Jį cituoja valstybinė naujienų agentūra BELTA.
A. Lukašenka pridūrė, kad privati karinė bendrovė „Wagner“, savaitgalį Rusijoje surengusi maištą, nesaugos Baltarusijoje dislokuotų branduolinių ginklų.
Be kita ko, „Wagner“ bosas Jevgenijus Prigožinas jau atvyko į Baltarusiją, antradienį patvirtino autoritarinis lyderis. Toks susitarimas, kuriuo nutrauktas maištas, buvo pasiektas šeštadienį. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį vakare pareiškė, kad „Wagner“ kariai galės pasitraukti į Baltarusiją.
Anksčiau šiemet rusų prezidentas paskelbė apie planuojamą trumpojo nuotolio branduolinių ginklų dislokavimą Rusijos kaimynės sąjungininkės Baltarusijos teritorijoje. Šis žingsnis laikomas perspėjimu Vakarams, kurie didina karinę paramą Ukrainai.
V. Putinas pabrėžė, kad Rusija išlaikys jų kontrolę.
Taktiniai branduoliniai ginklai skirti sunaikinti priešo karius ir ginklus mūšio lauke. Jų veikimo nuotolis palyginti nedidelis, o galingumas daug mažesnis nei tarpžemyninėse balistinėse raketose įrengtų branduolinių galvučių, galinčių sunaikinti ištisus miestus.
Rusija nenurodė, kiek branduolinių ginklų bus išsiųsta į Baltarusiją. JAV vyriausybė mano, kad Rusija turi apie 2 000 taktinių branduolinių ginklų, įskaitant bombas, kurias gali gabenti lėktuvai, trumpojo nuotolio raketų kovines galvutes ir artilerijos sviedinius.
2022 metų vasario 24 dieną Rusija pasinaudojo Baltarusijos teritorija, kad įžengtų į Ukrainą iš šiaurės, ir savo sąjungininkės teritorijoje laikė savo pajėgas ir ginklus.