" atvejį, pažymėjo, kad dėkingumo mokestis buvo oficialiai įtrauktas į sutartį tarp Kenijos federacijos ir "Nike", todėl nėra už ko užsikabinti, kaltinant korupcija "Nike".

Vis dėlto buvęs federacijos darbuotojas sako, kad jam visi įrodymai – akivaizdūs.

"Manau, kad jau tas faktas, jog "Nike" rengia slaptus susitikimus su pagrindinių federacijų viršininkais, jau atrodo įtartinai. Esu tikras, kad "Nike" visuomet žinojo, kad tokio pobūdžio mokėjimai – nederami, tačiau nieko nedarė ir nedaro, kad ši praktika liautųsi."

Rogeris Pielke'as, Kolorado universiteto politikos ekspertas, taip pat pastebėjo, kad įrodyti "Nike" kaltę šiuo konkrečiu atveju – labai sunku. Vis dėlto jis pridūrė, kad sporto pasaulis – tai vieta, kur negalioja jokios taisyklės.

Jis priminė ir didžiulį korupcijos skandalą, kuris neseniai krėtė FIFA.

"Kas kartą, kai kalbu su sporto pasaulio žmonėmis, diskutuojame apie korupciją. Kita vertus, jeigu nori, turi prie to prisitaikyti, kitaip iškrisi iš žaidimo", – pripažino jis.


Šiame straipsnyje: NikereklamaKenijasportas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių