Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pirmadienį atmetė dėl pastabų apie holokaustą iš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pasitraukusio Petro Stankero skundą, kuriuo šis siekė, kad jo atleidimas būtų pripažintas neteisėtu.
Teismas priėjo išvados, kad pareiškėjo skundas yra nepagrįstas. P.Stankeras siekė, jog atleidimas būtų pripažintas neteisėtu ir prašė grąžinti jį į buvusias pareigas bei priteisti darbo užmokestį už priverstinį pravaikštos laiką nuo atleidimo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo.
VAAT nusprendė, kad P.Stankeras, pateikdamas prašymą jį atleisti anksčiau nei per 14 dienų, pats apribojo savo teises, taigi, sutikus darbdaviui, šiuo atveju - VRM, ji nebeturėjo teisės atšaukti savo sprendimo.
P.Stankeras dėl pernai lapkričio pradžioje savaitraštyje "Veidas" publikuoto ir kritikos sulaukusio straipsnio iš pareigų buvo atleistas savo paties prašymu lapkričio 25-ąją. Tačiau istorikas tą pačią dieną savo prašymą atšaukė ir teigė norintis likti dirbti iki gruodžio 29 dienos, nes esą prašymą atleisti parašė būdamas streso būklės ir spaudžiamas.
VAAT atmetė jo teiginius dėl patirto spaudimo, esą byloje nėra tai patvirtinančių įrodymų. Teismas sutiko, kad P.Stankeras galėjo būti paveiktas, galėjo elgtis skubotai, tačiau stresinė situacija neįrodo įtakos fakto.
Šis verdiktas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, tačiau pats P.Stankeras po posėdžio sakė VAAT sprendimo neskųsiąs, nes tai "kainuoja daug sveikatos".
"Aš tikėjausi, kad vis dėlto bus patenkintas mano prašymas, labai tikėjausi ir norėjau, bet, deja", - sakė P.Stankeras.
E.Zuroffas piktinasi prokurorų sprendimu dėl P.Stankero
Simono Wiesenthalio centro vadovas Efraimas Zuroffas smerkia Lietuvą už nutrauktą istoriko Petro Stankero veiklos tyrimą.
Taip E.Zuroffas reaguoja į žinią, kad Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo holokausto neigimo žurnalo „Veidas“ publikacijoje. S.Wiesenthalio centro pranešime teigiama, esą toks sprendimas – dar viena Lietuvos nesugebėjimo bausti savo piliečius už nusikaltimus, susijusius su holokaustu, apraiška.
„Neabejoju, kad lietuvis, įvykdęs komunistų nusikaltimus ar mėginęs juos neigti, nebūtų traktuojamas taip atlaidžiai. Galbūt tuos, kurie kaltinami holokausto nusikaltimais, reikėtų teisti kitur?“, – ironizuoja E.Zuroffas.
Prokurorai nusprendė nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo holokausto neigimo P.Stankero publikacijoje, mat neaptikta nusikalstamos veikos požymių. S.Wiesenthalio centras tokį sprendimą griežtai smerkia. Tiesa, nacių medžiotojai supainiojo P.Stankerą su vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu. Mat būtent jo nuotrauka puikuojasi prie P.Stankero išteisinimą smerkiančio pranešimo.
Lapkričio pabaigoje septynių Europos šalių ambasadoriai laiške vidaus reikalų ministrui išsakė pasipiktinimą dėl rašinio, kuriame ministerijoje vidutinio rango pareigas ėjęs istorikas rašė: "Svarbu ir tai, kad Niurnbergo procese teisinį pagrindą įgavo legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų, nors iš tiesų teismas neturėjo ne vieno A.Hitlerio pasirašyto dokumento apie žydų naikinimą (šio dokumento, jeigu jis egzistavo, iki šių dienų niekas nerado, nors pažadėta net milijono dolerių premija)".
Britanijos, Estijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos ambasadoriai laiške, kurio kopiją gavo BNS, pareiškė, kad šis teiginys prilygsta holokausto neigimui, todėl nusipelno pasmerkimo. Vėliau publikaciją atskirame atvirame laiške pasmerkė ir Lenkijos ambasadorius.
Vilniaus apygardos prokuratūra vasario viduryje nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo nacių Vokietijos nusikaltimų neigimo ar menkinimo minėtame straipsnyje, neradus nusikaltimo požymių,
Naujausi komentarai