Kolumbija pradės derybas su antra sukilėlių grupuote

  • Teksto dydis:

Šaltiniai Katalikų Bažnyčioje, kuri atliko vaidmenį preliminariose derybose, sakė, kad sukilėliai taip pat laiko gydytoją Edgarą Torresą (Edgarą Toresą).

Vienas Bažnyčios atstovas antradienį nurodė, kad stengiamasi užtikrinti O.Sanchezo paleidimą.

„Viso protokolo laikomasi, darbai vyksta“, – sakė Kalio arkivyskupas Dario de Jesus Monsalve (Darijus de Chesus Monsalvė).

Tačiau Raudonasis Kryžius, paprastai prisidedantis prie įkaitų perdavimo Kolumbijoje, trečiadienį sakė, kad jokia tokio pobūdžio operacija nevyksta.

ELN „sustiprėjusi“

Analitikas Camilo Echandia (Kamilas Echandija) iš Kolumbijos universiteto „Externado“ sakė, kad ELN nenori sutikti su įkaitų paleidimu kaip derybų sąlyga.

„Tarp ELN ir FARC yra didelis skirtumas, – sakė jis AFP. – Šios derybos bus labai komplikuotos.“

Su ELN pajėgomis susiję incidentai pastaraisiais mėnesiais kėlė didelę įtampą.

Kolumbijos armija kaltino ELN dėl sekmadienį įvykdyto naftotiekio susprogdinimo netoli Venesuelos sienos. Žmonių aukų tas sprogimas nepareikalavo.

„Partizanų grupuotė ELN į derybas su vyriausybe atvyksta sustiprėjusi. Per pastaruosius trejus metus grupuotė suintensyvino savo smurtą “, – sakoma šį mėnesį paskelbtoje privataus Kolumbijos tyrimų centro CERAC ataskaitoje.

Kolumbijos valdžia apskaičiavo, kad ELN šiuo metu turi maždaug 1,5 tūkst. narių. Armija sako, kad pastaraisiais mėnesiais šimtai jų dezertyravo arba buvo sučiupti.

Grupuotė veikia daugiausia teritorijose šalies šiaurėje ir vakaruose, nurodo CERAC.

Kaip ir FARC, ELN savo veiklą finansuoja daugiausia iš narkotikų kontrabandos ir žmonių grobimo dėl išpirkų.

Kolumbijos teritorinis ir ideologinis konfliktas yra įtraukęs įvairias partizanų ir sukarintas grupuotes, narkotikų gaujas ir vyriausybines pajėgas.

Dėl šio konflikto beveik 7 mln. žmonių turėjo palikti savo namus, nurodo Kolumbijos valdžia.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių