Europos Komisija susidomėjo buvusio pirmininko darbu JAV investicijų banke

  • Teksto dydis:

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas-Klodas Junkeris) pradėjo aiškintis, ar jo pirmtakas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozas) nepažeidė Europos Sąjungos etikos normų įsidarbindamas JAV investicijų banke „Goldman Sachs“. 

Čia J. M. Barroso patarinės Britanijos išstojimo iš ES, vadinamojo „Brexit“, klausimais.

Savo laiške ES etikos komitetui, J.-C. Junckeris taip pat rašo, kad J. M. Barroso dabar Komisijos bus laikomas lobistu, o ne buvusiu EK pirmininku.

J.-C. Junckeris taip pat pranešė, kad jo komanda nusiųs J. M. Barroso „laišką, kuriame prašys paaiškinti savo naująsias pareigas ir darbo sutarties, dėl kurios kreipsiuos patarimo į Komisijos etikos komitetą, sąlygas“.

Laišką sekmadienį paviešino Europos ombudsmenė Emily O'Reilly (Emili O'Raili), kuri praėjusią savaitę parašė J.-C. Junckeriui ir jį paragino pasidomėti, ar J. M. Barroso naujosios pareigos „atitinka ES sutarčių etikos normas“.

J. M. Barroso paskyrimas minėto banko balso teisės neturinčiu valdybos nariu bei patarėju sukėlė Europos Sąjungoje pasipiktinimą. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) pareiškė, kad tai „moralės požiūriu yra nepriimtina“.

J. M. Barroso vadovavo Europos Komisijai 2004-2014 metais.

„Goldman Sachs“ liepą išplatintame pranešime sakė, kad J. M. Barroso paskyrimas „neturi nieko bendro su „Brexit“.

Komisija tuomet sakė, kad J. M. Barroso neprivalo informuoti jos apie naują darbą, nes jau praėjo 18 mėnesių trukmės vadinamasis „pereinamasis“ laikotarpis nuo jo ES pareigų pabaigos ir jis esą neturi prieigos prie svarbios informacijos ir negali daryti jokios įtakos. Tačiau jam esą vis tiek galios ES profesinio konfidencialumo taisyklės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių