Vakarų raginimai sustabdyti urano sodrinimą nekliudo Iranui plėtoti savo branduolinės programos. Pradėjęs eksploatuoti pirmąjį atominį reaktorių Bušehre, Teheranas jau svarsto apie kitus ir žada juos statyti pats.
Liko keli bandymai
Irano branduolinės energijos organizacijos vadovas Fereydoonas Abbasi Sankt Peterburge vykusioje konferencijoje "Branduolinė energetika XXI a." pasakojo žurnalistams, kad 1 tūkst. MW reaktorius Bušehro atominėje elektrinėje jau veikia ir jau netrukus bus pradėtas eksploatuoti pagal paskirtį.
"Rusijos bendrovė dar turi atlikti tam tikrus bandymus, o po jų elektrinė bus perduota mums eksploatuoti", – sakė pareigūnas.
Anot jo, elektrinėje galima įrengti iš viso keturis reaktorius, ir tokie planai svarstomi. Bet iki šiol Iranas kliovėsi Rusijos technologijomis, o dabar islamiška respublika teigia, kad yra pajėgi pati statytis branduolinius reaktorius.
Matuoja aikštelę
"Jau pradėjome savo teritorijoje ir savo jėgomis gaminti įrangą, susijusią su galingais reaktoriais. Jau beveik baigėme kurti 360 MW reaktorių", – sakė F.Abbasi.
Pareigūnas teigė, kad Iranas ketina statytis 10 MW tiriamąjį reaktorių ir lengvojo vandens elektrinę.
"Netrukus gausime galutinius žemės sklypo parametrus, kur stovės elektrinė, o tuomet pradėsime įrengimo darbus", – teigė F.Abbasi.
Tęs urano sodrinimą
Žurnalistų paklaustas, ar galima tikėtis permainų Irano branduolinėje programoje po to, kai šalies vairą po praėjusio mėnesio rinkimų perėmė naujas prezidentas, F.Abbasi sakė: "Norėčiau pasakyti, kad Irano branduolinė programa siekia dviejų tikslų. Pirmas – elektros energijos gamyba, o antras – spinduliuotės naudojimas taikiais tikslais, mūsų tautos labui.
Mūsų pirmasis tikslas – elektros energija – išliks, branduolinio kuro gamyba ir sodrinimas taip pat bus tęsiamas pagal mūsų pareikštus tikslus. Mes tęsime gamybą pagal savo poreikius."
Naujausi komentarai