D.Straussas-Kahnas paleistas, bet jo laukia nauja apklausa

Buvusį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovą Dominique'ą Straussą-Kahną Prancūzijos policija po dvi dienas trukusios apklausos paleido, tačiau kitą mėnesį jo vėl laukia tardymas dėl įtariamo prostitucijos tinklo.

Šis gerą vardą praradęs prancūzų politikas trečiadienį taip pat išgirdo, kad pirmasis teismo posėdis Jungtinėse Valstijose dėl vienos Niujorko kambarinės iškelto civilinio ieškinio, kuriame ji teigia, kad jis jos atžvilgiu panaudojo seksualinę prievartą, įvyks kovo 15 dieną.

Tad D.Strausso-Kahno, kuris Prancūzijoje dažnai vadinamas tiesiog DSK, teisinės procedūros kitą mėnesį laukia abiejose Atlanto pusėse.

Šaltinis Prancūzijos teismų sistemoje sakė, kad D.Straussas-Kahnas, kuris kažkada buvo laikomas žmogumi, tikriausiai tapsiančiu kitu Prancūzijos prezidentu, pas tyrimą atliekančius Lilio magistrato teisėjus kviečiamas kovo 28 dieną, dėl kaltinimų, susijusių su prostitucija ir korupcija.

Šis 62 metų buvęs socialistų ministras buvo paleistas po maždaug 32 valandų sulaikymo apklausai dėl įtarimų „kursčius organizuotos gaujos sąvadavimą sunkinančiomis aplinkybėmis“ ir „netinkamai naudojus kompanijos lėšas“.

Iš šalies šiaurėje esančio Lilio policijos nuovados, prie kurios buvo susirinkę dešimtys reporterių, jis buvo skubiai išvežtas policijos motociklininkų lydimu automobiliu.

Apklausos metu D.Straussas-Kahnas tyrėjams sakė, jog neįtarė, kad moterys, kurias sutikdavo orgijose, buvo prostitutės, nes jam jas pristatydavo aukšto rango policijos pareigūnai, sakė vienas tyrimui artimas šaltinis.

„Jis nuodugniai pasiaiškino dėl visų tų įvykių, apie kuriuos buvo klausinėjamas“, - sakė D.Strausso-Kahno advokatė Frederique Baulieu, tačiau ji atsisakė komentuoti būsimus jo iškvietimus į policiją.

D.Straussą-Kahną taip pat turi apklausti Prancūzijos policijos vidaus reikalų departamentas IGPN, kuris atlieka atskirą tyrimą dėl sąvadavimu apkaltinto komisaro Jeano-Christophe'o Lagarde'o.

Pagal Prancūzijos įstatymus, už organizuotą sąvadavimą sunkinančiomis aplinkybėmis skiriama kalėjimo iki 20 metų bausmė, o už pelnymąsi iš grobstymo - kalėjimas iki penkerių metų ir didelė bauda.

Tyrimą atliekantys magistrato teisėjai nori išsiaiškinti, ar jis žinojo, kad moterys, linksmindavusios jį per vakarėlius restoranuose, viešbučiuose ir svingerių klubuose Paryžiuje, keliose kitose Europos sostinėse ir Vašingtone, buvo apmokamos prostitutės.

Pareigūnai taip pat sieks nustatyti, ar D.Straussas-Kahnas žinojo, kad palydovėms buvo mokama pinigais, kuriuos jį priimdavę šeimininkai per apgavystes gavo iš vienos prancūzų viešųjų darbų bendrovės. Vienas tų priimančių asmenų joje dirbo aukšto rango vadovu.

Pats mokėjimas prostitutei Prancūzijoje nėra nusikaltimas, tačiau gali būti baudžiama už pelnymąsi iš prostitucijos ir bendrovės lėšų pasisavinimą siekiant sumokėti už seksą.

D.Strausso-Kahno advokatas Henri Leclercas yra sakęs, kad jo klientas galėjo nežinoti, kad linksminosi su prostitutėmis. „Jis visai galėjo nežinoti, nes, kaip galite įsivaizduoti, tokiuose vakarėliuose ne visada būni apsirengęs ir aš kviečiu jus atskirti nuogą prostitutę nuo bet kurios kitos nuogos moters“, - gruodį radijui „Europe 1“ sakė advokatas.

Buvęs TVF vykdomasis direktorius pripažįsta, kad gyvena nevaržomą seksualinį gyvenimą, bet neigia kaip nors prisidėjęs prie sąvadavimo ar korupcijos ir užsiminė, kad neigs padaręs ką nors, kas būtų kriminalinis nusižengimas.

Teismo posėdyje JAV kitą mėnesį bus išdėstyti argumentai dėl ikiteisminių veiksmų, o ne pradėtas pats teismo procesas.

Toje civilinėje byloje reikalaujama neskelbiamo dydžio kompensacijos iš D.Strausso-Kahno, kurio žmona yra turtinga prancūzų žurnalistė.


Šiame straipsnyje: Dominique'as Straussas-Kahnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių