Prezidentinė meilė Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentinė meilė

2004-11-13 09:00

Prezidentinė meilė

Pas mus, Lietuvoje, įstatymai sukurti taip, kad kuo geriau apgintų piliečių, o tiksliau – aukštų valdininkų ir naujai iškeptų turtuolių privatų (dažniausiai – ir slaptą intymųjį) gyvenimą. Tai bene viena iš dviejų sričių (pirmoji – gyvenimo lygis), kur mes nesugebėjome pasivyti ir aplenkti Amerikos. Atrodo, visur kitur (tarkim, pagal nusikaltimų skaičių, prostitucijos suvešėjimą ir t.t.) jau seniai pranokom pačią turtingiausią pasaulio valstybę. Užtat privataus gyvenimo sferoje lietuvius žurnalistus vienija išmintis: nesikišti! Pirmiausia – dėl galimų didelių baudų. O juk JAV jau seniausiai, pasitelkiant slapto politikų seksualinio gyvenimo faktus, kuriama ištisa rinkiminių kampanijų strategija. Sakykite, taigi ką mes žinome apie, tarkim, Sniečkaus, Griškevičiaus, Songailos ar Landsbergio naktinius žygius? Tiesa, paslapties šydas šiek tiek buvo praplėštas, kai paaiškėjo Brazausko veikla, bet tą skylę pats politikas taip greitai užadė, kad neliko jokio pėdsako. O gal mūsų lyderiai neturi jokių nuodėmių?

Aišku, palyginti lengvai išsisuko ir 44-asis JAV prezidentas B. Klintonas po jo oralinio sekso su Baltųjų rūmų stažuotoja Monika Levinski skandalo. Sakome “lengvai”, nes seksualusis Bilas nepapuolė į kalėjimą. Skandalas “tekainavo” vos 8 mln. dolerių... Tačiau būtent po Bilo ir Monikos sukelto šurmulio Amerikos žiniasklaida prisiminė ir kitus su tenykščiais prezidentais susijusius sekso skandalus.

Taigi šių eilučių autoriui net plaukai šiaušėsi mąstant, ką išdarinėjo garsiojo Bilo pirmtakai!

Vergės – ypač seksualios!

Įdomu, kad pirmasis JAV prezidentas Džordžas Vašingtonas (1732-1799) buvo nepadoriai padorus. Visi žino jo parašytus banalius žodžius: “Vyrus traukia prie moterų, moteris – prie vyrų. Taip buvo, yra ir bus visada”. Auksinė mintis!

Tačiau amžininkai atkreipia dėmesį į tai, kad Dž. Vašingtonui vis dėlto nesisekė su moterimis. Merginosi Džordžas daugeliui gražiosios lyties atstovių, bet vis nesėkmingai. Vedė greičiau iš išskaičiavimo nei iš meilės ir visą gyvenimą rašinėjo aistringus laiškus savo draugo žmonai Sarai Ferfeks. Tačiau, kad prezidentas ir jo susižavėjimo objektas turėjo intymesnių ryšių, faktų nesurasta. Užtat apie Vašingtoną sklandė gyvos galybės gandų: neva jis ir su savo vergėmis miegojo, ir daug vaikų jos nuo prezidento pagimdė. Ir neva mirė po to, kai šaltyje pasimylėjo su kažkokia juodaode. Piktavaliai anglai apie nepriklausomybės sąjūdžiui vadovavusį lyderį netgi atvirą klastotę paskelbė: atseit Dž. Vašingtonas turėjo meilužę, indų plovėjos dukrą.

Kur kas vikriau meilės plotuose sukosi Tomas Džefersonas (1743-1826). Kartą jis karštai įsimylėjo vaikystės draugo žmoną Betsę. Netrukus ją suvedžiojo, po vieno vakarėlio įžūliai įlindęs į jos miegamąjį. Reikia pažymėti, jog Betsės vyras be galo pasitikėjo Tomu ir dažnai palikdavo jo globai savo žmoną bei dukrą. Pikantiškiausia detalė tai, kad apie seksualines Džefersono priekabes (kurioms Betsė neva nepasidavė) auka savo vyrui išklojo tik... po dvidešimties metų. Įsiutęs vyras iškvietė konkurentą į dvikovą ir per žiniasklaidą paskelbė demaskuojantį laišką apie tai, jog Džefersonas prie žmonos kibo net 11 metų. Vienas žinomiausių ano meto humoristų replikavo: “Mes žinome apie dešimtmetę Trojos apgulą, bet kas yra girdėjęs apie tiek pat laiko trukusią moters apgulą?”.

Ir apskritai – Džefersonas buvo nepaprastai aistringas žmogus. Vos tik paskirtas JAV pasiuntiniu Paryžiuje jis iškart pradėjo romaną su juodaode verge Sale, pagimdžiusia nuo jo net 7 vaikus. Prisiekęs bohemiškų vakarėlių dalyvis Tomas vėliau turėjo ryšių su ištekėjusia dailininke ir muzikante Marija Kosvėj, dar vėliau – su jos drauge Andželika Čerč.

Nemalonus įvykis buvo prezidento Endriu Džeksono (1767-1845), įsimylėjusio pavydaus kapitono Robardso žmoną Rakelę Danelson, gyvenime. Robardsas buvo toks bukai pavydus, kad kartą apkaltino žmoną turint intymių ryšių su geriausiu jo draugu vien todėl, jog ji pastarajam padavė stiklinę vandens. Po to, kai paaiškėjo Rakelės ir Endriu ryšys, Robardsas pametė žmoną, tačiau teisiškai skyrybų neužregistravo. Džeksonas moterį vedė, o po 35–erių metų jo priešininkai apkaltino prezidentą sulaužius įstatymus. Kaltinimas skambėjo maždaug taip: “Sakykite, koks dorovinis veidas žmogaus, kuris šitiek metų išgyveno su svetima žmona?” .

“Žydras” prezidentas?

15-asis JAV prezidentas Džeimsas Bakanenas į kapą nusinešė Anos Kolman žūties paslaptį. Iš pradžių jis ketino vesti šią moterį, bet vėliau ėmė mergintis jos geriausiai draugei. Tiesą sakant, Bakanenas liko senbernis, ir visa Amerika pažinojo savo prezidentą kaip homoseksualistą. Beje, jo partneris buvo senatorius, o vėliau – JAV viceprezidentas Viljamas Kingas.

Iki vedybų Džeimsas Garfyldas (1831-1881) epizodiškai draugavo tai su Rebeka Selek, tai su Marija Lernil. Abi moterys buvo tiesiog praradusios sveiką protą dėl Džeimso. Meilės ryšius su būsimuoju prezidentu jos švelniai vadino “romantišku trikampėliu” ir laikė save “didžiojo brolio seserimis”. Matyt, Garfyldui taip įgriso “seserys”, jog tas galų gale vedė visiškai pašalinę moterį ir gyveno su ja iki pat savo dienų galo. Džeimsą pakirto teroristo peleista kulka.

Grovelis Klivlendas – vienas iš nedaugelio JAV prezidentų, prisipažinusių, jog prieš vestuves turėjo audringą meilės romaną. Jo meilužė buvo našlė Marija Čalpin, kuri, manoma, pagimdė būsimojo prezidento sūnų. Kai kurių Klivlendo biografų nuomone, prisipažinimas jam buvo net naudingas, mat amerikiečiai taip pamilo savąjį lyderį, kad į prezidento postą rinko jį net du kartus iš eilės.

Politinių intrigų auka vos netapo Vudris Vilsonas (1856-1924), kadangi, nepraėjus nė metams po žmonos mirties, jis slapta susižadėjo su našle Edita Boling Džent. Blogiausia, jog jis tai padarė prieš pat rinkimus. Netikėtai vienas prezidento patarėjas jam pranešė, kad viena iš daugelio buvusių Vilsono meilužių rengiasi į žiniasklaidos rankas atiduoti jo aistringus meilės laiškus... Nematytas, neregėtas skandalas garbingoj šeimoj! Tačiau Vudris elgėsi džentelmeniškai: suprasdamas, kad, kilus skandalui, visuomenei taps žinomi ir jo santykiai su našle, kad rinkiminių batalijų purve bus sutryptas ir jo mylimosios vardas, jis parašė našlei laišką, kuriame pranešė, jog atleidžia ją nuo visų įsipareigojimų ir ištikimybės priesaikos. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad patarėjas specialiai sutirštino spalvas nenorėdamas po prezidento pralaimėjimo prarasti šiltos vietos. Ir tikėk po viso to patarėjais! Vis dėlto Vudris buvo taip įsimylėjęs, kad galų gale spjovė į karjerą ir vedė Editą (jam buvo 58-eri, jai – 42-eji). Amerikiečiai suprato jo žingsnį, pritarė jo aistrai. V. Vilsonas buvo išrinktas antrai kadencijai.

Geriausia - rūbinėje

O šit Vorenas Hardingas (1865-1923) pagarsėjo savo meilės romanu su Nena Briton, pagimdžiusia jam vaiką ir po Voreno mirties parašiusia apie jį knygą. Net ir tapęs prezidentu, Hardingas lankėsi viešnamiuose, nepaprastai glaudžiai susidraugavo su Filipsų šeima. Taip glaudžiai, kad, mirus jų sūnui, įkalbėjo liūdintį tėvą išvykti gydytis į sanatoriją, o pats nuėjo guosti gedinčios motinos... Ir guodė ją ištisus 15 metų. Smalsūs kaimynai iškart pastebėjo, jog po kiekvieno Voreno vizito Keri Filips kieme džiaustydavo ką tik išplautas paklodes...

Vedusio Hardingo ir Nenos Briton romanas neįprastas tuo, kad jis truko labai ilgai. Mergina dirbo prezidento biure ir, sulaukusi dvidešimties metų, buvo tokia naivi, jog nežinojo, kokiu būdu į pasaulį ateina vaikai... Nena užsispyrusi saugojo savo nekaltybę, Hardingas jos nepamylėjo net tada, kai jie leisdavo naktis viešbučiuose. Tačiau įžymiajam meilužiui galų gale pavyko palaužti pasipriešinimą. Ir ne kur kitur, o ant centrinio Niujorko parko suoliuko. Nena nuolat aplankydavo prezidentą Baltuosiuose rūmuose. 1921-ųjų rugpjūtį ten kilo didžiulis triukšmas: Hardingas paskyrė mylimajai pasimatymą... rūbinėj. Beje, šiandien šis kambarys išdidžiai rodomas lankytojams. Gal niekas ir nebūtų sužinojęs, kas toj rūbinėj vyksta, tačiau ten iš kažkur išdygo Voreno žmona Florens. Žinoma, apsaugininkai nenorėjo jos leisti į rūbinę, tačiau argi sulaikysi pirmąją Amerikos ledi? Savaime suprantama, daugiausiai teko Nenai, ją apsaugos vyrukai vos ištraukė iš įsisiautėjusios furijos nagų. O pats Hardingas lyg niekur nieko užsisegiojo kelnes ir... prezidentavo toliau. Išties po laiminga žvaigžde gimęs prezidentas – kitiems jo kolegoms tokie nuotykiai pasibaigdavo kur kas liūdniau!

Paralyžius – ne kliūtis

Prie invalido vežimėlio prirakintas Franklinas Delano Ruzveltas (1882-1945) savo poreikiams tenkinti prisijaukino dvi sekretores - Liusi Merser ir Alisą Lechand. Apie pastarąją, beje, puikiai žinojo ir Ruzvelto žmona Eleonora. Lieka paslaptis, kodėl ji tylėjo. Galbūt jos nejaudino paralyžiuotas vyras, mat ir pati pirmoji ledi buvo įtarta lesbietiškais ryšiais su žurnaliste Lorena Chikok. Alisai buvo skirti trys kambariai Baltuosiuose rūmuose, ją dažnai matydavo prezidento miegamajame arba klūpančią ant kelių prieš prezidento vežimėlį Ovaliniame kabinete. Be jau aptartų romanų, Ruzveltas nuolat susitikinėjo su norvegų princese Marta bei leidyklos direktore Dorote Šif. Štai tau ir invalidas!

Dvaitas Eizenhaueris (1890-1969) tikrai nebuvo lovelasas. 1942 m. Londone jam į akį krito eksmodelis, tuo metu – karinės mašinos vairuotoja Kėj Somersbėj. Mergina lydėjo generolą po Londoną, kurį laiką jie vaikščiodavo susikibę už rankų ar jodinėdavo, vėliau tapo itin artimi. Tačiau K. Somersbėj savo memuaruose teigė, kad romanas truko neilgai, jau 1943-iaisiais širdies draugai išsiskyrė. Pasirodė, jog II pasaulinio karo herojus buvo... impotentas. Beje, šiai versijai pritaria ir dauguma istorikų, matyt, tam įtakos turėjo dar ir tai, jog Eizenhaueris buvo vedęs, tačiau savo vaikų neturėjo.

Sekso chuliganas

Be B. Klintono, nuobodulio Baltuosiuose rūmuose išvengti labiausiai stengėsi Džonas Kenedis (1917-1963). Apie jo seksualinius žygdarbius iki šiol sklando legendos. Net ir paskelbtas gerokai apkarpytas Kenedžio “pergalių sąrašas” yra tikrai įspūdingas. Sąraše galima rasti vienos grožio karalienės, dviejų striptizo šokėjų, dviejų žinomų prostitučių (apie nežinomas nekalbama), daugybės “pažįstamų moterų” bei Baltųjų rūmų sekretorių, keturių kino žvaigždžių, dviejų stiuardesių ir t.t. pavardes.

Savąją Žakliną Kenedis vedė 1953-iaisiais, tačiau jų santykiai ne visada buvo geri: abu buvo jauni (jam-36-eri, jai-24-eri), abu turtingi, gražūs, nenuolankių charakterių. Jau 1954-aisiais (žmonai viešint Europoje) Kenedis su trimis draugais ir keturiomis draugėmis išsinuomojo kotedžą. Dūkta iki ryto. Dūkta taip, kad apie šį Kenedžio “žygį” sužinojo ir žiniasklaida. Tiesa, kylantį skandalą pavyko užgniaužti.

Audringas buvo Džono romanas su spėjusia ištekėti mis Danija Inga Arvad. Vėliau moteris teigs, kad nuo būsimojo JAV prezidento susilaukė sūnaus. Vienintelis drabužis, kuriuo prisidengdavo mis namuose viešintis Kenedis, buvo rankšluostis. Įdomu, kad jau tuo metu Federalinių tyrimų biuro šefas Huveris surinko užtektinai kompromituojančios medžiagos apie būsimą prezidentą. Būtent todėl Kenedis, užėmęs aukščiausią JAV postą, neatleido Huverio. Bijojo būti demaskuotas. Tokia Alisa Purdom pastojo nuo Džono ir buvo atiduota pasilinksminimams jo broliui Robertui. Jai buvo sumokėta pusės milijono dolerių kompensacija už tylėjimą.

Striptizo žvaigždė Tempest Strom teigė, kad Kenedis “lovoje tiesiog nepasotinamas”. Su kita žvaigžde (šįkart – estrados) Bleize Star Naujojo Orleano viešbučio drabužinėje Kenedis mylėjosi ištisas dvidešimt minučių. Kaip ir kadaise Hardingas, Kenedis mėgo rūbines ir dažnokai įvairiausių priėmimų metu jose lankydavosi. Žinoma, ne vienas. Kartą netgi buvo kilęs triukšmas. Milijonierių Vanderbiltų pilaitėj susirinkę svečiai jau rengėsi namo, bet niekaip negalėjo atidaryti rūbinės durų. Kai pagaliau jas atvėrė, paaiškėjo, jog viduje linksminosi jaunasis senatorius su kažkokia dama...

Keletą metų truko Kenedžio ir Džoanos Lundberg romanas. Moterį labiausiai trikdė tai, kad Džonas be jokių skrupulų tempdavosi ją pasimylėti į vestuvinį guolį.

Vienai iš Kenedžio rinkiminės kampanijos organizatorių Džudit Kembel, jos pačios prisipažinimu, ne itin patiko santykiai su prezidentu. Anot Džudit, jis buvo egocentriškas žmogus ir mėgdavo, kad lovoje jį aptarnautų.

Žaklinos Kenedi draugė žavioji Merė pertraukose tarp sekso drauge su Džonu rūkydavo marihuaną. Kartais paragaudavo ir kokaino. Ir visa tai vyko likus savaitei iki tarptautinės konferencijos, skirtos kovai su narkotikais! Prisirūkiusi porelė dažnai kvatodavo iš to, jog, užpuolus rusams, prezidentas dabar vargu ar sugebėtų nuspausti vadinamąjį “atominį mygtuką”.

Merilina Monro ir Džonas Kenedis susipažino viename bankete ir iškart patiko vienas kitam. Jų romanas plačiai aprašytas pasaulio spaudoje. Priminsiu tik kelias detales. Abipusis susižavėjimas neprasprūdo pro budrias Žaklinos akis, tačiau gudruolė Merilina atsisveikindama vis dėlto sugebėjo įteikti Džonui raštelį su savo telefono numeriu. Kenedis ilgai vargo, kol prisiskambino, mat ragelį visada keldavo Monro vyras. Vis dėlto 1955-aisiais, po skyrybų su beisbolininku Džou, Merilina pagavo laimę už uodegos. Ištekėjusi už nusenusio rašytojo Artūro Milerio, ji susitikinėjo su prezidentu beveik iki jo mirties. Per 1961-ųjų Kalėdas kino žvaigždės ir politiko romanas jau niekam nebuvo paslaptis. Būtent tada Merilina pylė ant prezidento upes šampano, porelė užsiiminėjo prancūziška meile, noriai pozavo fotografams.

***

Apie B. Klintono ir M. Levinski nuotykius nebekalbėsim. Jie ir taip plačiai išreklamuoti.

Vietoj epilogo

Ilgai Amerikoje rinkau šiuos duomenis apie JAV prezidentų žygius, atidžiai perskaitinėjau juos. Ir galvoje ėmė kirbėti tokia mintis: “Kai renkame savo vadovus, galvojame, kad jie patys geriausi, tyriausi, drąsiausi, doriausi, sąžiningiausi, padoriausi... O gal viskas yra atvirkščiai, visas tas vadovų padorumas – paprasčiausias rinkiminis akių dūmimas?”.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų