JAV Jungtinėse Tautose priekaištauja Rusijai, kad ji ciniškai gina Šiaurės Korėją Pereiti į pagrindinį turinį

JAV Jungtinėse Tautose priekaištauja Rusijai, kad ji ciniškai gina Šiaurės Korėją

2025-05-08 19:36
BNS inf.

Jungtinės Valstijos trečiadienį pasmerkė Rusiją, apkaltinusi ją ciniškai trukdant stebėti kaip Šiaurės Korėja laikosi Jungtinių Tautų (JT) sankcijų.

JAV Jungtinėse Tautose priekaištauja Rusijai, kad ji ciniškai gina Šiaurės Korėją
JAV Jungtinėse Tautose priekaištauja Rusijai, kad ji ciniškai gina Šiaurės Korėją / AFP nuotr.

Pasak jų, taip Maskva bando išvengti kritikos dėl Pchenjano ginklų naudojimo savo kare su Ukraina.

Kelios JT Saugumo Tarybos narės, įskaitant Jungtines Valstijas ir Pietų Korėją, sušaukė susitikimą šiuo klausimu, kad geriau suprastų Maskvos veiksmus, kuriais galimai pažeidžiamos sankcijos, pranešė laikinoji JAV pasiuntinė.

„Šiandienos informacija rodo, kad Taryba ir toliau sieks užtikrinti, kad valstybės narės žinotų apie sankcijų pažeidimus ir jų vengimą, iš kurių gaunamos pajamos“ Šiaurės Korėjos neteisėtoms ginklų programoms, „nepaisant Rusijos veto“, sakė JAV ambasadorė JT Dorothy Shea (Doroti Ši).

2024-ųjų kovą vetavusi JT Saugumo Tarybos rezoliuciją Rusija faktiškai nutraukė sistemos, skirtos stebėti, kaip Pchenjanas laikosi JT sankcijų, kurios jam taikomos nuo nuo 2006 metų ir vėliau kelis kartus buvo sugriežtintos, veikimą.

Už šią stebėseną atsakingas komitetas nebeegzistuoja.

„KLDR ir toliau įžūliai pažeidinėja Tarybos rezoliucijas eksportuodama anglis ir geležies rūdą į Kiniją, iš kurių gautomis pajamomis tiesiogiai finansuoja savo neteisėtas masinio naikinimo ginklų ir balistinių raketų programas“, – tvirtino D. Shea, pavartodama oficialaus Šiaurės Korėjos pavadinimo akronimą.

Anot JAV pasiuntinės, nuo 2023-iųjų rugsėjo Šiaurės Korėja į Rusiją pristatė daugiau kaip 24 tūkst. konteinerių su šaudmenimis ar su jais susijusiomis medžiagomis, bei gerokai daugiau kaip 100 balistinių raketų, skirtų naudoti Ukrainoje.

„Iš šiandien pateiktų įrodymų akivaizdu, kad Rusija ciniškai trukdo Tarybai įgyvendinti KLDR sankcijas, kad išvengtų kaltinimų dėl savo pačios pažeidimų“, – pažymėjo ji.

Pietų Korėjos ambasadorius Joonkook Hwangas (Džunkuk Hvangas) tokiam vertinimui pritarė ir pasmerkė „neteisėtą Rusijos ir Šiaurės Korėjos karinį bendradarbiavimą“.

„Kadangi Pchenjano veiksmai aiškiai ir nuolat prieštarauja Tarybos sprendimams, Taryba turėtų apsvarstyti galimybę sugriežtinti galiojančias sankcijas, o ne jas susilpninti“, – sakė jis.

2022-ųjų gegužę Kinija ir Rusija vetavo rezoliuciją, kuria Pchenjanui buvo nustatytos naujos sankcijos, o nuo 2019-ųjų pasisakė už sankcijų sušvelninimą.

Dabartinių Šiaurės Korėjai taikomų sankcijų galiojimo terminas nenustatytas.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų