JAV paskelbė naujų sankcijų Iranui

JAV iždo departamentas ketvirtadienį paskelbė naujų sankcijų penkiems Irano juridiniams subjektams už „įžūlius bandymus“ kištis į JAV rinkimų procesą.

Iždo departamentas įvardijo Islamo revoliucinės gvardijos korpusą (IRGC), IRGC Kudso (Jeruzalės) pajėgas, žiniasklaidos institutą „Bayan Rasaneh Gostar“, Irano islamo radijo ir televizijos asociaciją ir Tarptautinę interneto žiniasklaidos asociaciją kaip pagrindinius veikėjus siekiant skleisti dezinformaciją prieš lapkričio 3-iosios JAV prezidento rinkimus.

Šie juridiniai subjektai dėjo pastangas „kurstyti nesantaiką tarp rinkėjų skleidžiant dezinformaciją internete ir vykdant piktavališkos įtakos operacijas, kuriomis siekta suklaidinti rinkėjus“, nurodė Iždo departamentas.

„Bayan Rasaneh Gostar“, kurį Iždo departamentas įvardija kaip IRGC Kudso (Jeruzalės) pajėgų „priedangos kompaniją“ propagandai skleisti, aktyviausiai užsiėmė šia veikla.

Artėjant rinkimams „Bayan Rasaneh Gostar“ darbuotojai planavo paveikti JAV rinkimus išnaudojant opius socialinius klausimus, įskaitant koronaviruso pandemiją, ir šmeižiant JAV politines figūras, nurodė departamentas. 

„Šių metų vasarą „Bayan Rasaneh Gostar“ suplanavo prieš prezidento rinkimus įgyvendinti virtinę poveikio operacijų, kurių taikinys buvo JAV gyventojai“, – pažymėjo Iždo departamentas. 

Šioje kampanijoje dalyvavo abi žiniasklaidos grupės.

Iždo departamentas nepateikė jokių konkrečių detalių, ką darė iraniečiai, tačiau JAV socialinių tinklų bendrovės blokavo paskyras ir žinutes, kurios, jų nuomone, buvo dalis Irano vyriausybės remiamų pastangų, susijusių su rinkimais ir socialiniais klausimais.   

Įvestos sankcijos, draudžiančios amerikiečiams ir JAV juridiniams asmenims užsiimti verslo reikalais su Irano subjektais, veikiausiai neturės reikšmingo realaus poveikio, nes IRGC ir IRGC Kudso (Jeruzalės) pajėgoms jau anksčiau buvo paskelbtos griežtos sankcijos.

Apie naujas baudžiamąsias priemones buvo pranešta kitą dieną po to, kai Nacionalinės žvalgybos direktorius Johnas Ratcliffe'as paskelbė, kad Iranas atsakingas už neseniai JAV rinkėjų gautus elektroninius laiškus su grasinimais palaikyti prezidentą Donaldą Trumpą ir Respublikonų partiją.

Šiuos elektroninius laiškus, regis, išsiuntė sukarinta kraštutinių dešiniųjų grupuotė „Proud Boys“, tačiau J. Ratcliffe'as sakė, kad dėl šių laiškų kaltas Iranas.


Šiame straipsnyje: JAVIranassankcijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių