- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vyriausybė trečiadienį patvirtino Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą ir jos įgyvendinimo 2015-2020 metų veiksmų planą.
Bendrame plane nėra numatyta, kaip konkrečiai bus finansuojama kiekviena iš maždaug 70 numatytų priemonių - renginių, renovacijų, paminklų pastatymų, tačiau prie plano pridėtas Kultūros ministerijos parengtas sąrašas, į kurį įtraukta 14 projektų, reikalausiančių konkrečių papildomų asignavimų.
„Paprašiau, kad tai būtų pridėta prie protokolinio nutarimo, kad kitiems ir dar kitiems metams yra būtinas finansavimas tam tikriems objektams - Signatarų namams sutvarkyti, Valdovų rūmams ir kitoms priemonėms, numatytoms plane. Vyriausybė į tai pažadėjo atsižvelgti, finansų ministras taip pat, tai aš manau, kad problemų kaip ir nėra“, - po posėdžio žurnalistams sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Šiame 14 projektų sąraše yra Valdovų rūmų užbaigimas, Signatarų namų renovacija, buvusių Prezidento rūmų Kaune remontas, Vilniaus Lukiškių aikštės sutvarkymas, paminklo Jonui Basanavičiui pastatymas, Dainų šventės surengimas, filmų kūryba.
Tarp „išrinktųjų“ nėra paminklo prezidentui Antanui Smetonai.
„Dėl A.Smetonos paminklo, aišku, aistrų kyla daugiau, ir čia yra daugiau įvairių nuomonių. Į šimtmečio programą tas paminklas yra įrašytas, bet , kaip sakiau, diskusijų ir dėl vietos, ir dėl formos galbūt yra daugiau. Ir dėl finansavimo“, - sakė Š.Birutis.
Ministras taip pat aiškino, kad jo iniciatyva programoje liko punktas dėl filmų, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, sukūrimo, tačiau atsisakyta nuorodos į konkrečią juostą „Tarp pilkų debesų“.
„Į mūsų pakeitimus konkrečius - kaip jau minėjau, dėl filmo neįvardinimo, dėl kitų dalykų - buvo atsižvelgta ir tai buvo pakeista“, - sakė Š.Birutis.
Premjeras savo ruožtu atkreipė dėmesį, kad kol kas finansavimas planuojamas tik 2016 metams.
„Šiandien buvo, aš manau, irgi išmintingas pasiūlymas pateiktas, kad šitas teisės aktas gali būti ir vėliau papildytas, nes mes planuojame asignavimus biudžetuose metams, ir šiuo metu asignavimai yra numatyti 2016 metų priemonėms. Taip pat priemonių vykdytojams yra pasiūlyta, kad pakviestų ir kitas Lietuvoje esančias institucijas prisidėti gal ir finansiškai prie kai kurių priemonių įgyvendinimo, nes tai yra mūsų visos valstybės šimtmečio paminėjimas ir aš manau, kad tokių norinčių irgi atsiras“, - sakė A.Butkevičius.
Š.Birutis pažymėjo, kad mecenatų paieška yra skatintina, tačiau sunku tikėtis, kad „Valdovų rūmus pabaigs kažkas už mus arba Signatarų namus, kurie yra dabar tikrai apverktinoje būklėje, kažkas kitas padarys“.
Valstybės šimtmetį Lietuva minės 2018 metais. 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Taryba Vilniuje pasirašė dokumentą, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
2025 m. karo prievolininkų šaukimo pradžia – jau pirmąją sausio savaitę
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo nuostatomis Krašto apsaugos ministras patvirtino kitų metų karo prievolininkų šaukimo atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą pradžia ir pabaigą – šaukimo prad...
-
Netektis: mirė karo gydytojas, rašytojas V. Kočiubaitis4
Liūdna žinia: mirė karo gydytojas, rašytojas Vilius Kočiubaitis, praneša delfi.lt. Jam buvo 61-eri metai. ...
-
Ministerija: kitąmet stojant į universitetus, egzaminų vidurkis turės siekti bent 50 balų
Stojančiųjų į universitetus egzaminų įvertinimų vidurkis turėtų būti bent 50 balų, o stojančiųjų į kolegijas – bent 41 balas iš 100, pirmadienį paskelbė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). ...
-
Zapyškyje sužibo Kalėdų eglutė1
Šeštadienį prie Senosios Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios sužibo Kalėdų eglutė ...
-
Poliklinikose nebeliko „Foxpay“ savitarnos terminalų: pacientai susiduria su problemomis11
Panaikinus „Foxpay“ licenciją, nustojo veikti daugelyje gydymo įstaigų stovėję savitarnos mokėjimų aparatai. Dėl to kai kur iki sausio grynieji nebus priimami. Dalis šalies poliklinikų ar ligoninių rado išeitį, tiesa, dabar...
-
Skaudi žinia pareigūnams: nebeliks raitosios policijos – žirgai iškeliaus į aukcioną6
Lietuva visiškai atsisako raitosios policijos būrio ir tarnybinių žirgų. Anot Policijos departamento, raitoji policija turi per mažai pareigų, yra nebeefektyvi, todėl nuspręsta šiam padaliniui nebeskirti finansavimo. Raitųjų pareigūn...
-
Į Lietuvą grįžo NATO misijoje Irake tarnavę kariai1
Į Lietuvą sugrįžo keturis mėnesius NATO misijoje Irake tarnavę kariai, pirmadienį paskelbė Lietuvos kariuomenė. ...
-
Kviečia jaukiai pasivaikščioti po Kauno senamiestį7
„Kviečiame į jaukius žiemiškus pasivaikščiojimus po Kauno senamiestį!“ – kviečia Kauno miesto savivaldybė. ...
-
Kauno rajone žmonėms su negalia – jautri paslaugų puokštė
Kauno rajone veikiančios įvairios nevyriausybinės organizacijos (NVO) pasiruošusios žmonėms su negalia padėti atrasti kasdienį džiaugsmą, išmokti naujų dalykų, realizuoti save ir atrasti naujų patirčių. Rajono seniūnijose galima ga...
-
Per metus „Kursuok“ mokymuose užsiregistravo 15,5 tūkst. žmonių1
Nuo šių metų sausio pradėjus veikti suaugusiųjų švietimo platformai „Kursuok“, į mokymus užsiregistravo 15,5 tūkst., o mokymus baigė 10 tūkst. žmonių, pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministeri...