Netikros sukčių svetainės apsimeta „Fix Dessert Chocolatier“ Dubajaus šokolado gamintojais ir „Deliveroo“, kurie jį parduoda Jungtiniuose Arabų Emyratuose, rašoma „Daily Mail“.
„Sukčiai dažnai greitai pasinaudoja tendencijomis, o Dubajaus šokolado manija yra puikus to pavyzdys“, – sakė saugumo ekspertė Olga Svistunova.
„Pasinaudojimas vartotojų entuziazmu ir pasitikėjimu žinomais prekių ženklais yra veiksmingas būdas kibernetiniams nusikaltėliams pasiekti sėkmės“, – tęsė ji.
Scanpix nuotr.
Nesąžiningos svetainės
Dubajaus šokolado batonėlis buvo sukurtas Sarah Hamouda, britų-egiptiečių kilmės šokolado meistrės, gyvenančios Dubajuje.
Jos įmonė „Fix Dessert Chocolatier“ parduoda šį labai pageidaujamą skanėstą už 14 svarų sterlingų (apie 16,5 eurų), tačiau tik per „Deliveroo“ klientams Dubajuje ir Abu Dabyje, JAE.
„Šiuo metu nevykdome tarptautinio pristatymo ar mažmeninės prekybos už regiono ribų“, – „MailOnline“ sakė „Fix Dessert Chocolatier“ atstovas.
Kaip įmonė pažymi savo „Facebook“ puslapyje, ji neturi jokių įgaliotų perpardavėjų, fizinės parduotuvės ar net interneto svetainės.
Taigi kelia nerimą tai, kad ieškant „Fix Dessert Chocolatier“ „Google“ paieškoje, pačiuose rezultatuose atsiranda kelios svetainės.
Svetainės ekrano nuotr.
Pati pirmoji – fixdessertchocolate.com – neva parduoda Dubajaus šokolado batonėlį už 18 dolerių (15,9 eurų) plius 15 dolerių (13,25 eurų) už pašto išlaidas į Jungtinę Karalystę.
Tačiau, kai klientai bando atsiskaityti šioje svetainėje, jiems pranešama, kad norint pateikti užsakymą, „minimali užsakymo suma turi būti 150 dolerių“ (apie 133 eurai).
Įtartina, kad klientams taip pat sakoma: „Užsisakykite su kriptovaliuta ir gaukite papildomą šokolado batonėlį!“
Svetainės ekrano nuotr.
Kita svetainė – fixdessertshop.com – teigia parduodanti batonėlius JAE valiuta už atitinkamai 14 svarų sterlingų (apie 16,5 eurų) plius 23 svarus sterlingų už pašto išlaidas į JK.
Tačiau panašiai, kai aukos pasiekia atsiskaitymo puslapį, joms pranešama, kad norint pateikti užsakymą, jos turi išleisti bent 81 svarą sterlingų (apie 95 eurus).
Dar viena svetainė, orderfixchocolatier.shop, klientams sako, kad jie turi užsisakyti bent šešis batonėlius, tačiau net jei žmonės sumoka didelę sumą, nėra jokių požymių, kad jie ką nors gaus.
Svetainės ekrano nuotr.
Dėl šiuo metu vyraujančio šio saldumyno populiarumo, saugiausia nerizikuoti su jokia nepažįstama svetaine.
Anot saugumo atstovų, kai kurios netikros elektroninės komercijos platformos apsimeta „Deliveroo“ ir kitais nepriklausomais pardavėjais iš viso pasaulio.
„MailOnline“ pavyko gauti vieną imitacinį batonėlį, parduodamą Stambule, Turkijoje, kuris kainavo 12,9 eurų. Mažas batonėlis, sveriantis vos 70 g, bet supakuotas taip, kad atrodytų daug didesnis, buvo traškus, bet trūko ryškaus pistacijų skonio.
Taip pat tyrimo metu Vokietijoje buvo nustatyta, kad kai kuriuose imitaciniuose Dubajaus šokolado batonėliuose yra abejotinų priedų ir teršalų. Tarp jų yra palmių aliejus, žali maisto dažikliai, pelėsių gaminami toksinai ir net cheminiai junginiai, laikomi kancerogeniniais.
(be temos)
(be temos)
(be temos)