Bunkeryje nusižudė A.Hitlerio antrininkas? Pereiti į pagrindinį turinį

Bunkeryje nusižudė A.Hitlerio antrininkas?

2009-10-03 08:43
Bunkeryje nusižudė A.Hitlerio antrininkas?
Bunkeryje nusižudė A.Hitlerio antrininkas? / Redakcijos archyvo nuotr.

Sąmokslo teorijų šalininkai vėl turi peno kalboms. Pranešta, kad kaukolė, kuri iki šiol buvo priskiriama nacistinės Vokietijos diktatoriui Adolfui Hitleriui, iš tiesų yra moters.

Kieno kaukolė?

Daugelį metų Rusija teigė, jog kaukolė su kulkos pramušta skyle yra įrodymas, kad A.Hitleris miręs. 2000 m. šis karo trofėjus buvo eksponuotas viename Maskvos archyvų. JAV mokslininkams pavyko gauti tyrimui reikalingą kaukolės dalelę, atliko tyrimus ir padarė sensacingą išvadą: vyrų kaukolės būna storesnės, o eksponuotoji – moters kaukolės fragmentas. Mirdama ši moteris galėjo būti ne vyresnė kaip 40 metų.

Mokslininkai nei tvirtina, nei neigia, kad tai galėtų būti A.Hitlerio žmonos Evos Braun kaukolė. Nėra išlikę liudijimų, kad ji būtų nusišovusi ar ją būtų nušovę.

Netrukus per pasaulio žiniasklaidą nuvilnijo tokios straipsnių antraštės: "Hitlerio kaukolės mįslė". "Tyrimo rezultatai pasėjo abejonių dėl Hitlerio savižudybės", "Naujos mįslės dėl Hitlerio mirties", "DNR tyrimas patvirtino: tariama Hitlerio kaukolė yra moters kaukolė", "Hitlerio kaukolė – mirusioji buvo moteris" ir pan.

Oficiali versija

Iki šiol istorikai manė, jog A.Hitleris ir E.Braun nusižudė 1945 m. balandžio 30 d. po pietų. Gydytojas Werneris Haase diktatoriui esą patarė ne tik praryti kalio cianido, bet dar ir susivaryti į galvą kulką. Mat A.Hitleris nepasitikėjo tabletėmis.

Apie 14.30 val. pora su visais atsisveikino ir užsidarė A.Hitlerio kabinete. Vėliau liudininkai teigė, jog netrukus išgirdo šūvį. Įėję į kambarį, jie pamatė prie rašomojo stalo sukniubusį diktatorių. Jo galvoje žiojėjusi žaizda, iš kurios bėgo kraujas. E.Braun kūne žaizdų nebuvę.

Pasak liudininkų, kūnai tuoj buvo nugabenti už bunkerio ir sudeginti, kas iš jų liko, buvo užkasta. Tik vėliau sovietų kariai įsiveržė į bunkerio teritoriją ir aptiko kūnų liekanas.

Dvejonės nuo pat pradžių

Tačiau ši versija kupina klaustukų. Pavyzdžiui, SSRS diktatorius Josifas Stalinas dar Potsdamo konferencijoje pareiškė, jog A.Hitleris galėjęs ir pabėgti. Maršalas Georgijus Žukovas teigė: "Mes neaptikome kūno, kuris galėjo būti A.Hitlerio."

Vykstant Niurnbergo tribunolui ir amerikiečiai užsiminė, jog jie neturi tikslios informacijos, ar A.Hitlerio nebėra. Taip buvo dėl to, kad liudininkų žodžiai vis nesutapdavo.

Todėl natūraliai paplito įvairios hipotezės, jos dabar, po amerikiečių mokslininkų išvados dėl kaukolės, vėl atsigavo.

Pasislėpė Argentinoje?

Viena tokių versijų – A.Hitleris ir E.Braun pabėgę dar 1945 m. balandžio 22 d., o vietoj jų 1945 m. balandžio 30 d. mirė antrininkai. Bėgliai esą išskridę į Norvegiją, o iš ten juos, padedant Vatikanui, nuskraidino į slaptą nacių bazę Antarktidoje, paskui – į Argentiną.

Todėl 1982 m. Folklando karas tarp Argentinos ir Didžiosios Britanijos kilo esą dėl to, kad reikėjo išsaugoti šią su nacių baze susijusią paslaptį.

Argentinoje A.Hitleris gyvenęs vokiečių bendruomenėje kaip kunigas, jis vadintas tėvu Krespi. 1993 m. jis ten ir miręs, jo laidotuvėse dalyvavę daug vokiečių.

Kita versija atrodo dar neįtikimesnė – esą naciai A.Hitlerį "iššovę" į slaptą bazę Mėnulyje.

Paprastesnė teorija sako, kad nacių lyderis galėjo pasitraukti į Ispaniją.

Tačiau vienintelis dar šiandien gyvas liudininkas, A.Hitlerio asmens sargybinis, parašęs prisiminimų knygą, Rochus Mischas teigia: "Negirdėjau jokio šūvio. Nemačiau ir kraujo. Bet mačiau, kaip A.Hitlerio kūnas buvo suvyniotas į medžiagą, išneštas į kiemą ir sudegintas. Viskas baigėsi."

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų