Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), išnagrinėjęs bylą dėl Šiaulių muzikos mokyklos mokytojos atleidimo iš darbo, konstatavo, kad sprendimas negrąžinti jos į buvusias pareigas, nes ji konfliktuoja su administracija ir kitais darbuotojais, nėra teisingas ir pagrįstas.
Bylą nagrinėjusi LAT teisėjų kolegija pabrėžė, kad vien konfliktiškumas nėra pagrindas negrąžinti darbuotojo į darbą, teigiama LAT pranešime.
Pasak teismo, reikšmės turėtų aplinkybės, ar darbuotojo tiesioginių darbo funkcijų atlikimas yra susijęs su kolektyviniu darbu, ar darbuotojas kartu su kitais asmenimis vykdo administravimo funkcijas ir turi pavaldžių asmenų, nes asmeninės konfliktiškos savybės trukdytų tinkamam administravimo ir vadovavimo pareigų atlikimui.
Taip pat svarbu, ar asmens su kitais darbuotojais nesieja bendra veikla ir jos pagrindu – materialinė atsakomybė, nes tai galėtų mažinti tarpusavio pasitikėjimą ir taip pat trukdyti darbui.
Ieškovė iki neteisėto atleidimo dirbo fortepijono mokytoja muzikos mokykloje, jos pagrindinių funkcijų vykdymas paremtas individualiu pedagogo ir ugdytinio darbu.
„Taigi, darbuotojos santykiai su mokyklos administracija ir techniniu personalu, net jei būtų konfliktiški, – minimalūs, jie iš esmės netrukdė pedagoginiam darbui, kurio rezultatus patvirtina ieškovei ir jos mokiniams suteikti apdovanojimai“, - konstatavo LAT.
Turėtų būti įvertinamas ir darbuotojo amžius, įsidarbinimo galimybės, jam taikomos garantijos, teigia LAT.
„Mokytojos amžius bei gyvenamosios vietos, kurioje yra tik dvi muzikos mokyklos, specifika akivaizdžiai parodo, kad jos galimybės įsidarbinti kitur yra ribotos. Bylą nagrinėję teismai nenustatė, kad realiai egzistuoja aplinkybės, trukdančios darbuotojai produktyviai tęsti darbus. Įrodymų, kurie patvirtintų, jog tam tikros ieškovės ir kitų darbuotojų konfliktinės situacijos trukdytų jai atlikti savo tiesioginį pedagoginį darbą, taip pat nėra. Todėl darytina išvada, kad neteisėtu atleidimu iš darbo pažeistos teisės geriausiai bus apgintos grąžinant ieškovę į darbą“, - sakoma teismo pranešime.
Naujausi komentarai