Sostinės klubai ir barai ūžė iki paryčių

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilnius nemiegojo. Trečius metus iš eilės vykusio klubinio festivalio „Green Night“ metu, beveik dvidešimt miesto centre ir senamiestyje įsikūrusių klubų atvėrė duris sostinės gyventojams. Apie pusšimtis Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjų žaliuoju virusu užkrėtė net ir didžiausius paniurėlius.

Vėlyvą vakarą prasidėjęs renginys pritraukė minias jaunų žmonių, todėl dauguma senamiesčio gatvių ūžė nuo šurmulio. Dalis „klubinėtojų“ žingsniavo nenorėdami pavėluoti į savo mėgstamo atlikėjo pasirodymą, kai tuo tarpu kiti tiesiog ieškojo vietos, kur galėtų linksmai praleisti laiką.

Tiesa, „Žaliosios nakties“ metu neišvengta ir incidentų. Senamiesčio gatvėse buvo galima pamatyti ir gerokai įkaušusių žmonių, ir konfliktinių situacijų, į kurias teko įsikišti ir policijos pareigūnams.

Patenkinti liko net išrankiausi

Itin daug dėmesio sulaukė trys pagrindinės scenos, įsikūrusios „Lofte“, „Studio 9“ ir „Soulbox“. Čia savo pasirodymus surengė žymūs elektroninės muzikos atlikėjai iš Prancūzijos, JAV, Didžiosios Britanijos ir Italijos.

Bene didžiausias vakarėlis vyko „Lofte“. Čia atmosferą kaitino vienas ryškiausių renginio didžėjų „DJ Cam“ iš Prancūzijos, kuriam talkino iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykęs „Blockhead“. Svečiai iš užsienio sukėlė tikrą audrą – atlikėjams pasirodžius scenoje, „Lofto“ sienas sudrebino džiaugsmo apimtų klausytojų šūksniai. Vos pasigirdus muzikai, publika įsiaudrino ir ėmė šokti. Didžėjų miksuojami hip-hop, house, trance ir dubstep ritmai nepaliko nė vieno abejingo.

Nusivylę neliko ir gyvos muzikos gerbėjai. Netoli Rotušės įsikūręs gyvos muzikos klubas „Artistai“ visą naktį netilo nuo gitarų ir būgnų skleidžiamų garsų. Čia energija tryško indie rokeriai „Without Letters“, tą patį stilių atstovaujantys „Kazam!“ bei repo ir roko muziką apjungiantys „Part Time Porn“. Muzikantai atidavė visas jėgas, o įsiaudrinusi publika vos rado laiko atsikvėpti.

Gyrė renginio idėją

Išskirtine progos pasilinksminti nepraleido ir iš kitų Lietuvos miestų suvažiavę žmonės. Dalis iš jų nepraleido nė vienos „žaliosios nakties“ ir žada sugrįžti kitais metais. Pastarieji gyrė kiekvienais metais vis didėjantį muzikos pasirinkimą ir neslėpė džiaugsmo, jog pagaliau ir mūsų šalyje įsigali „Club Fest“ tipo renginiai.

Dažnas „Green Night“ lygino su kiekvienais metais sostinėje vykstančia „Tebūnie Naktimi“, teigdami, kad abu renginiai panašūs ne tik tuo, kad vyksta naktį, bet ir dėl to, kad juose vyrauja tam tikros formos kultūra.

Džiaugėsi ne visi

Nors didžioji dalis lankytojų renginiui pagyrų negailėjo, kai kurie gatvėje sutikti žmonės nebuvo taip teigiamai nusiteikę. „Su drauge apsilankėm viename renginio programoje įtrauktų klubų. Atrodė smagu, tačiau po penkiolikos minučių išėjome, nes nebuvo įmanoma prasigrūsti arčiau scenos. Žmonių – sausakimša. Su tuo pačiu susidūrėme ir kitur“, – pasakojo devyniolikmetis Ramūnas.

Žmonių pripildyti klubai nebuvo vienintelė nepasitenkinimo priežastis. Pilies gatvėje sutikta Gintarė negailėjo kritikos kai kurių „klubinėtojų“ linksminimosi būdams: „Įsivažiavus“ vakarėliui, mačiau daugybę girtų žmonių. Šiek tiek išgerti – normalu, bet kai kurie buvo aiškiai padauginę“. Pašnekovės nuomone, labiausiai nejauku yra išeiti į gatvę. „Su draugais buvome kuriam laikui išėję į lauką pakvėpuoti grynu oru. Kol sėdėjome ant suoliuko, pro mus praėjo bent penki girti ir agresyviai nusiteikę žmonės. Jie garsiai keikėsi, spjaudėsi ir kažką mums šūkavo. Matyt lietuviams dar reikia išmokti linksmintis kultūringai“, – karčių žodžių negailėjo Gintarė.


Šiame straipsnyje: Green night

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių