Pripažinta Lietuvos energetikos izoliacija
Europos Sąjungos (ES) šalių valstybių ir vyriausybių vadovai pirmą kartą pripažino pagrindinę Lietuvos energetikos problemą - jos izoliaciją nuo ES valstybių energetikos tinklų.
Europos Vadovų Taryba vakar aptarė pirmininkaujančios Austrijos parengtas išvadas ir joms pritarė.
„Nuosekli ir tvirta Lietuvos pozicija lėmė, kad prioritetinis ES energetikos politikos dėmesys bus skiriamas izoliuotų energetikos rinkų, tokių kaip Baltijos valstybės, problemų sprendimui. Numatytos priemonės sudaro prielaidas geriau užtikrinti Lietuvos energetinį saugumą“, - tvirtino Lietuvos Premjeras Algirdas Brazauskas.
Vadovų Taryba paragino Europos Komisiją šiais metais parengti prioritetinių jungčių planą, kaip integruoti izoliuotas rinkas bei tiesti linijas į Europos Sąjungos rinką.
Daugiau dėmesio numatoma skirti svarbios energetikos infrastruktūros - jungčių ir dujų terminalų - plėtrai ir finansavimui, kurti tvarką, kaip reaguoti į energetikos tiekimo krizes, apsisaugoti nuo galimų stichinių nelaimių ir teroristinių veiksmų.
Europos Vadovų Taryba nusprendė įtraukti energetikos klausimus į ES užsienio politikos darbotvarkę.
Pasak Premjero, Europos Sąjunga yra didelė ir patikima rinka Rusijai, todėl kalbėdami vienu balsu su stambiais tiekėjais galėsime pasiekti realių ir ilgalaikių energetikos tiekimo saugumo tikslų.
ES sankcijos Baltarusijos lyderiams
Europos Sąjunga (ES) vakar nutarė paskelbti sankcijas Baltarusijos lyderiams, įskaitant prezidentą Aleksandrą Lukašenką.
Europos Taryba nusprendė imtis varžomųjų priemonių prieš tuos, kurie yra atsakingi už tarptautinių rinkimų standartų pažeidimus, įskaitant prezidentą A.Lukašenką“, - pareikšta po ES viršūnių susitikimo.
ES pareigūnai teigė, jog blokas ketina uždrausti išduoti vizas rinkimų rezultatų klastojimu įtariamiems asmenims ir įšaldyti Baltarusijos sąskaitas.
Ekonominės sankcijos prieš šį autoritarinį režimą nenumatomos.
Baltarusijos opozicija tęs protestus gatvėse ir šiandien rengia didelį mitingą, nepaisydama, kad penktadienio naktį milicija nugriovė palapinių stovyklą centrinėje miesto gatvėje, sulaikiusi maždaug 300 jos dalyvių.
Universitete - sprogimas
Prancūzijos Miulūzo mieste vakar didžiulis sprogimas sugriovė vieną universiteto pastatą.
Sprogimas, nugriaudėjęs Chemijos institute universiteto teritorijoje, buvo girdimas beveik visame mieste, sakė liudininkai.
Sprogimo priežastys kol kas nežinomos.
Yra daug nukentėjusiųjų.
R.Paksas žada gyventi Palangoje
Buvęs Prezidentas su šeima planuoja atsikraustyti visam laikui gyventi į Palangą.
Eksprezidentas Rolandas Paksas šią savaitę pasklidusias kalbas, jog ketina tapti Palangos meru, pavadino juokais.
Liberalų demokratų partijos pirmininkas teigė, jog mielai dar kartą pabūtų Lietuvos Prezidentu.
R.Paksas tikisi dar mažiausiai 5 ar 7 metus aktyviai dalyvauti politikoje. Ką veiks po to, jis dar nėra nusprendęs.
„Sentimentai ir simpatijos Palangai, jos gyventojams labai dideli“, - dėstė R.Paksas.
Paksų šeima laukia namo Palangoje statybų pradžios.
Šią savaitę kilusį šurmulį dėl kelio, kuris tiesiamas į formuojamą kvartalą, R.Paksas pavadino subtiliu melu. „Nei aš tiesiu kokį nors kelią, nei kopas griaunu“, - piktinosi politikas.
Namo statybai jis paėmė iš banko kreditą 20 metų.
Šiuo metu Paksų šeima atlieka nedidelę firmų apklausą ir domisi, kokią statybos įmonę galėtų nusamdyti darbams.
„Jei nebus jokių trukdžių, tikiuosi, kad namą pavyks pastatyti per metus. Kai darbai bus baigti, Palangoje planuoju ir nuolat apsigyventi“, - kalbėjo R.Paksas.
Politikas įsitikinęs, kad sostinę išmainyti į gyvenimą pajūryje jam nebus sunku.
„Pirmiausiai reikia rasti santarvę su savimi. Jei tai pavyksta, nėra didelio skirtumo, kur gyventi“, - samprotavo pašnekovas.
R.Paksas pabrėžė, jog šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę neatitrūkti nuo naujienų ir tempo, kur žmogus begyventų.
R.Paksas aiškino, kad būsimo namo plotas bus apie 170-180 kvadratinių metrų, vieno aukšto su mansarda. „Mėgstu klasiką. Namas turėtų būti angliško stiliaus“, - savo planais dalijosi būsimasis naujakurys.
„Klaipėdos“ inf.
Naujausi komentarai