Tūkstančiai Italijos moterų sekmadienį numato dalyvauti demonstracijose ir protestuoti prieš premjero Silvio Berlusconi pastarojo meto sekso skandalus ir bendrai prieš požiūrį į moteris šalyje.
Mitingas rengiamas po savaites trukusios žiniasklaidos karštligės dėl moterų, minimų tyrime premjero atžvilgiu, ir paties S.Berlusconi prieštaringai vertinamų komentarų.
Sekmadienio akciją organizuoja seserys aktorės Francesca ir Cristina Comencini, kurios teigia, kad šios problemos dalis yra pats S.Berlusconi. "Berlusconi savo mizoginiškomis pastabomis jau seniai demonstruoja stiprią panieką moterims", - sakė F.Comencini.
Italijos lyderis ginasi kaltinimų, jog mokėjo už seksą su disko šokėja Ruby, kurios tikrasis vardas yra Karima El Mahrou, kai ji dar buvo nepilnametė. Nors premjeras ir neigia šiuos kaltinimus, daugelį žmonių įžeidė tai, kaip jis teisinosi.
"Niekada nesu mokėjęs moteriai, - pernai viename interviu pareiškė S.Berlusconi. - Niekada nemaniau, kad pasitenkinimą galima pasiekti be užkariavimo malonumo". O lapkritį sakydamas vieną kalbą premjeras pareiškė: "Geriau jausti aistrą gražioms moterims, nei būti gėjumi".
"Youtube" paskelbtame filmuke moterys raginamos dalyvauti sekmadienio demonstracijose ir susirinkimuose bei paskaitose, kurie sekmadienį vyks Milane, Romoje ir šimtuose kitų miestų visoje šalyje. Šiam reikalui pritariantys vyrai taip pat laukiami.
Manifeste "Jei ne dabar, tai kada?" smerkiamas "nepadorus, nuolat kartojamas moterų, kaip akivaizdaus seksualinių mainų objekto vaizdavimas" laikraščiuose, reklamose ir televizijoje. Vos per savaitę šį manifestą pasirašė daugiau kaip 50 tūkst. moterų.
Ir nors dalyvių prašoma demonstracijos nepolitizuoti, apie savo dalyvavimą paskelbė ir keli parlamentarai, neseniai išėję iš S.Berlusconi valdančiosios centro dešiniųjų partijos.
"Tai ne mobilizacija prieš iškviečiamas merginas", - AFP sakė 35 metų poetė Elisa Davoglio. Proteste turi dalyvauti ir vienas prostitučių teises ginantis judėjimas.
"Nei dešiniosios, nei kairiosios pakraipos vyriausybės niekada nieko nepadarė", - sakė Ch.Comencini, kritikuodama "diskriminaciją darbo rinkoje dėl vaikų darželių, šeimos padėjėjų ir darbų nepilną dieną trūkumo".
Italijoje, kur gimstamumas yra vienas mažiausių Europoje (statistiškai vienai šeimai tenka 1,4 vaiko), dirba tik viena iš dviejų moterų, nors jos paprastai yra geriau išsilavinusios nei vyrai. Bendrai Europos Sąjungoje dirba 59 proc. moterų.
Naujausi komentarai