- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kosovo įstatymų leidėjai naujuoju šalies prezidentu išrinkto populistą politiką ir statybų magnatą Behgjetą Pacolli.
Kelią į prezidento postą jam atvėrė susitarimas dėl valdžios pasidalijimo su rimtų kaltinimų prislėgtu vyriausybės vadovu Hashimu Thaci.
Deputatams į prezidento postą buvo pasiūlyta vienintelė kandidatūra, kurią jie patvirtino per trečiąjį balsavimo ratą 62 balsais iš 120. Tame pačiame posėdyje H.Thaci vyriausybė gavo pasitikėjimo votumą.
Didžiausios opozicinės partijos blokavo šią parlamento sesiją, kaltindamos B.Pacolli tuo, kad į politiką jis atėjo tik siekdamas stiprinti savo verslo imperiją, bei prikišdamos jam glaudžius ryšius su Maskva.
Populistinio Naujojo Kosovo aljanso (AKR) lyderį B.Pacolli žiniasklaida tituluoja turtingiausiu Kosovo verslininku turtingiausiu albanu pasaulyje. Jis žadėjo, kad pasitelkęs verslo išmanymą, kuris sukrovė jam milijonus, padės kosoviečiams pasiekti, kad išsipildytų jų europinė svajonė.
"Integruosime Kosovą į regioną, integruosime Kosovą į Europą, nes Kosovo piliečiai to verti", - sakė jis žurnalistams savaitgalį.
Dvi Kosovo politinės partijos pasiekė susitarimą, kuris garantavo H.Thaci nedidelę daugumą parlamente ir dar vieną kadenciją vyriausybės vadovo poste. Kelio į premjero postą H.Thaci neužkirto neseniai mesti kaltinimai, esą jis per 1998-1999 metų karą su serbų pajėgomis dalyvavo žmonių organų kontrabandoje.
Mainais Kosove gimusiam ir Šveicarijoje sėkmingą verslą su
kūrusiam milijonieriui B.Pacolli buvo pažadėtas prezidento postas, nors jo AKR koalicija pernai gruodį vykusiuose rinkimuose liko tik penkta.
Į politiką įsitraukęs 60 metų verslininkas suprato negalintis praleisti palankios progos, atsiradusios, kai praktiškai visa opozicija nusprendė boikotuoti premjerą. B.Pacolli nė neslėpė, jog būtina sąlyga koaliciniam susitarimui buvo garantijos, kad jis taps prezidentu.
Aukščiausias valdžios postas vainikuoja ilgą ir sėkmingą B.Pacolli karjerą, kurioje būta ir prieštaringų etapų.
Sulaukęs 20 metų B.Pacolli išvyko iš Kosovo ieškoti laimės Vakaruose. Po studijų Vokietijoje jis kurį laiką dirbo Austrijoje ir Šveicarijoje. Vėliau čia jis įkūrė savo statybų įmonę "Mabetex", kurią išgarsino Maskvos Kremliaus restauravimo darbai ir juos lydėjęs korupcijos skandalas, į kurį buvo įsivėlę artimiausi tuometinio Rusijos prezidento Boriso Jelcino aplinkos žmonės.
1996 metais "Mabetex" atliko didelio masto Kremliaus restauravimą. Darbų apimtis tada buvo įvertinta 450 mln. JAV dolerių. Vėliau dėl "Mabetex" bylos" Šveicarijoje buvo įkalintas Pavelas Borodinas, kuris prezidentu esant B.Jelcinui, buvo Kremliaus reikalų valdytojas, o šiuo metu vadovauja Rusijos ir Baltarusijos sąjunginei valstybei.
Dėl tos pačios priežasties - dėl glaudžių ryšių su Maskva - naujasis Kosovo prezidentas, kaip pažymi naujienų agentūra "Reuters", yra anaiptol ne pats populiariausias politikas tarp 2 mln. Kosovo albanų: per 1998-1999 metų karą Rusija rėmė serbų prezidentą Slobodaną Miloševičių ir iki šiol nepripažino Kosovo nepriklausomybės.
Kosovo žiniasklaida skelbia, kad B.Pacolli turtas gali siekti kiek daugiau nei 2,2 mlrd. eurų, nors prieš pastaruosius rinkimus jis deklaravo turįs 420 mln. eurų vertės turto.
B.Paccoli turi penkis vaikus. Pirmoji jo žmona buvo Maria (Masha) Pacolli, 1999-2002 metais jis buvo vedęs albanų kilmės italų dainininkę Anną Oxa, o vėliau dar kartą susituokė su buvusia pirmąja žmona.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Sulaikytas nušalintasis Pietų Korėjos prezidentas
Pietų Korėjos tyrėjai trečiadienį sulaikė nušalintąjį prezidentą Yoon Suk-yeolą (Jun Sukjolą) dėl jo nepavykusios karo padėties įvedimo. ...
-
Sausio 15-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Sausio 15-oji, trečiadienis, 3 savaitė. ...
-
Parduodama prabangi Berslusconio vila Romoje
Paveldėtojai parduoda prabangią vilą Romoje, priklausiusią buvusiam Italijos premjerui Silvio Berlusconiui. ...
-
Patruševas: Ukrainos šiais metais gali nelikti
Artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino bendražygis atvirai kalba apie galimą Ukrainos ir Moldovos Respublikos, kaip nepriklausomų valstybių, pabaigą. ...
-
Ekspertas: Trumpas negali pats atšaukti sankcijų Rusijai, be Kongreso pritarimo pasitraukti iš NATO
JAV prezidentas Donaldas Trumpas negali pats nuspręsti panaikinti Rusijai įvestas sankcijas ar priversti Jungtines Valstijas pasitraukti iš NATO, teigia Ilko Kučerivo demokratinių iniciatyvų fondo saugumo analitikas Tarasas Žovtenko. ...
-
Pistorius Kyjive: Vokietija rems Ukrainą ir po rinkimų
Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius per savo vizitą Kyjive antradienį pažadėjo Ukrainai tolesnę paramą ir po Bundestago rinkimų. ...
-
Čekai baigia tiesti naftotiekį, padėsiantį atsikratyti priklausomybės nuo rusiškos naftos
Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala antradienį pranešė, kad jo šaliai nebereikia importuoti rusiškos naftos, pabaigus plėsti iš Italijos nutiestą Transalpino naftotiekį (TAL). ...
-
Slovakijos opozicija inicijuos balsavimą dėl nepasitikėjimo premjeru Ficu1
Slovakijos opozicija ketina inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo ministru pirmininku Robertu Ficu. ...
-
Vietnamas pasirašė branduolinės energijos sutartį su Rusija1
Per rusų ministro pirmininko Michailo Mišustino vizitą Hanojuje Rusija ir Vietnamas antradienį pasirašė susitarimą dėl branduolinės energijos, kuriuo siekiama stiprinti dviejų ilgamečių sąjungininkių ryšius. ...
-
Libaniečių prezidentūra: Macronas penktadienį vyks į Libaną
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) penktadienį turėtų apsilankyti Libane, pranešė abi šalys. ...