- Rūta Androšiūnaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas (Isaakas Hercogas) trečiadienį paragino Europą „bet kokia kaina“ kovoti su antisemitizmu, nerimą keliant plintančiai neapykantai, ypač internete.
„Vaizdas labai neramina, antisemitizmas plinta ne tik tamsiuose režimuose, bet ir laisvųjų demokratinių Vakarų širdyje, – kalbėdamas Europos Parlamente Holokausto aukų atminimo dienos proga sakė I. Herzogas. – Neapykanta žydams vis dar egzistuoja. Antisemitizmas vis dar egzistuoja. Holokausto neigimas vis dar egzistuoja.“
I. Herzogas atkreipė dėmesį į ataskaitas, kuriose nurodoma, kad daugėja antisemitizmo atvejų, ypač internete, kur jis „plinta rekordiniu vieno mygtuko paspaudimo greičiu“.
„Raginu jus, išrinktieji Europos pareigūnai: nestovėkite nuošalyje, privalote perskaityti įspėjamuosius ženklus, pastebėti antisemitizmo pandemijos simptomus ir kovoti su ja bet kokia kaina“, – teigė jis.
Lapkričio mėnesio Europos Sąjungos ataskaitoje sakoma, kad Rusijos invazijos į Ukrainą metu internete „suklestėjo“ dezinformacija ir neapykanta žydams, o tai dar labiau sustiprino COVID-19 pandemijos metu prasidėjusią tendenciją.
Ekspertai atkreipė dėmesį į „netikrų naratyvų“, skatinančių antisemitizmą, riziką, Rusijai, siekiančiai pateisinti savo karą, neteisingai vartojant tokius terminus kaip „naciai“ ir „genocidas“ Ukrainos vyriausybei apibūdinti.
2021 metų spalį, Europos žydams pranešus apie didėjančią neapykantą, ES vykdomoji institucija pristatė pirmąją 27 šalių bloko kovos su antisemitizmu strategiją.
I. Herzogas taip pat perspėjo Europos politikus nepainioti Izraelio kritikos su „pačios Izraelio valstybės egzistavimo“ neigimu.
„Abejoti žydų tautos nacionalinės valstybės teise egzistuoti nėra teisėta diplomatija, – sakė jis. – Tai antisemitizmas visa šio žodžio prasme ir jis turi būti išrautas su šaknimis.“
ES šalių požiūriai į Izraelį skiriasi, o blokui dažnai sunku suformuoti vieningą poziciją dėl žydų valstybės konflikto su palestiniečiais.
Praėjusiais metais ES ir Izraelis atnaujino bendros tarybos posėdžius po dešimtmetį trukusios pertraukos, kurią sukėlė Izraelio pasipiktinimas dėl Briuselio kritikos Vakarų Kranto nausėdijų, kurios pagal tarptautinę teisę yra neteisėtos, plėtrai.
Tačiau Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) sugrįžimas į ministro pirmininko postą, vadovaujant dešiniojo sparno vyriausybei, sumenkino viltis pagerinti ryšius.
Didžia dalimi simbolinį prezidento postą užimantis I. Hercogas paragino ES šalis „plėsti, gilinti ir stiprinti mūsų partnerystę“.
„Turime dirbti kartu, kaip viena bendruomenė, ryžtingai ir sutelktai prieš tamsos ir neapykantos jėgas, kurios grasina mus sunaikinti“, – teigė jis.
Jis išskyrė Izraelio priešininko Irano keliamą grėsmę, sakydamas, kad šis ne tik nori sunaikinti žydų valstybę, bet ir malšina demonstracijas namuose, ginkluoja Rusiją kare su Ukraina ir siekia įgyti branduolinių ginklų.
ES yra atsakinga už tarpininkavimą siekiant atgaivinti 2015 metų susitarimą su Iranu dėl jo branduolinės programos, kuriam Izraelis griežtai priešinasi, tačiau pastangos išgelbėti susitarimą yra įstrigusios.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Buvęs JAV gynybos sekretorius: Lietuva siunčia labai svarbų signalą JAV ir kitiems sąjungininkams
Lietuva yra ypatingai svarbi Jungtinių Amerikos Valstijų sąjungininkė, kuri pavyzdingai laikosi NATO kolektyvinio saugumo ir gynybos įsipareigojimų – taip mūsų šalį visuomet pristato 27-asis JAV gynybos sekretorius Markas Esperis. Pasak j...
-
Šaltinis: Prancūzija uždraudė „TikTok“ naudoti valstybės tarnautojų darbo telefonuose
Prancūzija penktadienį uždraudė viešojo sektoriaus darbuotojams į tarnybinius telefonus siųstis „pramogines programėles“, pranešė Viešųjų paslaugų ministerija, o ministerijos šaltinis pridūrė, kad tarp jų b...
-
E. Macronas sako, kad U. von der Leyen lydės jį į Kiniją
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) penktadienį pareiškė, kad Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) lydės jį būsimo vizito į Kiniją metu. ...
-
Teismas konfiskavo iš V. Medvedčiuko žmonos turto už daugiau nei 11 mln. eurų
Remiantis nacionalinės Ukrainos saugumo tarnybos duomenimis, teismas konfiskavo Oksanos Marchenko, Viktoro Medvedčiuko žmonos, turtą. V. Medvedčiukas įtariamas išdavyste ir rusų karių rėmimu, pranešė „Ukrinform“. ...
-
JK vyksta protestai prieš Izraelio lyderio vizitą Londone2
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) penktadienį Londone priėmė Izraelio vadovą Benjaminą Netanyahu (Benjaminą Netanjahų), o netoliese susirinkę demonstrantai protestavo prieš žydų valstybės vyriau...
-
Karaliaus Charleso III vizitas į Prancūziją atidedamas, jis turėtų įvykti vasarą
Prancūzijos prezidentūra penktadienį pranešė, kad Britanijos karaliaus Charleso III (Karolio III) valstybinis vizitas atidedamas dėl masinių streikų ir protestų. ...
-
Estija išsiunčia iš šalies vieną Rusijos diplomatą2
Estijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė iškvietusi Rusijos ambasados laikinąjį reikalų patikėtinį ir įteikusi jam diplomatinę notą, kurioje teigiama, kad vienas diplomatinį statusą turintis ambasados darbuotojas pas...
-
Dėl E. Macrono pensijų reformos Prancūzijoje įsiplieskė nauji smurtiniai protestai
Prancūzijoje ketvirtadienį vėl vyko masiniai, smurtu paženklinti protestai – įsiutę demonstrantai susirėmė su saugumo pajėgomis. ...
-
Prancūzija gali išstumti Rusiją iš Vengrijos AE plėtros projekto
Prancūzija ir Vengrija pradėjo derybas dėl bendradarbiavimo branduolinės energetikos srityje, kurių sėkmės atveju Rusijos korporacija „Rosatom“ būtų išstumta iš vienintelės Vengrijoje atominės elektrinės plėtros projekto,...
-
Britų princas Williamas padėkojo Lenkijos žmonėms už pagalbą Ukrainai
Britų princas Williamas (Viljamas) ketvirtadienį pagerbė per ankstesnius karus žuvusių lenkų atminimą ir padėkojo Lenkijos žmonėms už jų teikiamą humanitarinę ir karinę pagalbą Ukrainai. ...