N. Sarkozy: laisvė internete nuves į anarchiją

Paryžiuje vykstančio „Didžiojo IT Aštuoneto“ susitikimo dalyviams Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi pareiškė, jog interneto kontrolės stoka stumia pasaulį į anarchiją. Kaip praneša „DailyMail“, Prancūzijos vadovas pridūrė, jog virtualaus pasaulio valdyme būtinai turėtų dalyvauti ir vyriausybės. Anot politiko, „kadangi dabar internetas yra neatskiriama nemažos dalies žmonių kasdienio gyvenimo dalis, palikti vyriausybes šio didžiulio vyksmo nuošalyje būtų nedovanotina klaida.“

„Niekas neturėtų pamiršti, jog vyriausybės mūsų demokratijose yra vienintelės teisėtos žmonių valios atstovės, – pabrėžė N. Sarkozi. – Pamiršti tai – reiškia užtraukti demokratinio chaoso, taigi – anarchijos, grėsmę.“

Su Prancūzijos vadovo pareiškimu kategoriškai nesutiko Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Deividas Kameronas, oficialiai pareikšdamas: „Artimiausiu metu kontroliuoti interneto mes neketiname ir to nedarysime.“

N. Sarkozi pasisakymas įpykino bendrovės „Google“ direktorių Eriką Šmitą. „Jei žiniatinklio augimas bus pradėtas riboti, nelaimės niekas“, – pareiškė E. Šmitas.

Prancūzijos prezidentas internautų gretose yra liūdnai pagarsėjęs kaip iniciatorius įstatymo, pagal kurį autorines teises internetinio piratavimo veiksmais pažeidę asmenys turi netekti prieigos prie interneto. Dar didesnį priešiškumą N. Sarkozi atžvilgiu sukėlė piktdžiugiškos liaupsės, adresuotos IT pasaulio titanams, tarp kurių – ir socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas bei savininkas Markas Zukerbergas. Prancūzijos vadovas sarkastiškai jiems padėkojo už pagalbą kurstant „arabų šalių pavasarį“ ir ekonominio augimo „skatinimą“.

Viena aštresnių temų „Didžiojo IT Aštuoneto“ susitikime – autorinės teisės. Didžiųjų garso įrašų ir leidybos bendrovių vadovai išreiškė pageidavimą labiau ginti jų darbą. Tačiau interneto bendrovių atstovai ir interneto aktyvistai su antipiratinėmis priemonėmis (pavyzdžiui, antipiratavimo įstatymu Prancūzijoje) sutikti nėra linkę, pareikšdami, jog interneto esmė yra laisvė.

Laisvo visuotinio informacijos šaltinio idėjas ginantis Harvardo universiteto profesorius Jočis Benkleris pabrėžė, jog vyriausybės turėtų pasisaugoti netikėtų griežtos įstatyminės kovos dėl autorystės pasekmių.

„Jūs galite internetą padaryti saugesnį Džastinui Byberiui ar Ledi Gagai, bet jūs galite padaryti jį saugesnį ateities „Skype“, – pareiškė J. Benkleris. – Jums reikia pasirinkti.“

Dėmesio forume sulaukė ir asmeninių duomenų apsaugos, asmenų sekimo bei teisės į privatumą užtikrinimo problemos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

vienas iš genties

vienas iš genties portretas
Oi neišmanėliai. Kada suprasit, kad anarchizmas nėra joks blogis, tai greičiau prabudusių žmonių filosofija. Anarchizmas (gr. αναρχία 'be valdovų') – politinė filosofija arba doktrinų ir pažiūrų visuma, teigianti, kad hierarchinės valdymo formos yra ne tik nereikalingos, bet ir žalingos. Anarchizmo politinė filosofija išsivystė Europoje ir pasklido po visą pasaulį daugiausia XX a. pradžioje. Žodis „anarchija“, kaip dauguma anarchistų jį vartoja, nereiškia chaoso, nihilizmo ar moralinio nuopuolio, bet verčiau harmoningą anti-autoritarinę visuomenę paremtą asmens apsisprendimo teise ir asmenišku dalyvavimu. Vietoj autoritarinių politinių ir priverstinių ekonominių struktūrų, anarchistai siūlo socialinius santykius, paremtus laisvų asmenų savanoriškomis asociacijomis autonomiškose bendruomenėse, abipusę pagalbą ir savęs valdymą.

Cukerbergas

Cukerbergas portretas
Šiandien sužinojau kai ką naujo, pasirodo, jog Facebook įkūrėjas iš tiesų yra Markas Cukerbergas, o ne Markas Zuckerbergas. Hmm...

naujiena

naujiena portretas
Kas diena po naujiena taip sakant :)
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių