Vilniaus pedagoginis universitetas vėl įkliuvo dėl viešųjų pirkimų Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus pedagoginis universitetas vėl įkliuvo dėl viešųjų pirkimų

2010-06-14 14:23
Vilniaus pedagoginis universitetas vėl įkliuvo dėl viešųjų pirkimų
Vilniaus pedagoginis universitetas vėl įkliuvo dėl viešųjų pirkimų / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) jau ne pirmą kartą nesilaiko Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Taip tvirtina Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Tarnybos pareigūnai įvertinę VPU supaprastintų skelbiamų ir supaprastintų neskelbiamų derybų būdais vykdytus viešuosius pirkimus, pastarųjų procedūras nurodė nutraukti.

VPT tyrė universiteto viešuosius pirkimus dėl II rūmų, esančių Ševčenkos gatvėje, renovacijos. Šie pirkimai buvo finansuojami iš ES fondų lėšų.

„Viešojo pirkimo metu, dėl pastato renovacijos pasiūlymus pateikė 13 tiekėjų. Įvertinusi tiekėjų kvalifikaciją ir išnagrinėjusi pateiktus pasiūlymus, perkančioji organizacija neteisėtai ir nepagrįstai atmetė visus pasiūlymus, motyvuodama, kad jie neatitiko pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų. Kai kurie tiekėjai, dalyvaudami viešajame pirkime, pasitelkė subrangovus. Tuo tarpu perkančioji organizacija nurodė, kad šio pirkimo atveju subrangovų kvalifikacija vertinama, kai jie veikia jungtinės veiklos sutarties pagrindu“, - nurodoma VPU išplatintame pranešime spaudai.

Pasak pranešimo, toks reikalavimas iš perkančiosios organizacijos yra nepagrįstas. Viešųjų pirkimų įstatymas nedraudžia tiekėjams remtis kitų ūkio subjektų pajėgumais.

Vilniaus pedagoginis universitetas baigęs pirmojo pirkimo procedūras, jų pagrindu iniciavo neskelbiamas derybas, į kurias pakvietė visus pirmajam pirkimui pasiūlymus pateikusius tiekėjus. Viešojo pirkimo komisijos sprendimu, jie atitiko nustatytus minimalius tiekėjų kvalifikacijos reikalavimus.

Pasak VPT direktoriaus pavaduotojo Žydrūno Plytniko, toks perkančiosios organizacijos sprendimas, kuomet pirmojo pirkimo metu atmesti dviejų tiekėjų pasiūlymai dėl neatitikimo tiekėjų kvalifikacijos reikalavimams, buvo nepagrįstas ir sąlygojo tai, kad dviem tiekėjams buvo atimta galimybė dalyvauti antrajame pirkime, nors jie ir atitiko nustatytus kvalifikacijos reikalavimus. Pažymima, kad taip buvo pažeistos sąžiningos konkurencijos sąlygos ir tai turėjo įtakos antrojo pirkimo rezultatams.

Kaip teigia direktoriaus pavaduotojas Ž.Plytnikas, vadovaujantis Administracinio teisės pažeidimų kodekso įtvirtintomis nuostatomis, už viešųjų pirkimų pažeidimus bus skiriamos administracinės nuobaudos visiems Viešojo pirkimo komisijos nariams. Viešųjų pirkimų tarnyba, nustačiusi ir kitus pažeidimus, visada kreipsis bei perduos visą su pirkimais susijusią medžiagą teisėsaugos institucijoms.

Pažymėtina, kad tai ne pirmas kartas, kuomet Vilniaus pedagoginis universitetas, vykdydamas viešuosius pirkimus nesilaiko Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Vykdydami mažos vertės pirkimą dėl „VPU centrinių rūmų lifto pastatymo“, pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas ir sutartį su laimėtoju sudarė anksčiau, nei pasibaigė tiekėjų pretenzijų ir ieškinio pateikimo terminai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų