V.Adamkui Čekijos vadovas guodėsi buvęs ne taip suprastas Pereiti į pagrindinį turinį

V.Adamkui Čekijos vadovas guodėsi buvęs ne taip suprastas

2009-05-29 20:40
V.Adamkui Čekijos vadovas guodėsi buvęs ne taip suprastas
V.Adamkui Čekijos vadovas guodėsi buvęs ne taip suprastas / Prezidentūros nuotr.

Prezidentas Valdas Adamkus penktadienį telefonu kalbėjosi su Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančios Čekijos prezidentu Vaclavu Klausu.

Kaip rašoma Prezidento spaudos tarnybos pranešime, V. Adamkui paskambinęs V.Klausas papasakojo apie praėjusią savaitę Chabarovske įvykusį ES ir Rusijos vadovų susitikimą ir apgailestavo, kad žiniasklaida esą netiksliai perteikė jo pasakytus žodžius apie Lietuvą.

V.Klausas teigė, kad Lietuva yra svarbi ir artima Čekijos partnerė.

Praėjusią savaitę Čekijos dienraščtis „Lidove Noviny“ išspausdino V.Klauso interviu, kuriame pateikiama tokia jo citata: „Nematau Rusijos kaip grėsmės, tačiau laikau šią šalį stipria ir ambicinga valstybe, kuriai mes, be abejonės, turime skirti daugiau dėmesio, nei tokioms ES narėms kaip Lietuva ir Estija“.

Prieš prasidedant ES ir Rusijos viršūnių susitikimui vienas europiečių diplomatas teigė, kad euroskeptiku vadinamo Čekijos prezidento V.Klauso pirmininkavimas viršūnių susitikimui yra laikomas „teigiamu“ faktoriumi derantis su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų