Balsavimui dėl ES skaldant Britaniją kunkuliuoja pyktis, vyrauja sumaištis

  • Teksto dydis:

„Baimės ir emocijos“

Londono ekonomikos mokyklos Europos studijų profesorė Sara Hobolt sakė, kad kampanija suteikė informacijos tik nedaugeliui rinkėjų.

„Ji tapo labai negatyvi ir gan smarkiai sutelkta į žmonių baimes ir emocijas, o ne bandė suteikti labiau niuansuotos informacijos apie tai, ką reiškia ES“, – sakė ji AFP.

Ekonomikos ir imigracijos akcentavimas suteikė abiem stovykloms aiškų naratyvą, bet – rizikuojant nepateikti informacijos kitais klausimais, sakė S.Hobolt.

„Sunku atsijoti informaciją ir surasti tikrus faktus“, – sutiko 25 metų Danielis Worwoodas (Danielis Vorvudas), inžinerijos doktorantas iš Anglijos šiaurės vakarų, kuris remia išstojimą iš ES.

Padėties nepagerina tas faktas, kad pagrindinės politinės partijos pačios yra susiskaldžiusios narystės ES klausimu, nors ir konservatorių lyderis D.Cameronas, ir opozicijoje esančių leiboristų lyderis Jeremy Corbynas (Džeremis Korbinas) remia „Pasilikti“.

Skaldomasis poveikis

Esant tokiai painiavai nerimaujama ir dėl kampanijos skaldomojo poveikio, ypač – dėl nepaliaujamo Britanijos išstojimo šalininkų dėmesio imigracijai.

„Daily Mirror“, kuris remia stovyklą „Pasilikti“, tai pavadino „labiausiai skaldančia, bjauriausia ir nemaloniausia politine kampanija, kokią tik atsimena“ žmonės.

Viename prieštaringiausiai vertinamų kampanijos plakatų, kurį išleido antiimigracinė JK nepriklausomybės partija (UKIP), vaizduojama ilga pabėgėlių eilė ir yra užrašyta „Kritinis taškas“.

Aktyviai proeuropietiškos parlamentarės J.Cox, kuri rėmė Sirijos pabėgėlius, nužudymas kampaniją sustabdė tik laikinai.

„YouGov“ apklausa šią savaitę parodė, jog 50 proc. visuomenės ir 70 proc. už pasilikimą ES balsuoti ketinusių rinkėjų mano, kad šis referendumas dar labiau suskaldė britų visuomenę.

„Buvo daugybė painios informacijos, anekdotų ir melo, kurių nesuprantu“, – sakė 44 metų telekomo darbuotojas Chetas Patelis (Četas Patelis) iš Londono, kuris nori, kad šalis liktų ES.

„Galvoju, kad daug žmonių iš tikrųjų nesuprato tikrųjų klausimų. Ir, vadinasi, jie nėra tikri, kaip jiems balsuoti“, – sakė jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių