- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pietų Amerikos ekonominis blokas MERCOSUR penktadienį patvirtino sustabdęs Venesuelos narystę, o šis žingsnis yra iki šiol griežčiausias tarptautinis veiksmas prieš krizės krečiamą prezidento Nicolas Maduro (Nikolo Maduro) vyriausybę.
Argentinos, Brazilijos, Paragvajaus ir Urugvajaus užsienio reikalų ministrų pranešime sakoma, kad jie informavo Venesuelą, jog jos, kaip MERCOSUR narės, „teisės yra sustabdytos“, nes Karakasas nesilaikė bloko prekybos taisyklių.
Venesuela piktai atmetė šį „perversmą“.
„Tai yra MERCOSUR perversmas; jis yra labai grėsmingas išpuolis prieš Venesuelą“, – per spaudos konferenciją sakė užsienio reikalų ministrė Delcy Rodriguez (Delsi Rodriges).
Anksčiau ji paskelbė virtinę piktų „Twitter“ žinučių, kuriose sakoma, kad sprendimas įšaldyti narystę yra „niekinis veiksmas, priimtas remiantis džiunglių įstatymais kai kurių pareigūnų, naikinančių MERCOSUR.“
MERCOSUR valstybės narės jau anksčiau yra grasinusios sustabdyti Venesuelos narystę, nes šalis neįtraukė pagrindinių organizacijos susitarimų į savo nacionalinę teisę.
Praėjusią savaitę ekonominio bloko lyderiai pareiškė, kad Venesuelos prezidento Nicolaso Maduro (Nikolo Maduro) vyriausybė nepatvirtino 112 organizacijos rezoliucijų ir neperkėlė jų į Venesuelos teisę.
Tuo tarpu Venesuela yra aiškinusi, jog šių dokumentų negali patvirtinti, nes jie prieštarauja nacionalinės teisės aktams.
MERCOSUR šalys tuomet nustatė trijų mėnesių laikotarpį, per kurį Venesuela turėjo patvirtinti bloko nustatytas priemones.
Nors Venesuela į MERCOSUR įstojo 2012 metais, kitos organizacijos valstybės narės skundžiasi, kad šalis dar neratifikavo daugybės taisyklių, reglamentuojančių prekybą, politiką, demokratiją ir pagarbą žmogaus teisėms.
Venesuelos kaimynės vis labiau nerimauja dėl pokyčių kadaise klestėjusioje naftą eksportuojančioje šalyje, kurią dabar yra ištikusi didžiulė ekonominė krizė.
Šalyje, kuri itin skaudžiai nukentėjo dėl naftos – savo pagrindinės eksporto prekės – kainų kritimo, trūksta maisto, vis kyla riaušių ir vis labiau plinta plėšikavimas.
Krizė kilo labai nepatogiu MERCOSUR metu, nes organizacija yra atnaujinusi derybas su Europos Sąjunga (ES) dėl laisvosios prekybos.
Įtampa tarp N. Maduro vyriausybės ir kitų MERCOSUR šalių dar padidėjo, kai 2015 metais Argentinos prezidentu buvo išrinktas Mauricio Macris (Maurisijus Makris), o nušalintoji Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff (Dilma Rusef) buvo pakeista Micheliu Temeru.
Venesuelos opozicijos nariai siekia nuversti N. Maduro, o jis savo ruožtu aiškina, kad krizė šalyje yra JAV remiamų kapitalistų sąmokslas.
Nors MERCOSUR sprendimas sustabdyti Venesuelos narystę organizacijoje nėra tiesiogiai susijęs su dabartine krize šioje šalyje, tai yra reikšmingiausias žingsnis, kurį šiemet padidėjus įtampai kokia nors užsienio organizacija yra žengusi prieš N. Maduro valdžią.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Apklausa: Kroatijos prezidento rinkimus dar pirmajame ture turėtų laimėti Milanovičius
Balsavusiųjų apklausa rodo, kad sekmadienį vykusius Kroatijos prezidento rinkimus dar pirmajame ture turėtų laimėti dabartinis šalies vadovas Zoranas Milanovičius, remiamas opozicinių kairiųjų socialdemokratų. ...
-
Latvijos premjerė: reikia sustabdyti Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivų judėjimą Baltijos jūroje
Latvijos ministrė pirmininkė Evika Silina (Evika Silinia) sekmadienį interviu Britanijos transliuotojui BBC pareiškė, kad Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivų judėjimas Baltijos jūroje turi būti sustabdytas. ...
-
Netoli „Estlink 2“ kabelio aptiktas dar vienas rusų „šešėlinio laivyno“ laivas1
Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivai nuolat stovi Suomijos įlankoje netoli „Estlink 2“ kabelio, o vienas iš jų, naftos tanklaivis „Line“, šeštadienį priartėjo prie kabelio, rodo laivų s...
-
Kabelį tarp Suomijos ir Estijos nutraukusiame tanklaivyje aptikta šnipinėjimo įranga2
Suomijoje sulaikytame tanklaivyje „Eagle S“, kuris yra susijęs su Rusija ir kuris galėjo pažeisti povandeninį kabelį Baltijos jūroje, aptikta šnipinėjimo įranga. ...
-
Tūkstančiai kartvelų protestuoja prieš naująjį prezidentą8
Tūkstančiai kartvelų sekmadienį prie parlamento protestavo prieš valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ prezidento Michailo Kavelašvilio inauguraciją, jau kelis mėnesius šioje šalyje trunkančiai politinei k...
-
Milanas rūkalius drausmins didžiulėmis baudomis
Milanas taps pirmuoju Italijos didmiesčiu, kuriame bus draudžiama rūkyti beveik visose viešose vietose, o nesilaikantiems šio nuo kitų metų pradžios įsigaliosiančio draudimo bus skiriamos didelės baudos. ...
-
Kavelašvilio inauguracija Sakartvele: Zurabišvili vadina save vienintele teisėta prezidente21
Sakartvele sekmadienį įvyko valdančiajai partijai lojalaus Michailo Kavelašvilio inauguracija, nors kadenciją baigiantį prezidentė ir opozicija jo išrinkimą paskelbė neteisėtu. ...
-
B. Netanyahu bus atlikta operacija7
Izraelio ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu (Benjaminui Netanjahu) sekmadienį bus atlikta prostatos šalinimo operacija, pranešė jo biuras po to, kai jam buvo diagnozuota šlapimo takų infekcija. ...
-
Indija surengė valstybines buvusio premjero Singho laidotuves
Indija šeštadienį buvusiam premjerui Manmohanui Singhui, vienam iš šalies ekonomikos liberalizavimo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje architektų, surengė valstybines laidotuves su visa karine pag...
-
Ekonomistas: Europos šalių ekonomikos silpnos, greitai negrįšime prie 2 proc. infliacijos lygio4
Ekonomistas, Atėnų universiteto profesorius Nikos Vettas sako, kad Europos šalių ekonomikos yra silpnos, lyginant su JAV, Kinija ar net kitomis Azijos valstybėmis. ...