VSD: gerbiame premjero norą, bet vertiname ir galimą žalą

Valstybės saugumo departamentas (VSD) gerbia premjero Sauliaus Skvernelio norą išslaptinti medžiagą apie nederamą interesų grupių įtaką politinei sistemai, bet turi įvertinti, ar tai nepadarys žalos tyrimo eigai, sako žvalgybos tarnybos atstovė.

„Premjero pageidavimas ar noras išslaptinti kuo daugiau informacijos yra gerbtinas, tačiau VSD sprendžia, ar nebus padaryta žala tyrimo – tęstinės operacijos – eigai,“ – BNS sakė VSD atstovė Aurelija Katkuvienė.

S. Skvernelis ketvirtadienį pareiškė sieksiantis, kad būtų paviešinta visa parlamentinio tyrimo medžiaga apie verslo grupuočių ir atskirų asmenų įtaką Lietuvos politinei sistemai.

Šią savaitę žiniasklaida paskelbė išslaptintą VSD informaciją apie verslo koncerną „MG Baltic“.

Šį raštą VSD perdavė parlamentinį tyrimą atliekančiam Seimo komitetui, prezidentei, Seimo pirmininkui ir premjerui. Dalis teksto rašte yra užtušuota.

Anot A. Katkuvienės, užtušuotas tekstas yra slapta informacija. Pagal įstatymo formuluotę, nepasibaigus terminui įslaptinta informacija išslaptinama, kai „išnyksta įslaptinimo tikslingumas“.

Atsakydama į BNS klausimus, A. Katkuvienė sakė, kad VSD tik teikia informaciją įstatyme nurodytiems sprendimų priėmėjams, o jie sprendžia dėl viešinimo.

„Išslaptintos ir pateiktos informacijos VSD pats neviešina, apie viešinimą sprendžia sprendimų priėmėjai“, – sakė VSD atstovė.

VSD rašte teigiama, kad „MG Baltic“ atstovų kai kuri veikla kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. BNS paklausus, kodėl apie tai nė karto nebuvo užsiminta viešuose kasmetiniuose grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimuose, A. Katkuvienė atsakė: „Nes ta informacija nebuvo išslaptinta, vyko tęstinis tyrimas. Informacija turėjo ikiteisminio tyrimo pobūdžio požymių ir buvo teikiama ikiteisminio tyrimo institucijoms, nes VSD nevykdo ikiteisminių tyrimų“.

Į klausimus, ar viešojoje erdvėje keliama teisinga prielaida, kad VSD daugiau kaip 10 metų sekė „MG Baltic“ vadovus ir jų tarpininku įvardytą žurnalistą Tomą Dapkų, A. Katkuvienė atsakė: „Žvalgybos įstatymo 11 straipsnyje apibrėžti įvairūs informacijos rinkimo būdai. Plačiau jų nedetalizuojame, tačiau užtikriname, kad veikla vykdoma griežtai laikantis įstatymų“.

Parlamentinio tyrimo vadovas Vytautas Bakas sako, kad paviešinta informacija yra mažiau nei trečdalis visos tyrimo medžiagos.

„MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus VSD raštą pavadino nuomonių ir prielaidų kratiniu bei surežisuota pažyma. Koncernas sako, kad imsis teisinių priemonių savo interesams ginti. T. Dapkus sako, kad prieš jį vykdoma šmeižto kampanija.


Šiame straipsnyje: VSDslapta medžiagaMG Baltic

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kokia zala padarys valstybei paviesine korumpuotus verslininkus ir politikus.Ne tik paviesinti bet ir sodintiO gal nesodinti ,bet i statybas sunkiai uzsidirbti duona.Ne viena Masiuli ,bet manau ir daugiau tokiu.Nera ko slapstytis teisininkai po Valstybei gresme.M anau ,kad tik savo pareiskimais parodote ,kad dirbate,bet rezultatu nera jau 28 m.

kaip gi

kaip gi portretas
žala! ar žala? didžiausia žala palikti tautą, rinkėjus-nežinioje, kad ir vėl maustytų? kad ir vėl sulindę į avies kailius su aštriais ne žolei misti dantimis vaidintų švelnius , pūkuotos ir „patriotus" ? at tik tiek skalikams leista davus komanda fas?, niekas nesikeičia? vieni pakeitė kitus? o iš tikrųjų perdalino lovį ir pinigų srautus susodinti saviems?. na taip, pasilikti falimybę manipuliuoti baime nepaskelbtųjų pavardėmis ir pavadinimais grupuočių, nes jei ne- šakės? paviešinsima, na toks sprendimas tai neapsaugą nuo žalos bet kenkėjiška veikla prisidedant prie veikiančių grupuočių vykdant totalų genocidą prieš tautą ir valstybę
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių