Lengvatų tautinių mažumų mokyklų abiturientams laikant lietuvių kalbos egzaminą bus. Tačiau po metų ši tvarka gali būti peržiūrėta. Opozicija aiškina, kad valdantieji taip pataikauja koalicijos partneriams.
Lengvatas tautinių mažumų mokyklų abiturientams laikant lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą įteisinantį įsakymą pasirašęs švietimo ir mokslo ministras Darbo partijos (DP) atstovas Dainius Pavalkis vakar tikino, kad po metų bus grįžta prie šio klausimo ir egzamino tvarka galbūt bus griežtinama.
Nors ministras anksčiau ne kartą yra minėjęs, jog lengvatos numatomos laikinai – vieniems metams, ministro pasirašytame įsakyme konkretus vienų metų laikotarpis nenurodomas.
D.Pavalkis BNS vakar patvirtino, kad įsakyme konkretus terminas nenumatytas, tačiau tikino, jog prie šio klausimo bus grįžta po metų.
"Ten paprasčiausiai pakeičia (egzamino reikalavimus – red. past.), bet pagal galiojančią tvarką mes kasmet turėsime peržiūrėti. Mes turėsim peržiūrėti rezultatus. Prieš paviešindami rezultatus, turime peržiūrėti juos, ar jie nėra kokie nors iškrypstantys, nukrypstantys, ir tik tada juos viešinti. Manau, kad mes prie šio klausimo vis grįšim ir grįšim, ir galbūt kitais metais bus ta tvarka šiek tiek sugriežtinta, matysime, kaip mūsų jaunimas laiko valstybinį lietuvių kalbos egzaminą", – sakė D.Pavalkis.
"Ką būtinai reikia pabrėžti, mes įstatymo nuostatų nekeičiame, ir valstybinio lietuvių kalbos egzamino, kuris tokia forma bus laikomas pirmą kartą, neatsisakome", – pridūrė ministras.
Švietimo ir mokslo ministras DP atstovas D.Pavalkis vakar pasirašė įsakymą, kuriuo įteisino naujas lengvatas tautinių mažumų mokyklų abiturientams laikant lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.
Dalis politikų, aukštųjų mokyklų atstovų tikina, jog padarytos nuolaidos tautinių mažumų atstovams yra reikšmingos ir jau negalima teigti, kad lietuviškų ir nelietuviškų mokyklų atstovai laiko vienodą egzaminą.
Komentarai
Aušrinė Burneikienė
Lygių galimybių kontrolierė
Formaliai kol kas nenagrinėjant priežasčių, kodėl priimtas toks sprendimas – ar tiesiog darant reveransą tautinėms mažumoms, ar lemiant kioms nors objektyvioms aplinkybėms, jeigu kokios nors aplinkybės iš tiesų yra pateisinamos, adekvačios ir proporcingos tam skirtingumui, tada tokia nuostata lyg ir galėtų būti, bet formaliai šiuo momentu, žinoma, galima įžvelgti nevienodą traktavimą.
Nevienodas traktavimas vadinamas diskriminacijos apraiška. Kol kas nebuvo skundų dėl palengvinto lietuvių kalbos egzamino, bet jei tokių sulauktume, kontrolieriaus tarnyba aiškintųsi, kodėl toks sprendimas priimtas.
Valentinas Stundys
Konservatorius, buvęs Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas
Akivaizdu, kad šios Vyriausybės darbas tampa pageidavimų koncertu, todėl pirmiausia atsakomybė dėl destruktyvių, visuomenę skaldančių sprendimų tenka premjerui Algirdui Butkevičiui.
Tas tautinių mažumų atstovas, kuris mokosi lietuviškoje mokykloje, pirmiausia bus diskriminuojamas. Diskriminuojami bus visi, nes šis egzaminas kartu yra ir stojamasis į aukštąsias mokyklas. Be abejo, aukštąsias mokyklas tokie pakeitimai verčia suabejoti bendrojo priėmimo sistemos teisingumu.
Buvusi Vyriausybė ėmėsi priemonių, kad padėtų tautinių mažumų mokyklų moksleiviams pasirengti suvienodintam egzaminui, taip pat buvo numatytas pereinamasis laikotarpis, nustatyti švelnesni egzamino vertinimo reikalavimai.
Naujausi komentarai