Vieni džiaugėsi, kiti kritikavo. Tačiau nė vienas iniciatorius ar kritikas nepasakė, iš kur tokius pinigus reikėtų paimti.
Va, čia Lietuvoje tikrai yra sena bėda: visi žino, kur valdiškas lėšas išleisti, tik nė vienas nepasako, iš kur jų gauti, kaip uždirbti.
Tai rodo, kad mūsų mentalitetas ir toliau yra sovietinis, orientuotas į valdžią, kuri esą ir turėtų iš kažkur tas lėšas ištraukti, viską nurodyti ir viską nuspręsti visų labui.
Vis dėlto stebuklų nebūna – pinigus dabar reikia uždirbti, iš dangaus jų niekas nebarsto. Todėl labai keista girdėti per radiją Neringos merą aiškinantį, kad be tilto Neringa pražus. Tiek metų nepražuvo, nepražus ir toliau. Keltų yra pakankamai, jie kursuoja pavyzdingai ir nėra ko varyti Dievo į medį.
Čia tokiuose „penkmečio“ planuose tegalima įžvelgti tik kažkieno labai konkretų norą gauti valstybės finansavimą skambiam, gigantiškam projektui, o paskui „įsisavinti“ biudžeto pinigus.
Kyla įtarimas, kad ir kai kurie politikai, valdininkai ar su jais susiję asmenys tiesiog labai norėtų sulaukti vadinamųjų atkatų, kuriais iki šiol, kaip žmonės kalba, pogrindyje dalijasi verslas ir vykdomosios valdžios atstovai. Va, ką pirmiausiai reikėtų su šaknimis išrauti, o ne tiltus statyti.
Naujausi komentarai