Mūsų tradicijos
Vaikai čiupinės žuvis
Ketvirtadienį į Girulius vėl atūš smarkaus vasaros vėjo – „Vėlungio“ vardu pavadinta tradicinė regiono vaikų ir jaunimo etninės kultūros stovykla, kurią nuo 1992 metų rengia Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras. Tai – vienintelė tokio pobūdžio stovykla šalyje.
Gegužės 20-23 dienomis vyksiančios etninės stovyklos tema – „Žuvininkų papročiai, amatai, folkloras“. Į ją sugužės maždaug 240 vaikų iš Klaipėdos, Juodkrantės, Kintų, Rusnės, Palangos folkloro kolektyvų.
Pasak Etnokultūros centro direktorės Nijolės Sliužinskienės, etninės stovyklos tikslas – suburti miesto ir regiono vaikų folkloro kolektyvus. Kartu tai ir vadovo bei kolektyvo palaikymas, gilesnė pažintis su krašto etnokultūra.
Šiemetinė – žuvininkų tema – neatsitiktinė. Etninės stovyklos koordinatorė Valerija Jankūnaitė pastebėjo, jog dabartiniai vaikai jau nebeatskiria žuvų, nežino, kaip patiems pasigaminti meškerę, ką, pagavus žuvį, su ja veikti. O juk klaipėdiečiai nuo seno garsėjo kaip žvejų kraštas. Todėl etninėje stovykloje vaikai ne tik dainuos, šoks, pins kasas pagal klaipėdietišką tradiciją, bet ir mokysis įvairiausių amatų: droš iš medžio ir iš molio lipdys laivelius, žuvis, gamins žvejybos įrankius ir mokysis juos prižiūrėti. Tikri pamario krašto žvejai mokys vaikus apdoroti žuvis.
„Vėlungio“ stovykloje vakarais prie laužo vyks vakaronės ir pokalbiai, o gegužės 21 dieną numatoma išvyka į mažųjų žvejybinių laivų uostą, kur vaikai susipažins su žvejų laivais, vyks ekskursija mariomis po uosto akvatoriją.
Stovykloje parengti bendri visų folkloro kolektyvų projektai – amatai, muzikavimas, kita veikla – bus pristatyti renginyje „Žuvininkų kiemas“, kuris gegužės 23 dieną 15 val. vyks Klaipėdos senamiestyje: Etnokultūros centro, Menininkų namų, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemeliuose.
Naujausi komentarai