Už 50 tūkstančių litų žemėlapio nekurs
Klaipėdos triukšmo žemėlapį pasišovusi kurti Vilniaus bendrovė HNIT-BALTIC GEOINFOSERVISAS užsiprašė dvigubai didesnio atlygio, nei numatė lėšų šiam projektui skyrusi Vyriausybė.
Todėl vakar, įvertinus visą konkurso medžiagą, bendrovės pasiūlymas buvo atmestas dėl pernelyg didelės kainos už paslaugą. Pasiūlymą pateikė tik viena bendrovė, kuri triukšmo žemėlapį būtų kūrusi kartu su Klaipėdos visuomenės sveikatos centru. Siūlyta paslaugos kaina buvo 96 tūkst. litų.
Vyriausybė lėšų skyrė vadovaudamasi Triukšmo valdymo įstatymu. Pasak Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus specialistės Aurelijos Elzbėtos Mačernienės, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio savivaldybės iki 2012-ųjų turi parengti triukšmo žemėlapius. Vilniaus ir Kauno savivaldybėms šiam projektui skirta po 150 tūkstančių litų, Klaipėdos ir kitoms - po 50 tūkst. litų
Kai kurių aplinkos kokybės specialistų vertinimu, tai pernelyg menkos lėšos, todėl, norint parengti triukšmo žemėlapį, reikės ieškoti papildomų lėšų.
Triukšmo žemėlapis turėtų parodyti dabartinį ir prognozuojamą triukšmo paplitimą. Reikėtų surinkti duomenis apie pagrindinių šaltinių - kelių transporto, geležinkelio - skleidžiamą triukšmą, taip pat triukšmą iš pramonės ar krovos darbų įmonių, uosto.
Turėtų būti aprašytas triukšmo poveikis, nustatytas jį patiriančių žmonių skaičius, būstų, mokyklų, vaikų darželių, ligoninių skaičius triukšmingose zonose. Atskirai turės būti parengti dienos ir nakties triukšmo žemėlapiai.
Žemėlapio pateikimo forma turėtų būti ir skaitmeninė. Manoma, kad toks žemėlapis padės priimti teisingesnius sprendimus plečiant miesto infrastruktūros tinklą, planuojant naujas statybas.
Naujausi komentarai