Mažmeninė ES narkotikų rinka vertinama 20-30 mlrd. eurų Pereiti į pagrindinį turinį

Mažmeninė ES narkotikų rinka vertinama 20-30 mlrd. eurų

2016-05-31 15:00
BNS inf.

Kasmet mažmeninėje rinkoje Europos Sąjungoje (ES) parduodama narkotinių medžiagų už maždaug 21 – 31 mlrd. eurų, teigiama ES narkotikų stebėsenos agentūros (EMCDDA) ataskaitoje.„Mes pirmą kartą įvertinome narkotikų rinkos dydį Europoje, jis sudarė mažiausiai 24 mlrd. eurų 2013 metais“, – antradienį per spaudos konferenciją Lisabonoje sakė agentūros direktorius Alexis Goosdeelas (Aleksis Gusdelas).

Mažmeninė ES narkotikų rinka vertinama 20-30 mlrd. eurų
Mažmeninė ES narkotikų rinka vertinama 20-30 mlrd. eurų / Scanpix nuotr.

„Net jeigu narkotikai tapo mažiau matomi Europos visuomenėje, nebematome nuo narkotikų gatvėse mirštančių žmonių, kaip pasitaikydavo prieš 25 metus, narkotikų rinka yra labai aktyvi“, – pridūrė jis.

Anot ataskaitos, kanapių produktai, kurių mažmeninė rinka vertinama 9,3 mlrd. eurų, sudaro apie 38 proc. visų narkotikų. Jie užima didžiausią Europos neteisėtų narkotikų rinkos dalį.

Mažesnė dalis (atitinkamai 28 ir 24 proc.) tenka heroinui, jo rinka vertinama 6,8 mlrd. eurų, ir kokainui, jo rinka sudaro apie 5,7 mlrd. eurų .

Amfetaminų užimama rinkos dalis yra mažesnė (8 proc.) ir vertinama 1,8 mlrd. eurų. MDMA užimama rinkos dalis sudaro 3 proc. ir yra vertinama beveik 0,7 mlrd. eurų.

EMCDDA specialistai pabrėžia, kad šie įverčiai pagrįsti labai negausiais duomenimis, todėl jie daugiau paremti tikėtinomis prielaidomis.

Kasmetinėje narkotikų paplitimo ataskaitoje teigiama, kad tradiciškai neteisėtais narkotikais prekiaujama fizinėse prekyvietėse, tačiau kvaišalų prekyba sparčiai keliasi ir į internetą.

Už migraciją, vidaus reikalus ir pilietybę atsakingas eurokomisaras Dimitris Avramopoulus antradienį per spaudos konferenciją teigė, kad nusikaltėliai internetą naudoja kaip platformą rasti pirkėjų.

„Internetas suteikia galimybę prekiauti narkotikais be fizinio kontakto, taip saugiau, lengviau ir pigiau“, – sakė jis.

Eurokomisaro teigimu, tai verčia stiprinti interneto stebėsą, aktyvinti ir efektyvinti bendradarbiavimą tarp šalių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų