Popiežius per Velykas meldėsi už Kenijoje nužudytus studentus

  • Teksto dydis:

Popiežius Pranciškus sekmadienį sakydamas Velykų kreipimąsi Romai ir visam pasauliui meldėsi už krikščionių persekiojimo pabaigą ir paminėjo studentus, kuriuos Garisos universitete Kenijoje nužudė islamistų kovotojai.

Po Velykų mišių tūkstančiams tikinčiųjų lietaus merkiamoje Šv. Petro aikštėje Pranciškus pasakė didele dalimi liūdną palaiminimą „Miestui ir pasauliui“ („Urbi et Orbi“).

Atakos prieš krikščionis Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose šiemet tapo niūriu fonu visos Didžiosios savaitės ceremonijoms.

„Prašome Jėzaus, mirties nugalėtojo, palengvinti kančias daugelio mūsų brolių ir seserų, kurie yra persekiojami dėl jo vardo, ir visų tų, kurie patiria neteisybę kaip tebesitęsiančių konfliktų ir smurto rezultatą, o (tokių) yra daug“, – sakė jis.

Popiežius kalbėjo tokiu metu, kai bažnyčios Kenijoje, kur „al Shabaab“ kovotojai, atsirinkdami krikščionis, išžudė beveik 150 žmonių, kreipėsi į ginkluotus sargybinius su prašymu saugoti jų kongregacijas svarbiausią krikščionių liturginio kalendoriaus dieną.

„Tegu iš visų geros valios žmonių kyla nuolatinės maldos už tuos, kurie neteko gyvybių, – ypač galvoju apie tuos jaunus žmones, kurie praėjusį ketvirtadienį buvo nužudyti Garisos universiteto koledže Kenijoje, – už visus tuos, kurie buvo pagrobti, ir už tuos, kurie buvo priversti palikti savo namus ir sau brangius žmones“, – sakė Pranciškus.

78 metų popiežius, kuris yra iš Argentinos ir kuris, kaip Katalikų Bažnyčios galva, švenčia trečias Velykas, kalbėjo iš centrinio Šv. Petro bazilikos balkono. Prieš tai pačioje aikštėje jis aukojo Velykų mišias, kuriose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių su skėčiais ir plastikiniais apsiaustais nuo lietaus.

Ragindamas siekti taikos Libijoje, kur vasario mėnesį „Islamo valstybės“ (IS) kovotojai nukirto galvas 22-iem Egipto krikščionims koptams, popiežius skatino nutraukti „dabartinį absurdišką kraujo liejimą ir visus barbariškus smurto aktus“ ir ragino kurti „žmogaus orumą gerbiančią brolišką visuomenę“.

Jis meldėsi dėl taikos Sirijoje, Irake ir Jemene, Sudane, Pietų Sudane, Kongo Demokratinėje Respublikoje ir Nigerijoje, kur islamistų grupuotė „Boko Haram“ taip pat taikėsi į krikščionių bažnyčias.

„Prašome taikos ir laisvės tam daugeliui vyrų ir moterų, patiriančių senas ir naujas pavergimo formas iš nusikalstamų individų ir grupių“, – sakė pontifikas.

„Taika ir laisvė aukoms narkotikų prekeivių, kurie dažnai būna artimi galioms, turinčioms ginti taiką ir darną žmonių šeimoje. Ir prašome taikos šiam pasauliui, priklausomam nuo prekeivių ginklais, kurie užsidirba iš vyrų ir moterų kraujo“, – sakė jis.

„Tarptautinė bendruomenė tenebūna inertiška, matydama tose šalyse vykstančią didžiulę humanitarinę tragediją ir daugybės pabėgėlių dramą“, - sakė Pranciškus.

Popiežius taip pat palinkėjo taikos visiems Šventosios Žemės gyventojams ir paskatino atkurti taikos procesą, kuris leistų užbaigti izraeliečių ir palestiniečių susiskaldymą ir kančias.

Savo kreipimesi Pranciškus taikos ir vilties palinkėjo ir Ukrainos žmonėms, kurie „pastaruoju metu kentėjo nuo konflikto ir smurto“.

Kone vienintelis pozityvus dalykas popiežiaus kalboje buvo Šveicarijoje pasiekto susitarimo tarp Irano ir tarptautinės bendruomenės paminėjimas.

„Su viltimi patikime gailestingajam Viešpačiui pagrindų susitarimą, neseniai sutartą Lozanoje, tegu tai būna galutinis žingsnis saugesnio ir broliškesnio pasaulio link“, – sakė jis.

Velykų pamaldas Kenijos Garisos mieste lydi baimė

Gedintys krikščionys meldėsi, giedojo ir plojo per Velykų sekmadienio pamaldas katalikų bažnyčioje Garisoje – Kenijos mieste, kur islamo ekstremistai per kruviną išpuolį universiteto komplekse nužudė 148 žmones.

Saugumo pajėgos patruliavo aplink Dievo Motinos Nuliūdusiųjų Paguodos bažnyčią, kurią kovotojai buvo atakavę prieš kelerius metus.

Į pastatą mestų granatų šrapnelis viduje sužeidė kelis tikinčiuosius. Tą pačią dieną per išpuolį prieš kitą Garisos bažnyčią žuvo daugiau kaip tuzinas žmonių.

Šio sekmadienio apeigos buvo emocingos keliems šimtams Garisos krikščionių bendruomenės narių, kurių neapleidžia baimė po „al Shebab“ – Somalyje įsikūrusios islamo ekstremistų grupuotės – atakos.

Garisos universitetą ketvirtadienį atakavę užpuolikai atsirinko ir žudė krikščionis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių