Pietų Afrikos vyriausybė neigia, kad N. Mandelos būklė „vegetacinė“

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) vyriausybė ketvirtadienį paneigė, kad buvęs prezidentas Nelsonas Mandela yra nuolatinės „vegetacinės“ būklės, kaip nurodoma birželio 26 dieną pateiktuose teismo dokumentuose.

„Patvirtiname savo ankstesnį pareiškimą, paskelbtą šią popietę po to, kai prezidentas Jacobas Zuma (Džeikobas Zuma) aplankė Madibą (N.Mandelą) ligoninėje, - kad Madiba tebėra kritinės, bet stabilios būklės“, - sakoma pareiškime.

Jame priduriama: „Gydytojai neigia, kad buvęs prezidentas yra vegetacinės būklės“.

Teismo dokumentai, kuriuos anksčiau ketvirtadienį gavo AFP, rodo, jog N.Mandelą gydantys gydytojai sakė, kad jis yra „nuolatinės vegetacinės būklės“, ir prieš savaitę patarė jo šeimai atjungti jo gyvybę palaikančius aparatus.

Birželio 26 dieną teismui pateikti dokumentai pirmą kartą parodė, kaip arti mirties atsidūrė 94 metų N.Mandela.

„Jis yra nuolatinės vegetacinės būklės, kvėpuoti jam padeda gyvybę palaikantis aparatas“, - sakoma 15 šeimos narių, tarp jų - žmonos ir trijų dukterų, teisininkų dokumente, susijusiame su šeimos ginču dėl N.Mandelos trijų vaikų palaikų perlaidojimo.

„Mandelos šeimai medikai pasiūlė išjungti gyvybę palaikančią aparatūrą, - nurodoma dokumente. - Vietoje to, kad būtų tęsiamos jo kančios, Mandelos šeima šią galimybę studijuoja kaip labai realią tikimybę“.

Kaip sakė šeimos advokatas Wesley Hayesas (Veslis Heisas), tas dokumentas buvo dalis pastangų paskatinti teismą greitai nagrinėti ginčą dėl trijų N.Mandelos vaikų amžinojo poilsio vietos. Jie ketvirtadienį buvo perlaidoti vykstant įnirtingam šeimos ginčui.

Nuo tada, kai tas dokumentas buvo pateiktas, PAR vyriausybė, šeimos nariai ir N.Mandelos artimi draugai pranešė apie jo būklės pagerėjimą.

„Aišku, jis yra labai sergantis žmogus, bet jis turėjo sąmonę ir bandė pajudinti burną bei akis, kai su juo kalbėjausi“, - pirmadienį aplankęs buvusį prezidentą ligoninėje AFP sakė Denis Goldbergas - vienas vyrų, kurie buvo nuteisti su N.Mandela.

„Jis tikrai nėra be sąmonės“, - sakė D.Goldbergas ir pridūrė: „Jis suprato, kas aš“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių