2013-ieji paskelbti Klaipėdos krašto atgavimo metais

2013-ieji paskelbti Klaipėdos krašto atgavimo metais.

Antradienį Seimas priėmė tai numatantį nutarimą. Už jį balsavo 62 parlamentarai, niekas nebalsavo prieš, nė vienas politikas nesusilaikė.

Šį pasiūlymą parlamentui teikęs „tvarkietis“ Petras Gražulis priminė, kad 2013 metų sausio 15 dieną bus minimos 90-osios Klaipėdos krašto atgavimo metinės.

Pasak P.Gražulio, šios metinės turi ypatingą reikšmę valstybei, „kai lietuvių sukilėliai užėmė Klaipėdą ir ji buvo de facto prijungta prie Lietuvos, tad galime didžiuotis ir džiaugtis šiandien, turėdami priėjimą prie Baltijos jūros ir būdami jūrine valstybe“.

Taip pat nutarimu siūloma Vyriausybei, bendradarbiaujant su Klaipėdos krašto savivaldybėmis, sudaryti Klaipėdos krašto atgavimo 90-ųjų metinių minėjimo komisiją ir jai pavesti parengti bei įgyvendinti šių metinių minėjimo programą.

Seimas 2013-uosius taip pat yra paskelbęs Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą, sveikatingumo, tarmių, 1863 metų sukilimo, literatūrologės, kultūros istorikės, edukologės Meilės Lukšienės metais.


Šiame straipsnyje: Klaipėda

NAUJAUSI KOMENTARAI

klaipėdietis

klaipėdietis portretas
Šiame straipsnyje skelbiama LRS Ryšių su visuomene skyriaus dezinformacija, nes ištiesu buvo priimtas nutarimas „DĖL 2013 METŲ PASKELBIMO KLAIPĖDOS KRAŠTO METAIS“, o žodis "ATGAVIMO" buvo išbrauktas LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto sprendimu. Žodžiu, Lietuvos politikų bailumo ir veidmainystės dėka, vietoj P.Gražulio siūlyto "atgavimo" ir K.Komskio "prisijungimo", atsirado neutrali diplomatiška formuluotė, neįvertinanti ir net neįvardinanti pačio įstorinio įvykio, kuris iš esmės yra vertintinas kaip aneksija ir okupacija. Iš Vikipedijos: "Aneksija (lot. annexio - prijungimas) - vienašališkas ir neteisėtas svetimos valstybės teritorijos ar jos dalies prijungimas prie savosios (pvz., Lietuvos prijungimas 1940 m. rugpjūčio 3 d. prie SSRS). Aneksija paprastai įvykdoma po karinės jėgos panaudojimo ar bent jau grasinimo ja." "Okupacija (lot. occupatio – užėmimas, užvaldymas) 1.laikinas kitos valstybės teritorijos užėmimas, panaudojant karinę jėgą, ir faktinis jos valdymas; 2.tokio valdymo trukmė. Okupacija gali būti karo rezultatas arba nebūtinai ginkluoto konflikto pasekmė, kai leidžiama svetimos valstybės daliniams užimti valstybės teritoriją, joje įvesti okupacinės valstybės valdymą, teisę ir valstybinį režimą." Lietuviški dvigubi standartai: kai užgrobia mūsų žemes, tai yra aneksija ir okupacija, o kai mes darome tą patį, tai jau yra sukilimas, atgavimas, sisigrąžinimas, prisijungimas ir pan. gražūs žodžiai. Tiesa, reikia paminėti šiuolaikinius Klaipėdos istorikus, kurie atsisakė veidmainiškų žodžių "sukilimas" ir "prisijungimas, ir šį veiksmą jau seniai įvardina "prijungimu". Aišku, anais laikais to niekaip kitaip ir negalima buvo įvardint, nes Lietuvai grėstų bausmė už tokį akiplėšiškumą, bet taip nusišnekėti šiais laikais... Negi dar kažkas tiki, kad jeigu nebus minimas "prijungimas", tai vokiečiai, laikui bėgant, užmirš šį įvyki? Toks požiūris tiesiog primena "stručio politiką". Neįmanoma susigrąžinti, to, ko niekada neturėjai. Memelburgas buvo įkurtas 1252 m., o Lietuvos valstybė susikūrė tik po metų - 1253, tad tenka konstatuoti faktą: Klaipėdos kraštas iki 1923 m. Lietuvai nepriklausė. Taigi, kai kalbama apie kažkokį "susigrąžinimą", tiesiog gėda klausytis. Jei Lietuvos politikai būtų pasakę: "pasiėmėm kaip kompensaciją už visus karus", tai gal net ir vokiečiai būtų supratę ir gerbę tokią poziciją. O dabar Lietuva vokiečių akyse atrodo kaip baili vagilė...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių