V.Ušackas: „Lietuva rašo, o ne perrašinėja savo istoriją“ (papildyta) Pereiti į pagrindinį turinį

V.Ušackas: „Lietuva rašo, o ne perrašinėja savo istoriją“ (papildyta)

2009-08-21 16:38
V.Ušackas: „Lietuva rašo, o ne perrašinėja savo istoriją“ (papildyta)
V.Ušackas: „Lietuva rašo, o ne perrašinėja savo istoriją“ (papildyta) / Diena Media montažas

Lietuva iškreipia istorinius faktus, juos pateikia valstybiniame lygyje ir taip kenkia Rusijai. Tokius teiginius viešai išsakė Kremliaus administracijos vadovas Sergejus Naryškinas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas į tokius S.Naryškino pareiškimus reaguoja santūriai - esą Rusijai, užuot svaidžiusis kaltinimais, reikėtų leistis į civilizuotą diskusiją apie stalinizmo nusikaltimus.

Vienu smūgiu neapsiribos

S.Naryškino pareiškimai neabejotinai susiję su naujausiais Lietuvos politikų veiksmais. Pavyzdžiui - su Vyriausybės sprendimu pervadinti Juodojo kaspino dieną Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti.

Istorijos klastojimu apkaltintas ir dar kelios su Rusija konfrontuojančios šalys: Latvija, Estija, Lenkija, Ukraina ir Gruzija. Visos šios valstybės, S.Naryškino teigimu, veda informacinį karą prieš Maskvą.

Kremliaus administracijos vadovas, einantis ir valstybinės komisijos kovai su istorijos klastojimu pirmininko pareigas, savo mintis išdėstė tinklapyje „Vestnik MGIMO“. Anot jo, Baltijos šalys, Lenkija, Gruzija ir Ukraina „karo lauku pasirinko istoriją, tiksliau - jos klastojimą“.

Tai toli gražu nebe pirmas politizuotas veiksmas, kurį Rusija parengė 70-osioms Molotovo-Ribentropo pakto metinėms. Ruošiantis šiai sukakčiai, Rusijos žvalgybininkai netgi parengė specialią publikaciją pavadinimu „Baltijos šalys ir geopolitika“. Šiame dokumente Kremlius tvirtina, kad 1939 m. pasirašytas paktas buvo vienintelė įmanoma savigynos priemonė tuometinei tarybų Sąjungai. Be to, Rusijos televizijose netrukus turėtų pasirodyti dokumentinių filmų, neva turinčių atskleisti visą tiesą apie Molotovo-Ribentropo paktą, ciklas.

V.Ušackas - santūrus, bet griežtas

„Lietuva rašo, o ne perrašinėja savo istoriją. Skaudi buvusios padalintos Europos istorija pati kalba už save. Tai liudija ir milijonų Vidurio ir Rytų Europoje gyvenančių  žmonių atmintis. Be jos prieš 20 metų nebūtų Baltijos kelio ir Berlyno sienos griuvimo“, - portalui sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

V.Ušackas pabrėžė, kad kalbėdama apie laikotarpį po Molotovo-Ribentropo pakto pasirašymo Lietuva niekuo nekaltina rusų tautos. Esą ir Kremlius turėtų atskirti tautą nuo vieno žmogaus režimo.

„Suprantu, kad Rusijai XX amžiaus istorija taip pat skaudi ir jautri tema. Niekas nekvestionuoja, priešingai - ypatingai vertina istorinį rusų tautos indėlį ir pasiaukojimą nugalint nacizmo slibiną kartu su tuometinės koalicijos nariais. Šią istorinę misiją atliko ir amerikiečiai, ir britai, ir ukrainiečiai, ir baltarusiai. Aš tikiuosi, kad bus sugebama padaryti takoskyrą tarp to vaidmens, kurį atliko rusų tauta, ir nusikalstamos ne tik nacizmo, bet ir stalinistinio režimo veiklos tiek prieš Antrąjį pasaulinį karą, tiek per jį, tiek po jo“, - aiškino ministras.

Reziumuodamas, pašnekovas darsyk akcentavo, kad Lietuva nesiekia konfrontacijos su Maskva, tačiau pozicijų dėl stalinizmo nusikaltimų neužleis. „Kviečiu Rusiją atviram ir ramiam dialogui, o ne reikšti kaltinimus“, - sakė V.Ušackas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų