Žingsnis po žingsnio - į aktyvią veiklą
Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacija, kurios įstatai patvirtinti ir įregistruoti Juridinių asmenų registre, tapo pelno nesiekiančios ribotos civilinės atsakomybės viešuoju juridiniu asmeniu. Pakalbinome šios visuomeninės organizacijos vadovą Vidą Sutkų.
- Kaip žinome, veiklą pradėjote, kai įvyko Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Klaipėdos skyriaus steigiamoji konferencija.
- Taip. Tada buvo išrinkta septynių žmonių valdyba, kuri ir ėmėsi organizacinės veiklos. Mes žinojome, kad uostamiestyje gyvena per 40 tūkstančių pensininkų, kuriuos pravartu suvienyti, ir tada jie galėtų sėkmingiau siekti savo tikslų socialinėje, sveikatos ir kultūros sferose.
Reikėjo sutvirtinti asociacijos juridinius pagrindus. Paruošėme įstatus. Jie patvirtinti.
Nuo šiol vadinamės Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacija, turinčia visas juridinio asmens regalijas.
- Įstatuose labai plačiai aiškinami asociacijos skyriaus tikslai ir uždaviniai.
- Tikimės, kad mums pavyks jų siekti, nes turime stiprų užnugarį – Lietuvos vyresnio amžiaus žmonių asociaciją. Jos ambicingus užmojus padėti įvykdyti įsipareigojo Lietuvos Respublikos Vyriausybė, konkrečiai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Tarp kitų tikslų mūsų skyrius sieks, kad pagyvenusių žmonių sukaupta gyvenimo ir darbo patirtis, profesiniai įgūdžiai, kūrybiniai, intelektualiniai sugebėjimai būtų pripažinti ir kuo plačiau panaudojami švietimo, mokslo ir profesinio tobulinimo tikslais.
Manau, labai svarbu organizuoti narių meno saviveiklą, klubus, kursus, lektoriumus, labdaros koncertus, turistines keliones, jubiliejinius narių pagerbimo renginius.
- Asociacijos dėmesys, matyt, bus sutelktas į esamus mieste pagyvenusių žmonių meno saviveiklos kolektyvus, kad dar sėkmingesnė būtų jų veikla?
- Žinoma. Pirmiausiai ir ėmėmės šio darbo. Norime, kad tų kolektyvų visa veikla būtų tikslingesnė, labiau koordinuota, sukauptų aukštesnį meninį krūvį. Stengsimės, kad tie pavieniai ansambliai, klubai taptų asociacijos kolektyviniais nariais (kol kas tokių turime tik aštuonis).
Apie mūsų pagyvenusių žmonių kolektyvus gerai atsiliepia visuomenė. Jie žinomi ir užsienyje. Nuotaikingą koncertą folkloro ansamblis “Šeimyna” (vadovė D.Krakauskienė) surengė Klaipėdos aklųjų ir silpnaregių klube. Ten puikiai pasirodė ir šeimininkų ansamblis “Spingsulė” (vad. S.Mačernienė).
Du mūsų senjorų kolektyvai koncertavo Latvijos lietuviams: moterų ansamblis “Vakaro žaros” (vad. I.Žemaičiūnienė) – Liepojoje, o folkloro ansamblis “Šeimyna” – Jelgavoje.
Įsijungėme į respublikinę dainų estafetę “Mūsų dienos kaip šventė”. Pas mus su koncertu viešėjo Šiaulių atstovai, o klaipėdiečiai koncertavo Tauragėje.
- Koncertų, matyt, asociacijos skyrius šiais metais yra numatęs ir daugiau?
- Džiaugiuosi, kad turime aktyvių, energingų žmonių, su kuriais kalnus galima nuversti. Ir toliau rengsime koncertus senelių globos namuose, kur esame šiltai ir nuoširdžiai sutinkami. Su svečiais kartais padainuoja ir aktyvesnieji, dar balsingi šeimininkai.
Be abejo, dalyvausime Joninių šventėje ant Jono kalnelio, Lietuvos didžiųjų miestų pagyvenusiųjų žmonių chorų gegužinėje Rumšiškėse, Jūros šventės meniniuose renginiuose, aišku, Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjime.
- Labai svarbi asociacijos veiklos sritis – teikti reikalingą paramą senatvės pensininkams, ypač vienišiems, padėti spręsti skubios priežiūros ir slaugos klausimus. Gal ką jau nuveikėte?
- Per tą trumpą veiklos laiką dar nespėjome daug ką aprėpti. Labai svarbu sukurti sistemą, kaip bendradarbiauti su kitomis ne pelno organizacijomis, labdaros ir sveikatos, socialinės globos ir socialinio draudimo struktūromis ir sukaupti reikiamos informacijos, kur ir kam būtina mūsų pagalba.
Bet jau suspėjome pasireikšti. Gavome žinią, kad pensininkė E.V., ligonė, negali įsigyti reikalingų medicinos priemonių. Ėmėmės operatyvaus darbo ir savo pasiekėme.
Mes žinome, kad pensininkui sunku gauti kreditą iš banko ištikus nelaimei ar susirgus. Kelią užkerta biurokratiniai barjerai. Asociacijai pavyko sudaryti bendradarbiavimo sutartį su Jūreivių kredito unija, kuri, reikalui esant, finansinę pagalbą gali suteikti per valandą. Tuo jau pasinaudojo viena mūsų rekomenduota pensininkė Ž.L., kuri gavo iš unijos paskolą ir liko labai patenkinta.
- Berods Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacija dar neturi savo nuolatinės oficialios būstinės? Kur Jūsų, gerbiamas Vidai, ieškoti?
- Miesto savivaldybei padedant, tas klausimas sprendžiamas.
Kol kas mūsų adresas – Teatro g. 7-7. Tel. 8 699 72347 arba 216226.
Naujausi komentarai