M. Turnbullas prisaikdintas naujuoju Australijos vyriausybės vadovu

  • Teksto dydis:

Buvęs bankininkas, multimilijonierius Malcolmas Turnbullas (Malkolmas Ternbulas) antradienį buvo prisaikdintas naujuoju Australijos ministru pirmininku, žadėdamas šaliai naują vadovavimo stilių.

Prie vyriausybės vairo jis stojo nepraėjus nė parai po to, kai inicijavo perversmą prieš konservatorių lyderį, premjerą Tony Abbottą (Tonį Ebotą).

M.Turnbullas yra jau ketvirtasis šalies premjeras per kiek daugiau nei dvejus metus. Dažna vyriausybės vadovų kaita pastaraisiais metais jau tapo savotiška Australijos politine tradicija, kurią nuo premjero pareigų nušalintas T.Abbotas pavadino „besisukančių durų“ situacija, nenaudinga šaliai.

„Tai įdomiausias laikas būti australu, - sakė M.Turnbullas žurnalistams prieš prisaikdinimo ceremoniją Kanberoje. - Turiu pasakyti, kad tokios įvykių eigos nesitikėjau, bet man garbė to imtis ir tikrai esu tam pasirengęs.“

M.Turnbullas, maloniai bendraujantis buvęs advokatas, žadėjo, kad jo vyriausybės darbas bus paremtas konsultacijomis ir smarkiai skirsis nuo T.Abboto skaldančio vadovavimo.

„Tvirtai tikiu, jog tam, kad 2015-aisiais, tikriausiai bet kuriuo metu, galėtum būti sėkmingas lyderis, turi mokėti vesti paskui save žmones gerbdamas jų supratingumą savo argumentacija, - sakė M.Turnbullas. - Mums reikia sąmoningumo, ne lozungų“.

T.Abbottas smarkiai supliekė barbarišką šiuolaikinės politikos pobūdį, kai buvo netikėtai išverstas iš posto ilgamečio savo kolegos ir varžovo Liberalų partijoje, kuris prieš mesdamas iššūkį premjerui užėmė ryšių ministro postą.

„Pastarąjį dešimtmetį politikos pobūdis pasikeitė. Rengiama daugiau apklausų ir skelbiama daugiau komentarų negu kada nors anksčiau - daugiausiai gižių ir geliančių, kuriais siekiama sunaikinti oponentą“, - sakė T.Abbotas atsisveikinimo spaudos konferencijoje.

T.Abbotas į valdžią atėjo jo partijai 2013 metų rugsėjį laimėjus visuotinius rinkimus. Jo vyriausybės parengtas pirmasis biudžetas, kuriame buvo smarkiai apkarpytos išlaidos sveikatos apsaugai ir švietimui, sulaukė itin neigiamos visuomenės reakcijos.

T.Abbotui pavyko išsaugoti postą per vasarį partijos viduje kilusį maištą dėl jo vadovavimo, kurį paskatino rekordiškai smukę premjero populiarumo reitingai ir virtinė neapdairių politinių žingsnių, sulaukusių itin pašaipių komentarų.

Tačiau premjerui nepavyko susigražinti visuomenės pasitikėjimo ar sustiprinti ekonomikos, ir jis neteko savo partijos paramos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių