Pretenzijos dėl potvynio – valdžiai ar gamtai? Pereiti į pagrindinį turinį

Pretenzijos dėl potvynio – valdžiai ar gamtai?

2010-05-18 19:23
Pretenzijos dėl potvynio – valdžiai ar gamtai?
Pretenzijos dėl potvynio – valdžiai ar gamtai? / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Ir praėjus dviem mėnesiams po pakaunę nusiaubusio potvynio, gyventojams stichijos padaryti nuostoliai Kauno rajono valdžia tebėra neįkandama užduotis.

"Niekur neskubame, nes reikia viską atlikti tiksliai", – komisijos darbo tempus aiškino jos narė savivaldybės Civilinės ir darbų saugos vyriausioji specialistė Regina Cibulskienė. Tačiau net teorinė galimybė kompensuoti potvynių žalą ne visiems gyventojams atrodo teisinga. Rašinys apie šią problemą sulaukė nevienareikšmės skaitytojų reakcijos.

"Kas bus kaltas, jei ant jūsų mašinos užgrius medis? Žinoma, valdžia. Keistai mąsto tie žmonės", – portalo skaitytojo Danieliaus nuomonė – viena iš daugelio, manančių, jog kompensaciją už stichijos padarytą žalą turi mokėti draudimas, o ne vietos valdžia.

Virginija

Specialistės Reginos Cibulskienės norėčiau paklausti, jei jai būtų nutikusi ši nelaimė, jin irgi neskubėtų suskaičiuoti nuostolių ir nelauktų kompensacijos?  Kur jūs ieškosite sugadintų nepataisomai daiktų – ten, kur konteinerius išpila? Ar laikytumėte pusę namų, užverstų sugedusiais daiktais? O jei daiktas sutaisytas, gal reikėtų paklausti, kiek kainavo jį sutvarkyti, ir kiek jis dar tarnaus. Labai gerai parodėte, kad jums į žmonių nelaimę, atvirai pasakius, nusispjauti.

Marina

Tegu tik draudimo kompanijos realiai įvertina potvynio žalą ir nereiks išmokų didinti. Nes paklausius apsidraudusių žmonių, tai jie – melžiamos karvės. Ekspertizės iš piršto laužtos (nors ir atestuotų įmonių), daiktai specialiai išmurkdyti balose: juk duos pinigų naujiems įsigyti.

P

Gražuoliai su savo sklypais patys norėjot kojas mirkyti Neries upėje, tai ir mirkykit. Gavot sklypus per kyšius, tai ir turėkit, jei norit gaut pinigų, tai apsidrauskit, kai daroma visam pasaulyje ir paskui aimanuokit.

wck

Derėtų labiau pareigūnams pasidomėti, kaip ten žmonės sugebėjo apsauginėj sanitarinėj zonoj prie upes namus pasistatyti...

NA

Manau nesąmonė kompensuoti... Jei netektu namų ir jie sugriūtų, tada padėt reiktu, kad be stogo neliktų... O čia – sugedo mašina, kompiuteris.... Kas per nesąmonė?? Patys laikėt ir patys kalti... Jei aš lauke nešiuos kompiuterį ir jį sulys ir jis neveiks, bet ir man kompensacijos reikės?

Aš prieš

Tai, kad tie žmonės patyrė nuostolių, yra TIK jų pačių ASMENINIS reikalas. Juk kas yra kompensacija? Tai yra iš visų mokesčių mokėtojų paimti pinigai! Tai atsiprašau, kodėl aš turėčiau mokėt už kažkieno patirtus nuostolius? Kai aš patirsiu, man turbūt niekas nieko nemokės! O tam ir egzistuoja draudimo kompanijos, kad jose būtų galima apsidrausti savo turtą nuo tokių nuostolių. Drauskitės ir reikalaukite iš jų, o ne iš visų mokesčių mokėtojų! Be to, reikėjo galvoti, kur stataisi namą. Jei pasistatai namą vos ne upėje ir nepagalvoji, kad kartais gali ir potvynis ištikti, tai pats kaltas!

Iš principo

Būtų sukurtas ydingas precedentas kompensuoti už tokio pobūdžio žalą. Pamenu, prieš tris (ar keturis) metus buvo didelė kruša, kai lijo stambiais ledo gabalais. Jie sukapojo daugelio mašinų stogus. Tai ką, ir už tai reikėjo kompensuoti? Ar valdžia turi būti atsakinga už kiekvieną stichiją?

Nukentėjusioji

Ne per šitą potvynį nukentėjau, bet prieš kelis metus, per liūtį. Apsėmė mūsų namo rūsį. Apsėmė staigiai, nespėjom nei kilimo išnešti, nei medinių baldų pakelti. Esame apdraudę savo turtą, bet kas iš to... Liūtis buvo penktadienį, draudikas pareiškė, kad atvažiuos pirmadienį ir tada užfiksuos patirtus nuostolius. Na, jis žmogus geranoriškas buvo, bet, matyt, jiems neleidžiama kitaip dirbti. Žodžiu, jis mums draugiškai pasakė: jei norėsite išmokų, reikės kažkaip įrodyti, kad kilimas sugadintas, kad baldai ir medinės grindys sugadintos.

Na, ką tu čia įrodysi, žmogau - negi kas fotografuoja kiekvieną savo namo kampą, naujas šviežiai įdėtas grindis, kad galėtum sulyginti su grindų išvaizda po potvynio? O kilimas tai ką - išdžiūvo, suragėjo, bet negi iš draudimo ką išpeši. Žodžiu, manau, kad patys žmonės turi turėti omeny, jog gyvena rizikos zonoj ir... atsidėti į stiklainį nelaimės atvejui.

Siurprizas

Vadovaujantis Saugomų teritorijų įstatymu, Nemuno ir Nerės upių slėniai (į abi puses po 500 m.) yra Nacionalinės svarbos migracinių koridorių Gamtinio karkaso teritorijos. Vadovaujantis Gamtinio karkaso nuostatų 4 bei 10 str., Gamtinio karkaso teritorijose statyti gyvenamuosius kvartalus yra draudžiama. Gamtinio karkaso ribos yra numatytos Lietuvos Respublikos teritorijos bei Kauno apskrities teritorijos Bendrojo plano sprendinių "Gamtinis karkasas", brėžiniuose.

Ponai, pasistatę gyvenamuosius namus Nemuno ir Nerės slėniuose, pažeidė maždaug po 6 teisės aktus. Sunku patikėti, bet Jums tiesiog pasisekė, kad STT pareigūnai savo pareigas atlieka netinkamai, nes užsimerkia prieš įstatymų pažeidinėjimą, Jeigu jie savo darbą dirbtų kaip priklauso, tada Jūsų lauktų dideli nemalonumai. Pabaigoje dar norėčiau Jūsų paklausti: ponai, ar vis dar norite kompensacijų už vandens padarytą žalą potvynio metu?

marazas

Aš taip pat esu prieš tokius kompensavimus. Tam yra draudimas. Aišku, to pačio draudimo veiklą jau reikėtų prižiūrėt. O jeigu čia dėl potvynio kompensuosim, tai atsiras precendentas (nors pas mus iš esmės tai negali turėt įtakos kitiems sprendimams, bet vistiek) ir žmonės nustos drausti savo turtą, nes kritiniu atveju juk kompensuos valstybė... Negalima šitaip daryti. Galų gale, statytis namą tokioje žemumoje nėra normalu ir reik tikėtis visko, su gamta reik taikytis, o ne kovot.

Danielius

Kas bus kaltas, jei ant jūsų mašinos užgrius medis? Žinoma, valdžia. Keistai mąsto tie žmonės. O kai statėsi namus ant Neries kranto, tai apie valdžią nemąstė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų