ES dar metams pratęsė sankcijas Rusijai dėl Krymo aneksijos

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį dar metams pratęsė sankcijas Rusijai, paskelbtas dėl Maskvos įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksijos.

„Šiandien Taryba nusprendė pratęsti sankcijų, nustatytų reaguojant į Rusijos Federacijos įvykdytą neteisėtą Krymo ir Sevastopolio aneksiją, taikymą dar vieniems metams – iki 2022 metų birželio 23 dienos“, – sakoma ES Tarybos pranešime.

Šiuo metu galiojančios ribojamosios priemonės apima Krymo arba Sevastopolio kilmės gaminių importą į ES, taip pat investicijas į infrastruktūrą arba finansines investicijas ir turizmo paslaugas Kryme ar Sevastopolyje. ES apribojimai taip pat taikomi tam tikrų prekių ir technologijų eksportui Krymo bendrovėms ar naudojimui Kryme transporto, telekomunikacijų ir energetikos sektoriuose ar sektoriuose, susijusiuose su naftos, dujų ir mineralinių žaliavų išteklių paieška, žvalgyba ir gavyba.

Sankcijas Rusijai ES įvedė 2014 metų birželį, reaguodama į tų metų kovą Maskvos įvykdytą „neteisėtą Krymo ir Sevastopolio aneksiją“. Reaguodama į krizę Ukrainoje Bendrija taip pat yra paskelbusi sankcijų konkretiems Rusijos ekonomikos sektoriams ir individualių ribojamųjų priemonių.

ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio (Žozepo Borelio) pernai kovą Bendrijos vardu paskelbtoje deklaracijoje sakoma, kad 27 šalių blokas nepripažįsta Rusijos Federacijos įvykdytos neteisėtos Krymo ir Sevastopolio aneksijos ir toliau smerkia šį tarptautinės teisės pažeidimą, bet Maskva šį klausimą laiko išspręstu ir nebediskutuotinu.

Rusija oficialiai aneksavo Krymą 2014 metų kovą po prieštaringai vertinamo referendumo, įvedusi į pusiasalį savo specialiąsias pajėgas, kad perimtų pagrindines institucijas ir kariuomenės bazes.

Šis žingsnis buvo atliktas Kijeve įvykus provakarietiškai Maidano revoliucijai, kai per gatvės protestus buvo nuverstas ir iš šalies pabėgo tuometis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Ukraina laiko Krymą okupuota savo teritorija, o Europos Sąjungos valstybės ir JAV dėl jos aneksijos įvedė sankcijų Rusijai.

Rytų Ukrainoje nuo 2014 metų pavasario tęsiasi konfliktas tarp Ukrainos pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų. Jis pareikalavo jau apie 13 tūkst. žmonių gyvybių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių