JAV Senatas priėmė didelio masto imigracijos reformą

Po kelis mėnesius trukusį ginčų JAV Senatas ketvirtadienį triuškinama dauguma patvirtino didelio masto imigracijos reformos projektą, pagal kurį 11 mėn. neteisėtų imigrantų atsivertų kelias į pilietybę.

Šūksniai „Taip, mes tai padarėme!“ (Yes we did!) girdėjosi iš viešosios galerijos, kai senatoriai 68 balsai prieš 32 patvirtino šį svarbų teisės aktų paketą, pagal kurį turėtų būti sustiprinta valstybės sienos apsauga, pakeista teisėtos imigracijos tvarka ir nustatytas 13 metų laukimo laikotarpis, po kurio neturintieji dokumentų galėtų prašytis pilietybės.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) gyrė šį balsavimą, sakydamas: „Šiandien tvirtu abiejų partijų balsu Jungtinių Valstijų Senatas pasidarbavo dėl Amerikos žmonių, atvesdamas mus vienu kritiniu žingsniu arčiau pakrikusios mūsų imigracijos sistemos sutaisymo visiems laikams.“

14 respublikonų prisidėjo prie vienbalsiai šią reformą palaikiusių demokratų, o Senato daugumos lyderis Harry Reidas (Haris Reidas) sakė, kad šis balsavimas buvo istorinis. Jis taip pat priėmė retą sprendimą, nurodydamas Senato nariams balsuoti iš savo suolų, o posėdžiui pirmininkavo viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas).

„Šiandien žengėme didžiulių žingsnių mūsų imigracijos problemos sprendimo link“, - pakiliai nusiteikęs senatorius Chuckas Schumeris (Čakas Šumeris), priklausantis „Aštuonių būriui“ - keturių demokratų ir keturių respublikonų grupei, parengusiai šio teisės akto projektą. sakė žurnalistams tuojau po balsavimo.

Dabar naujojo teisės akto laukia akmenuotas kelias į respublikonų dominuojamus Atstovų Rūmus, bet Ch.Schumeris ir „Aštuonių būriui“ priklausantis respublikonas senatorius Johnas McCainas (Džonas Makeinas) tiesiogiai kreipėsi į savo kolegas žemuosiuose Kongreso rūmuose, ragindami bendradarbiauti, kad būtų įvykdyta svarbiausia per ketvirtį šimtmečio imigracijos reforma.

„Mūsų draugų (Atstovų) Rūmuose prašome jūsų dėmesio ir esame pasiruošę sėsti bei derėtis su jumis“, - sakė J.McCainas.

„Galbūt mūsų požiūriai skiriasi dėl įvairių šio klausimo aspektų, bet visi turėtume turėti tą patį tikslą - tai yra, ištraukti iš šešėlio 11 mln. žmonių, apsaugoti mūsų sienas ir pasirūpinti, kad ši šalis būtų galimybių ir laisvės šalis“, - pridūrė jis.

Projekto autoriai sugaišo daug mėnesių, kurdami daugiau nei 1 000 puslapių apimties dokumentą, pagal kurį numatoma skirti 46 mlrd. JAV dolerių pasienio apsaugai ir kitoms pastangoms, įskaitant elektroninę darbuotojų tikrinimo sistemą ir modernizuotą žmonių atvykimo ir išvykimo iš šalies stebėjimo sistemą.

B.Obama sakė turintis vilties, kad galės pasirašyti imigracijos reformą jau šiais metais, tačiau keli Atstovų Rūmų respublikonai prognozavo, kad šis projektas įstrigs, jeigu jame nebus padaryta reikšmingų pakeitimų, ypač dėl valstybės sienos apsaugos.

„Atstovų Rūmai neketina balsuoti už viską, ką priima Senatas“, - žemųjų Kongreso rūmų pirmininkas respublikonas Johnas Boehneris (Džonas Beineris) sakė žurnalistams, pažymėdamas, kad deputatai atliks savų pakeitimų tame projekte, kuris bus svarstomas komitetuose, o galiausiai bus tvirtinamas visuotiniu balsavimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

klaida

klaida portretas
Pirmajame sakinyje turetu buti ne 11 men.,o 11 mil.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių