Postmodernaus onanizmo aktas

Staiga atokiame Rusijos valstybinės institucijos kabinete suskambo telefonas ir dėl abstrakčių karo baisybių dūsaujanti Marija Vladimirovna (1975) pakėlė ragelį.

"Alio", – ištarė Marija tolstojiško dvasingumo pritvinkusiu balsu, tačiau jai niekas neatsakė.

"Klausau", – dar kartą ištarė valstybės tarnautoja.

Staiga kitoje ryšio linijos gale pasigirdo keistas šnarėjimas. Iš pradžių jis buvo lėtas ir tylus, tačiau, slenkant minutėms, darėsi vis intensyvesnis, o jį vis pertraukdavo išraiškingos dejonės.

"Taip. Kalbėtis. Susitarti. Taip. Skatinti diskusiją. O taip..." – pasigirdo nepažįstamas balsas.

Staiga Marija viską suprato ir jos smegenyse įvyko ūmi reakcija.

"Iškrypėli tu, ar bent nutuoki, kur ir kam paskambinai? Aš pasirūpinsiu, kad tau pautus nurautų ir sugrūstų į išangę", – sušvokštė Marija Vladimirovna.

Atsakymo ji nesulaukė, mat ryšys nutrūko, o jai iš užsienio skambinęs tarptautinei ekshibicionistų grupuotei "Onanizmous" priklausantis kairysis intelektualas pasiekė savo performanso kulminaciją ir išliejo sėklą ant Marion Anne Perrine Le Pen (1968) nuotraukos.

Tiršta plazma ištiškusi ant kandidatės į Prancūzijos prezidento postą atvaizdo akių lėtai nutekėjo per nosį ir burną ant grindų. Pritrūkęs kvapo didysis masturbatorius atsigulė ant čiužinio ir išsiplėtusiais vyzdžiais įsispoksojo į lubas.

"Kadaise buvo visai kiti laikai. Nebuvo tokios agresijos, susipriešinimo ir šiuolaikinės vartotojiškos visuomenės susvetimėjimo", – samprotavo onanistas.

Antai Kinija beveik du tūkstančius metų buvo viena galingiausių, turtingiausių ir pačių pažangiausių pasaulio imperijų. Ji ne tik savo politika bei kultūra paveikė ne vienos Tolimųjų Rytų regiono tautos vystymąsi, bet ir tiekė prabangos prekes tolimiems Žemės kampeliams (Europai ir Artimiesiems Rytams).

Tuo pat metu Kinija, kaip ir Indija bei Japonija, daugeliui vakariečių buvo paslaptingas stebuklų kraštas, apie kurį beveik nieko nebuvo žinoma. Viskas pasikeitė 1300 m., pasirodžius Venecijos pirklio Marco Emilio Polo (1254–1324) veikalui "Milijonas" (Il Milione), kuriame šis verslininkas tvirtino kartu su savo tėvu Niccolo (1230–1294) ir dėde Maffeo (1230–1309) Šilko keliu nuvykęs į dabartinės Kinijos Liaudies Respublikos žemes bei praleidęs ten beveik du dešimtmečius.

Sakoma, kad mongolų žygį sužlugdė ne tik japonų narsa bei sumanumas, bet ir "Dangiškuoju vėju" (Kamikadze) pramintas taifūnas. Ko nepražudė nuožmios gamtos jėgos, tie pražuvo nuo japonų kardo.

Marco dievagojosi, kad jį su giminaičiais svetingai priėmęs pats Kinijos valdovas Kublai Khanas (1215–1294). Monarchas buvo taip sužavėtas Marco, kad net pavedė jam valdyti kažkokį provincijos užkampį ir įgaliojo keliauti su diplomatinėmis misijomis po kitus Rytų Azijos kraštus. Marco netgi tvirtino, kad jam teko lydėti vieną į Persiją keliaujančią Kinijos princesę.

Tuo metu Kinijos imperiją valdęs Kublai Khanas nebuvo eilinis hanis (kinas). Teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad jis apskritai nebuvo kinas. Kublai Khanas buvo mongolas, žymiojo klajoklių karvedžio Temüjino (1162–1227) anūkas.

Pasakojama, kad iš pradžių Temüjinas suvienijo tarpusavyje kovojusias klajoklių gentis, o vėliau leidosi užkariauti pasaulio. Slenkant pirmiesiems XIII a. metams, jo žvilgsnis nukrypo į dabartines Kinijos Liaudies Respublikos žemes, kurios buvo suskilusios į keletą smulkesnių valstybių.

Bene didžiausią jų valdė vadinamoji Song dinastija (960–1279). Ši kariniu požiūriu buvo žymiai silpnesnė už ankstesnę Tang (618–907) dinastiją, tačiau jos laikais buvo sukurtas parakas, kompasas ir išleisti pirmieji pinigų banknotai.

Kinijos užkariavimo pabaigos Temüjinas nesulaukė, tačiau jo palikuonys tęsė pradėtus darbus, tad galų gale vieną dieną Kublai Khanas įkūrė savąją Yuan (1271–1368) dinastiją. Vėliau Kublai Khanas porą kartų, padedamas kinų ir korėjiečių, bandė užkariauti dar ir Japonijos salas (1274, 1281), tačiau abi invazijos patyrė nesėkmes.

Sakoma, kad mongolų žygį sužlugdė ne tik japonų narsa bei sumanumas, bet ir "Dangiškuoju vėju" (Kamikadze) pramintas taifūnas. Ko nepražudė nuožmios gamtos jėgos, tie pražuvo nuo japonų kardo.

Dar pasakojama, kad mongolai visai neblogai sutarė su tibetiečiais. Bene pirmasis Tibeto ir Kinijos susijungimas įvyko 640 m., kai Tibeto monarchas Songtsenas Gampo (569–650) vedė Tang dinastijos atstovę Wencheng (628–680 arba 682). Pasakojama, kad dar jis turėjo žmoną Bhrikuti (tikslios gimimo ir mirties datos nežinomos) iš Nepalo. Abi monarcho žmonos buvo budistės, tad kai kas abiejų moterų gyvenimą Tibete sieja su budizmo atėjimu į šį kraštą.

Kadaise Tibetas buvo gana karinga imperija. Mongolų šėlsmo metu šio krašto žmonės neparodė didelio nuožmumo, tačiau Tibeto dvasiniams lyderiams pavyko sudominti klajoklių karvedžius. Šis faktas veikiausiai tėra sutapimas, tačiau ketvirtasis Dalai Lama (1589–1617) atgimė būtent mongolo, Kublai Khano palikuonių palikuonio kūne.

Grįžęs iš kelionių namo, Marco iškart pateko į kalėjimą. Čia, padedamas kameros draugo, jis sukurpė darbą apie savo keliones. Net ir knygos pasirodymo metais atsirado žmonių, nepatikėjusių Marco pasakojimais, o, slenkant amžiams, klausimų kilo vis daugiau.

Kodėl knygoje nesižavima Didžiąja Kinijos siena? Kodėl nėra nieko apie maisto valgymą lazdelėmis, arbatos gėrimą ir suveržtas mergaičių pėdas? Kodėl nėra nė vienos pirmininko Mao (1893–1976) citatos? Ar Marco apskritai buvo nuvykęs į Aziją? Gal jis pateikė girdėtus kitų keliautojų pasakojimus, kaip savą patirtį?

"Ech, nebėra to savitarpio bendrumo jausmo", – atsiduso progresyvusis onanistas.

Pavargęs nuo minčių, masturbatorius atsikėlė ir pažvelgė pro langą. Gatvėje savo kasdienius darbus dirbo nieko neįtariantys žmonės, o aplink autobusų stotelės paviljoną sukinėjosi rujojančios katės.

"Tavo vienas skambutis gali išgelbėti taiką. Inicijuok svarbiausią pokalbį save gyvenime", – skelbė paviljono reklama.


Šiame straipsnyje: Kinijamongolaikaras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Wau!!...Kas vyksta..?? Idomiausio istorijos straipsniu korespondento Stilius tapo neatpazistamas ar tai ishkrypeliu itaka? ...nusikalbejimai ar GLejiuku itaka ?? Izangine pastraipa bendrai pasibiauretina.

ir

ir portretas
Želenskio draugelis

ausys tik kyšo

ausys tik kyšo portretas
Darvino augintinis, ir jo auklėtinis.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Relikvijos prasmė
  Relikvijos prasmė

  Taip jau istoriškai sutapo, kad Kaliningradas nūnai atsidūrė savotiškoje apsiaustyje, kaip ir Berlynas lygiai prieš 74 metus. Bet jei visai tiksliai, tai į šitą eksklavą šiandien per Lietuvą nepraleidžiami traukiniai,...

 • Europietiškas auklėjimas
  Europietiškas auklėjimas

  Išmintingi tėvai žino: paauglystė su durų trankymais, nuolatiniu dėmesio ir padrąsinimo poreikiu, išlaidomis pirmojo būtinumo poreikiams ir emocinio bado malšinimui yra natūralus žmogaus formavimosi etapas. Viskas pergyvenama ir d...

 • Gyvenimas po žeme – iššūkis, būtinybė ar prabanga?
  Gyvenimas po žeme – iššūkis, būtinybė ar prabanga?

  Vykstant sunkiai suvokiamam Rusijos įsiveržimui į Ukrainą ir praėjus pirmam šokui, žmonėms kilo klausimų dėl gyventojų apsaugojimo karo atveju nuo galimos žūties. Vėl suaktyvėjo kalbos dėl specialių slėptuvių. ...

 • Kultūros nakties tamsumos
  Kultūros nakties tamsumos

  Tai, kad pasaulyje nėra teisingos teisybės, seniai visi žino. Bet. Kad visiškai nėra kultūros, tapo didele naujiena. Manyta, kad dauguma gatvėje vaikštinėjančių piliečių yra kultūringi. Vieni – daugiau, kiti – mažiau. Na,...

  5
 • Romantizuojama lyderystė ir pamirštami sekėjai
  Romantizuojama lyderystė ir pamirštami sekėjai

  Ar trūksta lyderių? Kodėl lyderiai šiuo metu tyli? Kas, apskritai, yra lyderis? Lyderystė sulaukia daug verslo, mokslininkų, švietimo atstovų, politikų ir visos visuomenės dėmesio. Tiesą sakant, sulaukia tiek dėmesio, kad ši s...

 • Žydrūnai, atstokite nuo Zitos
  Žydrūnai, atstokite nuo Zitos

  Na, tiesiog trūksta žodžių. Nebeįmanoma suvokti, kas čia pas mus vyksta. Nejaugi Lietuvoje tikrai nebeliko žodžio laisvės ir persekiojami visi, kas tik drįsta kalbėti ne taip, kaip kažkas išsigalvoja išsidrėbę žydrosiose Vilniaus s...

  31
 • Lydekai paliepus
  Lydekai paliepus

  Metų pradžioje buvo paminėtas Lietuvos žemės reformos, dar vadinamos agrarine revoliucija, šimtmetis. Prisiminta šios reformos reikšmė ne tik šalies ekonomikai, bet ir valstybingumui. Drąsus valstybės žingsnis suteikti žem...

  2
 • Jo didenybė Pamokų nelankymas
  Jo didenybė Pamokų nelankymas

  Pirmiausia būna paprastas pramiegojimas. Na, kam nepasitaiko...  Po to pradedi įvertinti anksčiau į darbą išeinančių tėvų faktorių. Tėvai pažadina, išeina į darbą, o tu vertiesi ant kito šono ir pabundi tik tuomet, kai d...

  1
 • Dėl pigesnių prekių iš Baltarusijos parsiduotų ir velniui?
  Dėl pigesnių prekių iš Baltarusijos parsiduotų ir velniui?

  Karas Ukrainoje nepalieka abejingų. Išties daugelis lietuvių nuoširdžiai stengiasi padėti Rusijos agresiją patiriančiai ukrainiečių tautai: priima gyventi pabėgėlius, siunčia paramą į Ukrainą ir etc. Juk puikiai suvokiame, kad jie k...

 • Nuvirtę ąžuolai
  Nuvirtę ąžuolai

  Lietuvos futbolas nesiliauja stebinti. Tiksliau, šiurpinti saujelę savo vis dar likusių gerbėjų. Valdo Ivanausko muštruojamos šalies nacionalinės rinktinės rezultatai Tautų lygos turnyre pranoko net blogiausius lūkesčius. ...

  1
Daugiau straipsnių