Aukščiausiu lygiu: kas bendra tarp sūrio ir mėnulio
Tai mėgstamiausia linksmų, eksperimentuojančių žmonių spalva, dar vadinama švente akims. Tiesa, pernelyg įsišvęsti nepatartume: per daug geltonos spalvos kelia agresiją ir įtarumą. Psichologai sako, kad kasdien 10 minučių žiūrėdami į geltoną spalvą, laviname vaizduotę ir geriname gyvybiškumo tonusą.
Geltonos daržovės
Jos tokios yra ne todėl, kad gražiau atrodytų salotos. Spalvą lemia medžiagos, esančios odelėje ir minkštime. Geltonoji paprika ir kukurūzai turi chromo junginių. O chromas – viena iš insulino sudėtinių dalių. Taigi šveisk geltonas daržoves į sveikatą, nes tai – diabeto profilaktika.
Geltonas šviesoforo signalas
Vidurinė šviesoforo šviesa geltona vadinama sąlygiškai. Iš tiesų tai oranžinė, nes akys skiria oranžinę šviesą esant didesniam nei 300 metrų atstumui, o geltoną – tik 250 metrų. Todėl vairuotojo dėmesį kur kas lengviau patraukia oranžinė spalva.
Geltonoji jūra
Dar vienas sąlygiškas pavadinimas. Iš tiesų ji - melsvai žalia kaip ir visos kitos, o taip egzotiškai vadinasi todėl, kad į ją įteka Chuanchė. Šios upės ir jos intakų (Udinchė, Veiche, Finchė) vandenys turi daug priemaišų, smėlio ir molio dalelių. Štai iš kur spalva...
Geltoni viščiukai
Vaikučiai piešia geltonus viščiukus mėgdžiodami animacinių filmukų dailininkus. Iš tiesų geltonus pūkus turi tik kai kurių veislių gaidžiukai ir tik iki pusės metų. Prieš virsdamas mėsa, viščiukas geltonus pūkus numeta.
Geltonas teniso kamuoliukas
Didžiojo teniso kamuoliukai kadaise buvo balti, nes tokie buvo geriau matomi esant bet kokiai dangai – ir žolei, ir gruntui. Tačiau balto taškelio šmėsčiojimas televizoriaus ekrane erzina. Tad televizijos žiūrovų prašymu, 1986 metais priimtas naujas standartas – geltonas teniso kamuoliukas.
Geltonoji spauda
1895 metais Džozefas Puliceris pradėjo leisti spalvotą savo laikraščio ,,New York World“ priedą. Populiariausiu šio priedo personažu tapo Geltonasis berniukas – komiksų herojus. Jo dėka bulvarinė spauda ir pradėta vadinti geltonąja.
,,Simpsonai“
Simpsonai tokie pageltę todėl, kad gyvena šalia Bernso atominės elektrinės.
Simpatiškus kretinus 1986 metais sumąstė komiksų dailininkas Metas Gruoningas. Bet prieš tai jis išpopuliarėjo nupiešęs ciklą komiksų apie triušį Binkį ir jo draugus. Įdomu tai, kad visos ciklo serijos buvo su originaliais pavadinimais: ,,Gyvenimas pragare“, ,,Mokykla – pragaras“, ,,Darbas – pragaras“, ,,Meilė – pragaras“ ir t.t.
Savo herojų vardus ir charakterius Metas ,,pasiskolino“ iš gyvenimo. Buvo toks policijos šefas Vizgamas. O tai gatvės, kurioje augo animatorius, pavadinimas. Homeris ir Margaret – jo tėvų vardai, Liza ir Megi – jaunesnės seserys, mažasis nenaudėlis Bartas – brolis. Dabar prikurta daug ciniškesnių ir šiurkštesnių ,,multikų“, bet negalima pamiršti legendinio ,,Pietų parko“ herojaus generolo Bardako žodžių: ,,Visa tai jau buvo ,,Simpsonuose“.
,,Pietų parkas“
Pirmoji ,,Pietų parko“ serija buvo parodyta 1997 m. To amerikiečiai dar nebuvo matę. Būtent dėl savo įžūlumo serialas tapo kultinis ir patiko net žvaigždėms, iš kurių ,,multike“ buvo atvirai tyčiojamasi. (Pavyzdžiui, garsusis Džordžas Klunis vienoje serijoje parodytas kaip homoseksualas.)
Ketvertas bukokų animacinių mokinukų sutraiškė statistinio amerikiečio pasaulėlį su visais idealais ir viltimis. Paniekinta ir išjuokta buvo beveik viskas: nuo klasikinio ,,Krikštatėvio“ iki liūdnos rugsėjo 11-osios.
Pilnametražė ,,Pietų parko“ versija ,,South Park: Bigger, Longer and Uncut“ buvo nominuota ,,Oskarui“ už dainą ,,Blame Canada“.
,,Pietų parko“ herojai neapkenčia Barbros Streizand, o seriale ji – blogio įsikūnijimas.
,,Byvis ir Tešlagalvis“
Rimto kino kritikai 1991-uosius pavadino ,,globalinės Amerikos debilizacijos pradžia“. O kaltas dėl to buvo fizikas Maikas Džadas, sugalvojęs sukurti ką nors amžina ir nepakartojama. Kadangi piešti jis nemokėjo, galvoti tingėjo, tai gimė kreivi ir bukoki Byvis ir Tešlagalvis. Džadui ta idėja labai patiko, todėl jis pradėjo šturmuoti kino studijas. Darbas davė vaisių, mat į fiziką animatorių atkreipė dėmesį intelektualioji ir novatoriškoji ,,MTV“. Dviem pieštiems kavalieriams buvo skirta sofa, televizorius ir muzikiniai vaizdo klipai. ,,MTV“ jie apsiprato, žiūrovai juos pamilo, ir kai Aukščiausiasis Ohajo valstijos teismas 1993 metais ,,multiką“ uždraudė (kai kuriems žiūrovams nepatiko, kad degeneratai nukankino katę), gerbėjai ėmė maištauti. Jie išėjo į gatves ir pareiškė: ,,Amnestuokite Byvį ir Tešlagalvį arba nelankysime paskaitų, neisime į darbą, naikinsime visuomeninį turtą“.
Bet amerikietiška Maiko svajonė išsipildė. Kad ir kaip ten būtų, Džadas tapo aukščiausios klasės prodiuseriu, uždirbo milijonus ir yra gerbiamas, nes sugebėjo nuteplioti natūralius ir tikrus mūsų laikų herojus.
Byvis Amerikoje – seksualumo įsikūnijimas. Jis gauna daugybę gerbėjų laiškų, bet vargšelis jų niekada neperskaitys – toks jau pieštų herojų likimas.
Naujausi komentarai