ES primygtinai ragina 13 šalių neleisti savo piliečiams vykti į Baltarusiją

Europos Sąjunga antradienį pranešė, kad primygtinai ragina daugiau nei dešimt šalių neleisti savo piliečiams vykti į Baltarusiją ir bandyti pavojingu būdu patekti į bloką.

Europos Sąjunga antradienį pranešė, kad primygtinai ragina daugiau nei dešimt šalių neleisti savo piliečiams vykti į Baltarusiją ir bandyti pavojingu būdu patekti į bloką.

Šios pastangos – tai dalis Briuselio reakcijos į tai, ką jis vadina Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos organizuota kampanija, kuria siekiama destabilizuoti ES, skatinant migrantus vykti prie jos sienų, ypač į Lenkiją ir Lietuvą, keršijant už ES sankcijas jo režimui.

„Tai yra dalis nežmoniško ir iš tiesų banditiško A. Lukašenkos režimo požiūrio“, – žurnalistams sakė Europos Komisijos atstovas Peteris Stano.

ES jau sėkmingai paragino Iraką sustabdyti skrydžius iš Bagdado į Minską.

Dabar ji „plečia savo veiksmus“ ir įtraukia 13 šalių, kurios yra arba potencialiai gali būti migrantų šaltiniai Baltarusijai, kad ši galėtų juos paversti savo įrankiu, ir „stebi“ dar 20 šalių.

Briuselis jau susisiekė su 13 šalių, tarp jų – Egiptas, Gvinėja, Irakas, Jordanija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Kamerūnas, Kongo Demokratinė Respublika, Kongas, Libanas, Sakartvelas, Pakistanas, Tadžikistanas, Turkija.

Stebimos dar 20 valstybių: Alžyras, Azerbaidžanas, Indija, Iranas, Dramblio Kaulo Krantas, Jemenas, Kazachstanas, Kataras, Libija, Marokas, Nigerija, Rusija, Senegalas, Somalis, PAR, Šri Lanka, Sirija, Tunisas, Uzbekistanas ir Venesuela.

Komisijos pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas ketina apsilankyti keliose kilmės ir tranzito šalyse ir informuoti apie Minsko kuriamus migracijos planus bei riziką, kuri gresia žmonėms, susigundžiusiems jais pasinaudoti.

Rusija – stipriausia A. Lukašenkos sąjungininkė – yra stebima „labai atidžiai“, sakė P. Stano.

„Mes stebime situaciją Rusijoje dėl jos galimybių manipuliuoti žmonėmis arba paversti migraciją įrankiu, taip pat dėl A. Lukašenkos režimo piktnaudžiavimo galimybių“, – sakė jis.

P. Stano pridūrė, kad ES siekia penktojo sankcijų A. Lukašenkos režimui paketo, sakydamas: „Stengiamės išnagrinėti visas įmanomas priemones, kurias turime, kad galėtume spręsti susidariusią padėtį.“

Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pareiškė, kad ES visų pirma ieško, kaip būtų galima taikyti sankcijas oro transporto bendrovėms, kurios, kaip manoma, „aktyviai dalyvauja prekyboje žmonėmis“, skraidindamos migrantus į Baltarusiją.

Antradienį ES sustabdė susitarimo, pagal kurį Baltarusijos pareigūnai galėjo lengviau gauti ES vizas, galiojimą. Tokį siūlymą, kaip vieną iš daugelio A. Lukašenkos režimui numatytų apribojimų, rugsėjį paskelbė Komisija.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
Iš tikrųjų, - kaip galima, - ES piliečiai pamatys , kad baltarusiai be ragų ir kanopų ir gyvena ne ką prasčiau nei ES, bomžų nesimato, griuvėsių nėra, keliai puikus, miestų aplinka graži, - o tai kur tas pragaras, galvos ES pilietis ? Negalima ES piliečių leisti nei į Baltarusija , nei į Rusija, reikia naujos geležinės uždangos, tik seniau ja buvo apsitvėrusi SSSR, o dabar tveriasi ES.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių