Vilniaus šilumos tinklų nuomos Prancūzijos įmonei "Dalkia" istorija jau verta serialo. Kur žiūri kūrėjai? Ekonomistai, matyt, jau prisižiūrėjo – iš jų naujų įžvalgų negirdėti.
Energetikos ministerija irgi "Dalkios" reikalus paliko spręsti Vilniui.Liko tik sostinės gyventojai ir politikai. Galima netgi nesidomėti, kas yra Vilniaus taryboje valdančioji dauguma ir opozicija. Pakanka politikui užduoti klausimą – jūs už rubikoną ar prieš. Ir nesvarbu, apie ką kalba: apie "Dalkią", "Icor", "City Service". Opozicija visada sakys, kad "rubikoniniai" šilumos ūkio reikalai įtartini, ir iš TV ekranų siūlys jų tvarkymą ištirti, o paskui tirs kokį pusmetį.
Paskui vėl į TV ekraną ir vėl apie tą patį.O vilniečiams "rubikonas" seniai tapo bendriniu žodžiu, neretai ir keiksmažodžiu. "Rubicon group" pakeitė pavadinimą į "Icor", tačiau prireiks ilgo laiko, kol vilniečiai jį tars be kartėlio. "Dalkia" taip pat planuoja pokyčius, tačiau vargu ar dėl jų Lietuvoje šios bendrovės reputacija bus geriau vertinama.Po pastarojo tarybos posėdžio žiniasklaida skelbia, kad opozicija sužlugdė balsavimą dėl "Vilniaus energijos" akcijų perleidimo naujai "Dalkios" grupės įmonei "Societe Valmy Defense 22".
Šimtai įmonių reorganizuojamos, keičiami vadovai. Šimtų įmonių akcijų paketai keliauja tai į vienas, tai į kitas rankas. Ir būtų keista, jei užsienio įmonės X (net ir labai stambios) akcijų perleidimas antrinei įmonei XX taptų kone kiekvienos miestiečio šeimos pokalbio tema prie puodelio pusryčių arbatos ar lėkštės vakarienės sriubos.Tačiau kai kalbama apie "Dalkią", miestas dūzgia.
Politikai į save žiūri per visas televizijas. Miestiečiai žiūri į politikus ir laukia žinios, kas vėl negero.Kalbant apie minėtą akcijų perleidimą yra dvi viešai pateikiamos nuomonės. Viena – "Dalkios International" direktorius Baltijos šalims ir Nepriklausomų valstybių sandraugos regionui Jeanas Sacreste'as aiškina, kad Pasaulio bankas ketina investuoti tik į Baltijos regioną ir Rusiją, o ne į Prancūziją, Didžiąją Britaniją ar kitur.
Esą todėl reikia naujos bendrovės, kuri valdytų "Dalkios" įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Rusijoje. "Dalkia" žada kontroliuoti visus plėtros projektus.Kita – Generalinei prokuratūrai raštą dėl galbūt neteisėtų mero Artūro Zuoko veiksmų tvarkant miesto šilumos ūkį parengęs Vilniaus tarybos narys konservatorius Vidas Urbonavičius sako, jog jam įtarimą kelia tai, kad įmonė šviežiai įsteigta, jos įstatinis kapitalas tesiekia 37 eurus, ji nevykdo jokios veiklos ir už šilumą iš vilniečių išplėštus pinigus galbūt investuos neaišku kur ir kodėl.
Vykstant šiems debatams labiausiai erzina pasipūtėliai, primenantys, kartais net durninantys miesto gyventojus, esą niekas čia nieko nesupranta – šis akcijų perleidimas yra tik prancūziškos "Dalkios" reikalas. Formaliai – taip. Tačiau "Dalkia" Prancūzijoje ir Lietuvoje yra tarsi dvi skirtingos bendrovės.Vargu ar prancūzas "Dalkią" tapatina su rubikonu.
Lietuvos gyventojas – taip. Beje, politikai irgi. Vieni tarsi atstovauja vadinamiesiems rubikoniniams interesams, kiti dėl tų pačių interesų bando daryti karjerą.Jau net girdžiu kaltinimą, kad bandau suplakti į viena atseit absoliučiai skirtingus dalykus. Paprastai tariant, juos sieja ne tik šilumos ūkis, sieja sąskaitos už šildymą, sieja bendrovės, kurios prižiūri Vilniaus daugiabučius, ir sieja Andriaus Janukonio pavardė.
Šis verslininkas yra ir "Dalkios" valdomos "Vilniaus energijos", ir bendros "Icor" ir "Dalkios Internetional" valdomos "Dalkios Lietuva", ir, žinoma, "Icor" ir "City Servise" valdybos narys.O gal "Dalkiai International" tiesiog atsibodo mūsų lietuviški rubikoniniai reikalai, gal nauja įmonė kuriama tam, kad prancūziškas romanas su Vilniaus politikais ir "Icor" būtų baigtas?Nauja rytų kraštui kuriama "Dalkia Eastern Europe" – ir gal niekas nesikeis, tik gal romanas būtų jau ne prancūziškas.
Naujausi komentarai