V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode Pereiti į pagrindinį turinį

V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode

2011-10-22 19:22
V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode V. Kernagio kūrybinio kelio pradžią žymės suoliukas Brode

Vilniaus Gedimino prospekte, Brode, atidengtas paminklinis suoliukas, skirtas Maestro Vytauto Kernagio kūrybinio kelio pradžiai įamžinti.

Atidengta skulptūra vaizduoja 1965-1980 metais čia stovėjusį suoliuką su į jį atremta gitara ir simbolizuoja tais metais čia vykusį Brodo vaikų judėjimą, kurio vienu iš lyderių buvo V. Kernagis.

„Idėja įamžinti Vytauto Kernagio kūrybinio kelio pradžią – pasisėdėjimus brazdinant gitara Brode - kilo jo draugams ir bendražygiams iškart po Maestro mirties. Net keli žmonės vienu metu man ėmė siūlyti, kad tai galėtų būti seno dizaino suoliukas ir į jį atremta gitara, todėl beliko tik šią idėją realizuoti“, - sako Vytautas Kernagis jaunesnysis, V. Kernagio fondo vadovas.

Paminklinio suoliuko idėją kūnu pavertė skulptorius Danielius Sodeika ir architektas Rimvydas Kazickas.

Paminklinis suoliukas pagamintas iš bronzos.

Šis suoliukas pagamintas tik privačių asmenų – Vytauto Kernagio draugų, bendraminčių ir bičiulių - iniciatyva ir lėšomis.

Pirmieji suoliuką „išbandė“ ir prisėdę ant jo gitaromis brazdino trys atlikėjai, už dainuojamosios poezijos atlikimą pelnę vardines Vytauto Kernagio gitaras: Andrius Kulikauskas, Saulius Bareikis ir Domantas Razauskas.

Šis Vytauto Kernagio kūrybinio kelio įamžinimas sutampa su kasmet spalio trečiąją savaitę vykstančiu dainuojamosios poezijos festivaliu „Tai – aš“.

Tokio pat dizaino kaip bronzinis, mediniai suoliukai, stovėję miesto gatvėse septintajame, aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose šiuo metu yra paskelbti kultūros paveldo objektais, jų likę nedaug, jie stovi ir Lukiškių aikštėje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų