Klaipėdoje paminėtas Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo jubiliejus

Antradienį I.Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje atidaryta fotografijų paroda, skirta Lietuvos ir Japonijos diplomatinių ryšių dvidešimtmečiui paminėti.

Atidaryme dalyvavo Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Mijoko Akaši, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskasi r M. Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Dumčius, Japonijos užsienio reikalų ministro apdovanotas už neįkainojamą indėlį dešimtmečiais stiprinant Japonijos ir Lietuvos ryšius.

Parodą sudaro dvi pagrindinės temos: Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-osios metinės ir atstatymo bei atsikūrimo darbai Japonijoje po Didžiojo žemės drebėjimo rytų Japonijoje. Šia paroda siekiama išreikšti Japonijos padėką Lietuvai už jos didelę paramą.

Parodoje taip pat eksponuojamos fotografijos, vaizduojančios Japonijos ir Lietuvos santykių istoriją prieš ir po 1991 m. Nuotraukose – ne tik žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotos vietovės, bet ir dabartinė situacija.

Japonijos miestas Kudži – vienas pirmųjų Klaipėdos miestų partnerių. Su šiuo miestu bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1989 m. Bendradarbiavimui su Klaipėda Kudži visuomet skyrė daug dėmesio. Nepriklausomos Lietuvos pradžioje tuometis Kudži miesto meras p. Yošiaki Kudzi, nepaisydamas neutralios Japonijos vyriausybės pozicijos dėl Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo, iš karto po Sausio įvykių Lietuvoje ėmėsi ryžtingų priemonių, parašydamas protesto laišką tuomečiam Tarybų Sąjungos Komunistų partijos generaliniam sekretoriui Michailui Gorbačiovui, reikalaudamas nedelsiant sustabdyti agresiją Lietuvoje.

Kudži miestas devintojo dešimtmečio pradžioje intensyviai rėmė Klaipėdos miesto ligonines. Kudži mieste vienerius metus Mero biure dirbo Klaipėdos miesto atstovas – Vytautas Dumčius. Jam grįžus iš Japonijos, japonų partneriams padedant Klaipėdos universitete įkurtas Orientalistikos centras.

1995 m. Hagoje vykusiame Pasauliniame susigiminiavusių miestų kongrese Klaipėdos ir Kudži bendradarbiavimas buvo pripažintas vienu įdomiausių pasaulyje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių