Virusai: mirtina kombinacija

Legendos byloja, jog kadaise Rytų Afrikoje, dabartinėse Etiopijos ir Eritrėjos valstybių žemėse, egzistavusi didinga Abisinijos imperija. Ten iki pat XX a. 5-ojo dešimtmečio praktikuota vergovė, be to, vietiniai tikėjo, jog krikščionybė – jų išradimas, pavogtas baltųjų. Ne vienas Etiopijos gyventojas iki šiol mano, jog ne žydai, o Abisinijos gyventojai yra išrinktoji tauta, neatmetama versija, jog ir Jėzus Kristus galėjęs būti juodaodis.

1935 m. spalio 3 d. Abisinijos imperijoje kilo itališkojo Benito (1883–1945) viruso protrūkis. 1936 m. gegužę infekcija jau buvo pasiekusi imperijos sostinę Adis Abebą ir Jamaikos žolės rūkytojų garbinamas monarchas Haile Selassie I (1892–1975) buvo priverstas evakuotis iš šalies.

Sakoma, jog per 17 mėnesių trukusią pandemiją, Benito pasekėjai ten ne tik panaudojo sunkiąją artileriją, aviaciją, bet ir vadinamąsias garstyčių dujas (ipritą).

Taip pat italai kaltinami sąmoningu taikių gyventojų ir Raudonojo kryžiaus furgonų apšaudymu bei žiauriomis represijomis sostinėje Adis Abeboje (1937 m. vasario 19–21 d.). Jomis siekta atkeršyti už nepavykusį pasikėsinimą į maršalą Rodolfo Graziani (1882–1955).

Po oficialios aneksijos (gegužės 7 d.) Abisinijos imperija buvo sujungta su italų valdytomis Eritrėjos žemėmis ir jų kontroliuota dabartinio Somalio dalimi, o visas šis tvarinys buvo iškilmingai pavadintas Italijos Rytų Afrikos provincija (Africa Orientale Italiana).

Kol Benito siautėjo Abisinijoje, kitas, Adolfo (1889–1945) virusas, nebepasitenkindamas Vokietijos organizmu, vis agresyviau ir įžūliau siekė plėsti savo gyvybinę erdvę (vok. Lebensraum) Europos ir pasaulio kūne.

Dar 1936 m. kovo 7 d. jis įsakė savo bakterijoms susigrąžinti Vakarų Vokietijos Reino krašto kontrolę (šios žemės 1919 m. Versalio sutarties nutarimu buvo dezinfekuotos).

Tų pačių metų liepos 17 d. Europą sukrėtė dar vienas pandemijos protrūkis. Šį kartą Pirėnų (Iberijos) pusiasalyje, mat čia dėl galimybės valdyti Ispaniją susigrūmė "Populiarusis frontas" (įvairių rūšių socialistinis, bolševikinis ir anarchistinis marmalas) bei nacionalistai (maištaujantys kariškiai, monarchistai, krikščionys).

Nors bene visos Europos valstybės šio konflikto atžvilgiu buvo paskelbusios neutralitetą, iš jų įvairiausio plauko asmenys, ginklai ir technika pasiekdavo abi kariaujančias puses.

Tuo metu "Populiarusis frontas" daugiausia paramos sulaukė iš Meksikos ir Sovietų Sąjungos, taip pat demokratinių šalių (pvz., Prancūzijos), o nacionalistai – iš Adolfo ir Benito šalininkų.

Antai iš Vokietijos atvykęs oro pajėgų Kondoro legionas (vok. Legion Condor) ne tik padėjo Francisco Franco Bahamonde (1892–1975) šalininkams įgyti pranašumą kovoje, bet ir praktikavosi mėtyti bombas ant civilių gyventojų.

1937 m. balandžio 26 d. Kondoro legionas subombardavo Baskų regiono miestą Gerniką.

1938 m. prie Trečiojo reicho prijungus Austriją, Adolfo apetitas dar labiau išaugo ir jis, nepagrįstai kaltindamas Čekoslovakijos valdžią vokiečių etninės mažumos diskriminavimu, pradėjo reikalauti vadinamojo Sudetų krašto, kuriame beveik ketvirtadalį gyventojų sudarė etniniai vokiečiai.

Pradėta kone atvirai grasinti pandemija ir 1938 m. rugsėjo 30 d. Miunchene vykusios operacijos metu gydytojai Arthuras Neville‘as Chamberlainas (1869–1940) ir Edouardas Daladier (1884–1970) priėmė kontroversišką sprendimą.

Sveikutėlė Čekoslovakijos dalis, Sudetų kraštas, buvo amputuotas ir atiduotas Adolfui mainais į pažadą nesigviešti jokio kito Europos organo.

Benito ir jo žentas, ilgametis Italijos užsienio reikalų ministras Gian‘as Galeazzo‘as Ciano‘as, per Miuncheno operaciją atliko tarpininkų-anestetikų vaidmenis.

Parvykęs namo, A.N.Chamberlainas atrodė itin patenkintas rezultatais, o susirinkusiems žurnalistams pasigyrė: "Mieli bičiuliai, antrą kartą mūsų istorijoje britų ministras pirmininkas garbingai parveža taiką grįždamas iš Vokietijos. Esu tikras, kad ši taika truks iki mūsų dienų galo. Eikite namo ir ramiai miegokite."

1939 m. kovo 15 d. Adolfas pažadą sulaužė duotą pažadą ir okupavo likusias tuometės Čekoslovakijos dalis.

Tų pačių metų balandžio 1 d. baigėsi karas Ispanijoje. Pergalę šventė nacionalistai, o žymi ispanų bolševikė Isidora Dolores Ibarruri Gomez (1895–1989), dar 1936 m. rėkavusi "No Pasarán!" ("Jie nepraeis!"), buvo priversta grįžti į savo ideologinę tėvynę – Sovietų Sąjungą.

Po kelių dienų, balandžio 7-ąją, Benito virusas ėmė skverbtis į dar vieną suverenią valstybę, šį kartą Balkanų pusiasalyje stūksojusią Albanijos karalystę, kurios užgrobimas leido perimti ir Adrijos jūros kontrolę.

1939 m. gegužės 22 d. Vokietija ir Italija oficialiai įteisino savo santykius vadinamuoju Plieno paktu. Šia sutartimi ne tik buvo galutinai sužlugdytos demokratinių šalių politikų viltys paversti Benito bakteriofagu, galinčiu prisidėti prie Adolfo viruso naikinimo, bet ir nulemtas paties Benito likimas.

Tų pačių metų rugpjūčio 23 d. Vokietija pasirašė dar vieną sutartį, šį kartą su Sovietų Sąjunga. Daugelis virusologų tikėjo, kad raudonasis maras ir nacionalsocialistinė gonorėja netoleruoja viena kitos, o karas Ispanijoje būdavo pateikiamas, tarsi šios tezės patvirtinimas, tačiau rugsėjo 1 d. bolševikų ir nacistų priešiškumo teoriją į miltus sumalė pats fiureris.

Kreipdamasis į Vokietijos žmones pandemijos Lenkijoje proga, jis pareiškė: "Bet kokia mūsų tautų kova bus tik kitiems į naudą. Todėl mes nusprendėme sudaryti paktą, kuris visiems laikams pašalins bet kokio mūsų šalių konflikto galimybę. Šis dokumentas įpareigoja mus tartis tam tikrais Europos politikos klausimais. Jis suteikia galimybę ekonominiam bendradarbiavimui ir, svarbiausia, užtikrina, kad abi šios galingos valstybės neeikvos jėgų kovodamos viena prieš kitą. Bet kokios Vakarų pastangos sukelti priešpriešą nuo šiol pasmerktos žlugti."

Rugsėjo mėnesį vykusioje invazijoje į Lenkiją Benito nedalyvavo, o prie globalios pandemijos prisijungė tik 1940 m. birželio 10-ąją, vokiečiams užtikrintai skverbiantis į Prancūziją.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
fain !! 100% tikslu,,Megstu zurnalisto kruopstuma Su jumoru apie vokishkaji -italishka fashizma ir jo pagrindini zmonijos zmogedra-adolfo!, Nors man buvo priimtiniasnis buves [!] zurnalisto stilius -- be epitetu;; Taciau viskas OK

ačiū

ačiū portretas
patiko
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Išmokome išlaidauti
  Išmokome išlaidauti

  Lietuvos bankas pasidžiaugė, kad ekonomikos nuopuolis per karantiną nebuvo toks didelis, kokio tikėtasi. Per antrąjį ketvirtį ji susitraukė tik 5,1 proc. Ir tai tik viena geroji naujiena. Antroji – visur jau matomi atsigavimo ženklai. ...

  1
 • Profesionalių vertėjų pasauliui <span style=color:red;>(nebe)</span>reikia?
  Profesionalių vertėjų pasauliui (nebe)reikia?

  Kartais žmonės kreivai žiūri į vertėjo profesiją. O kam gi vertėjai apskritai reikalingi, jei yra visagalis "Google Translate"? Mašininio vertimo vertyklėmis pasikliaujama ne tik kasdieninėse situacijose, pavyzdžiui, kai nesupranti ...

  3
 • Mirtinas atostogų troškulys
  Mirtinas atostogų troškulys

  Visais laikais nebuvo didesnių nuvargėlių, kaip viešajame sektoriuje ir ypač biurokratinėje jo atmainoje. Į ką jau ką, o į Darbo kodekso reikalavimus nuosavam poilsiui gerbiami klerkai tikrai yra įsigilinę taip, kaip fanatikai į Morkaus evan...

  9
 • Gražių ponų metas
  Gražių ponų metas

  Kur tik pasisuksi, kaip grybai po lietaus ėmė dygti gražiai besišypsantys, nepriekaištingai susišukavę ir gražiai pasirėdę ponai ir ponios. Kandidatai ir kandidatės. O ir švyti rinkimų kampanijos abrozdėliuose jie taip, ta...

  5
 • Kai pasaulis sutelpa saujoje
  Kai pasaulis sutelpa saujoje

  Kiekvienas žmogus turi tai, ko negalima apibūdinti tik kaip anatominės struktūros. Žmogaus jausmai, emocijos, išgyvenimai, pyktis, empatija, galų gale buvimas tokiu, koks esi, su visais privalumais ir trūkumais dažniausiai ir apibrėžia kas ir ...

 • JAV tėvas – rasistas?
  JAV tėvas – rasistas?

  Už lango slinko nykios 2020-ųjų mūsų Viešpaties metų dienos, ir staiga pasigirdo keistas triukšmas: "Kapt, kapt, kapt", – per pasaulio tyrus nuaidėjo į lietų panašus garsas. ...

  6
 • Burbulo intrigos
  Burbulo intrigos

  Stipriausia pasaulio krepšinio lyga pagaliau oficialiai baigė savo neplanuotas atostogas. Po daugiau nei keturių mėnesių pertraukos NBA komandos, tarp jų ir abi lietuviškos, grįžo į aikštę. ...

  2
 • Mes jiems rūpime?
  Mes jiems rūpime?

  Ministras R. Sinkevičius po mėnesio vadovavimo kažkokiai ten mistinei ministerijai ūmai pavargo ir pasiėmė penkių dienų atostogas, o tai valstybiniame sektoriuje yra normalu ir net pagirtina. ...

  3
 • Kaip išvengti „baltųjų apykaklių‘‘ korupcijos Lietuvoje
  Kaip išvengti „baltųjų apykaklių‘‘ korupcijos Lietuvoje

  Valstybės kontrolė jau daugiau nei 10 metų bando atkreipti atsakingų valstybės vadovų, teisėsaugos institucijų ir visuomenės dėmesį, kaip neatsakingai naudojami mokesčių mokėtojų pinigai perkant įvairiausias teisines paslaugas, konsultacijas ir...

  4
 • Kodėl jie nemėgsta kaukių?
  Kodėl jie nemėgsta kaukių?

  Beveik neabejojama, kad, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, šiandien Vyriausybė įpareigos apsaugines veido kaukes dėvėti prekybos vietose ir viešajame transporte. Aksesuaras, iš kurį dar prieš pandemiją dėvinčių tol...

  7
Daugiau straipsnių