Bakingamo rūmai paskelbė, kada vyks karalienės Elizabeth II laidotuvės

 • Teksto dydis:

Karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) valstybinės laidotuvės vyks Vestminsterio abatijoje Londone rugsėjo 19 dieną 11 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku, šeštadienį pranešė karališkųjų rūmų pareigūnai.

Bakingamo rūmai taip pat patvirtino, kad po to karalienės, kuri mirė ketvirtadienį eidama 97-uosius, palaikai bus nuvežti į Vindzoro pilies Šv. Jurgio koplyčią, kur vyks laidotuvių pamaldos.

Šiuo metu Elizabeth II ąžuolinis karstas, uždengtas karališkąja vėliava, guli Balmoralo pilyje šiaurės-rytų Škotijoje.

Sekmadienį karstas keliaus iš Balmoralo į Edinburgą, kur atguls į sosto kambarį Holirudhauzo rūmuose Škotijos sostinėje, o vėliau bus perkeltas į Šv. Egidijaus katedrą, kur stovės iki antradienio.

Po to jis bus nuskraidintas į Bakingamo rūmus Londone, o nuo trečiadienio palaikai bus laikomi Vestminsterio salėje.

Japonijos imperatorius dalyvaus britų karalienės laidotuvėse

Japonijos imperatorius Naruhito (Naruhitas) ketina dalyvauti mirusios Jungtinės Karalystės monarchės Elizabeth II valstybinėse laidotuvėse, šeštadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Tai būtų pirmoji Naruhito kelionė į užsienį nuo tada, kai jis 2019-aisiais užėmė Chrizantemų sostą po savo tėvo imperatoriaus Akihito abdikacijos (sosto atsisakymo).

Buvo planuota, kad Naruhito vyks į Jungtinę Karalystę savo pirmojo užsienio vizito po įžengimo į sostą, tačiau dėl COVID-19 pandemijos kelionė buvo atidėta.

Šeštadienį Japonijos visuomeninis transliuotojas NHK, remdamasis neįvardytais šaltiniais, pranešė, kad Imperatoriškųjų rūmų agentūra ir šalies vyriausybė jau pradėjo pasirengimą Naruhito kelionei į Britaniją. 

Dienraštis „Mainichi Shimbun“ pažymėjo, kad tai būtų itin retas žingsnis, nes imperatorius, kitaip nei kiti imperatoriškosios šeimos nariai, paprastai nedalyvauja laidotuvėse Japonijoje ir užsienyje.

Pasak žiniasklaidos, imperatoriaus sutuoktinė Masako taip pat dalyvaus Elizabeth II laidotuvėse, jei leis jos būklė.

Naruhito tėvas Akihito kaip sosto įpėdinis 1953 metais dalyvavo Elizabeth II karūnavimo ceremonijoje vietoje savo tėvo, tuometinio imperatoriaus Hirohito.  

1975 metais Elizabeth II tapo pirmąja JK monarche, apsilankiusia Japonijoje. Tąsyk ji susitiko su imperatoriumi Hirohito.

Pranešama, kad Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) taip pat svarsto vykti į Elizabeth II laidotuves.

JAV prezidentas dalyvaus britų karalienės laidotuvėse

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) penktadienį pranešė, kad dalyvaus Elizabeth II laidotuvėse.

„Kol kas detalių nežinau, bet vyksiu“, – sakė jis žurnalistams.

J. Bidenas sakė dar nesikalbėjęs su velionės monarchės sūnumi, karaliumi Charlesu III (Karoliu III).

„Aš jį pažįstu... Aš jam neskambinau“, – sakė prezidentas žurnalistams prieš lipdamas į savo lėktuvą „Air Force One“ Kolambuso  tarptautiniame oro uoste Ohajuje, kur sakė kalbą.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
gal geriau rasykit kas aktualiau mums visiems? tai energetynes problem su igniciu ir kt kreivais nuo perdidelio gobsumo /protais//===

Močiutė

Močiutė portretas
Jai jau dabar visiškai tas pats,jeigu galėtų matyti ir girdėti, būtų visai kas kitą.Manau ji laimingą išėjo ,nors kiekvienas išeiti nenori,nes supranta, kad niekada nepamatys savo artimųjų , savų žmonių.

vlkk karalienė Elžbieta

vlkk karalienė Elžbieta portretas
Ne Elizabeth, o Elžbieta, ne Charlesas, o Karolis - labai gražiai viskas paaiškinta.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių