Paklaustas, ar esama tikimybės, kad toks susitarimas bus pasiektas iki JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) kadencijos pabaigos 2017-ųjų sausį, M.Feklis Prancūzijos radijui RTL sakė: „Ne, nemanau. Tikimybė ar pavojus, kad koks nors susitarimas bus pasiektas, mąžta“.
Ministras tai pareiškė kitą dieną po to, kai JAV ir ES derybininkai Niujorke pradėjo 13-ąjį derybų dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutarties ratą, kuris turėtų trukti savaitę.
M.Feklis yra Prancūzijos atstovas šiose derybose.
TTIP sutartimi siekiama pašalinti netarifines prekybos kliūtis ir suderinti biurokratines taisykles, kurios šiuo metu stabdo prekybą ir investicijas tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų.
Pasirašius susitarimą, būtų sukurta didžiausia pasaulyje laisvosios prekybos zona.
Anksčiau šią savaitę JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel drauge pasisakė už tai, kad būtų plečiama transatlantinė prekyba, žadėdami nepaisant pasipriešinimo užbaigti rengti JAV ir ES prekybos susitarimą.
TTIP sutartis sulaukė įnirtingo pasipriešinimo Europoje, įskaitant Vokietiją, kur šio susitarimo kritikai tvirtina, kad jis padarys neigiamą poveikį ekologiniams ir darbo rinkos standartams.
Be to, piktinamasi, kad dėl sutarties daugiausia deramasi už uždarų durų ir daugelis jos detalių dar neatskleistos.
TTIP grėsmę kelia ir birželį Didžiojoje Britanijoje numatytas referendumas dėl tolesnės šalies narystės ES.
Jungtinei Karalystei, kaip vienai didžiausių Bendrijos ekonomikų, tektų itin svarbus vaidmuo susitarime, tačiau jei britai nubalsuotų už pasitraukimą iš ES, tai tikriausiai suduotų triuškinamą smūgį TTIP perspektyvoms.
TTIP taip pat sulaukė daug aštrių kritikos strėlių per JAV prezidento rinkimų kampaniją ir yra įtariai vertinama Amerikos visuomenės dėl vykstančių derybų slaptumo.
Naujausi komentarai