- Milda Skiriutė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Klaipėdoje socialinės rizikos šeimose auga 486 vaikai. Iš jų 101 į šį sąrašą įtrauktas pernai. Priežastys – vaikų nepriežiūra ir smurtas artimoje aplinkoje.
"Skaičius padidėjo. Tačiau taip gali būti ir dėl to, kad vis dažniau gauname informacijos apie problemines šeimas", – konstatavo vedėja.
Truputį perlenkė lazdą?
Nei ausų pradūrimo, nei tatuiruočių G.Aurylienė nepriskyrė smurtui.
"Pati pasisakau prieš tatuiruotes. Manau, kad jas turėtų darytis tik suaugusieji. Jei tatuiruotė padaroma mažamečiui, ateityje jis gali priekaištauti tėvui: gal vaikas norės ne žvaigždutės, o rožės", – pastebėjo vedėja.
G.Aurylienės nuomone, šiuo atveju tėvai truputį perlenkė lazdą, tačiau spėjo, kad taip jie pasielgė iš didelės meilės.
Dėl auskarų vėrimo vedėja nebuvo tokia kategoriška ir pabrėžė, jog šie atvejai nėra tokie, kad reikėtų apriboti tėvystės teises.
G.Aurylienės teigimu, svarbus ne tik pavienis atvejis, bet ir tai, kaip tėvai rūpinasi vaikais, auklėja, užtikrina sveikatos apsaugą, mokymąsi, ar buvo smurto artimoje aplinkoje atvejų.
Skiepai – ne prievarta
Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojos gydymui Dianos Vaitkevičiūtės teigimu, tėvams negalima uždrausti leisti vaikams verti auskarų, daryti tatuiruočių.
"Kiekvienas tėvas nusprendžia, ar leisti tokį dalyką. Nemanau, kad per prievartą vaikui padaro tatuiruotę ar veria auskarus. Tenkina jo norus, ir tiek. Per prievartą, surišus niekas vaikams tatuiruočių nedaro", – įsitikinusi pavaduoja.
Tačiau D.Vaitkevičiūtė teigė asmeniškai nesuprantanti tėvų noro daryti vaikui tatuiruotę ar durti ausis, tačiau pabrėžė, kad tai tikrai nėra smurtas.
"Kalbant apie vaikus, kažkiek prievartos yra visur. Kai skiepijama, taip pat skauda, kai kurie nenori eiti pas gydytoją, bet tų dalykų reikia. Tiesa, daug tėvų nusprendžia neskiepyti vaikų. Vis dėlto tatuiruotės ar auskarai šiai sričiai nepriskiriami", – teigė medikė.
Yra ir šeimų, kuriose nuo mažens imamasi grūdinti vaiką, merkiant jį į šaltą vandenį. Jie taip pat sulaukia aplinkinių priekaištų.
"Kiekviena šeima turi savo tradicijas. Juk negyvens šalia trečias žmogus, kuris reguliuotų šeimos gyvenimą ir sakytų, kas yra gerai, kas blogai", – tvirtino medikė.
Vaikas tapo neįgaliu
D.Vaitkevičiūtė pabrėžė, kad pirmiausia reikėtų kategoriškai apsispręsti nenaudoti jokio smurto prieš vaikus, o visa kita palikti šeimos valiai.
Tatuiruotės ir auskarai yra smulkmena, kai vaikai užmušami arba po smurto paverčiami invalidais.
"Tatuiruotės ir auskarai yra smulkmena, kai vaikai užmušami arba po smurto paverčiami invalidais. Tai didelis skirtumas", – akcentavo pavaduotoja.
Ji sakė, kad išties būna atvejų, kai į ligoninę patenka vaikai, prieš kuriuos naudotas smurtas.
"Vienas vaikas po sumušimo tapo neįgalus. Negalima sakyti, kad esame kitokie nei visa Lietuva. Mūsų mieste yra tas pats, kaip ir visoje šalyje", – pabrėžė pavaduotoja.
Prieš tris mėnesius pajūrį sukrėtė dvejų metų mergaitės tragedija. Stipriai sumušta mažametė į uostamiesčio ligoninę buvo atgabenta iš Gargždų. Dvimetę ištiko koma.
Įtariama, kad mergaitę sumušė patėvis. Jis sulaikytas. Įvykį tiria Klaipėdos kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų valdybos pareigūnai.
Tyrimas dar nebaigtas. Laukiama ekspertizės rezultatų. Gali būti, kad įtarimai taps dar sunkesni. Teigiama, kad, nors mergaitė ir atgavo sąmonę, ji niekada nebebus tokia, kokia galėjo būti.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Už nenuvalytus takus uostamiestyje – bauda atsakingai įmonei
Iškritus gausiam sniegui pietinėje Klaipėdos miesto dalyje pagrindiniai pėsčiųjų ir dviračių takai nebuvo tinkamai valomi. Už susidariusią situaciją ir įsipareigojimų nevykdymą atsakingai bendrovei skirta 2,8 tūkst. eurų bauda, prane&sca...
-
Kada imami pirštų atspaudai?2
Pirštų atspaudas – unikalus dalykas. Piliečių pirštų atspaudai imami ne tik įvykus nusikaltimams, jų reikia ir rengiant asmens dokumentus, kuriuose įdiegti biometriniai duomenys. Nors ši procedūra privaloma, nepasitenkinanči...
-
Klaipėdiečiai sniego valymu rūpinasi patys
Klaipėdiečiai, nelaukdami, kol sniegą nukas rangovai, patys imasi darbo ir nuo pėstiesiems skirtų takų valo sniegą. ...
-
Neringos skvere – žiemos pramogos
Savaitgalį Neringos skvere netrūko mažųjų klaipėdiečių – visi jie džiaugėsi gausiai iškritusiu sniegu, čiuoždami rogutėmis ir čiuožynėmis nuo nedidelių kalniukų. Vaikų šėlionės truko iki pat vėlyvo vakaro tiek š...
-
Klaipėdoje nebeliks šventinių puošmenų
Šią savaitę uostamiestyje prasidės kalėdinių puošmenų nuėmimas, ledo čiuožyklos demontavimas, pagrindinės miesto žaliaskarės nupuošimas. Darbus planuojama pradėti trečiadienį, jie truks apie mėnesį. ...
-
Ledinės maudynės virto bendryste: savo pomėgiu mėgina užkrėsti ir kitus
Ledines maudynes mėgstantys plungiškiai, susibūrę į „Plungės ruonių“ asociaciją, savo pomėgiu maudytis lediniame vandenyje ir kitus mėgina užkrėsti keliaudami po miestelius ir kaimus. ...
-
Žiniasklaida: baigiant rekonstrukciją Nidos „Agiloje“, į ją grįžo pirmieji darbuotojai
Šiemet planuojant baigti rekonstrukciją Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“, į jį sugrįžo pirmieji darbuotojai, antradienį rašo naujienų portalas „15min“. ...
-
STT Klaipėdos valdybai laikinai vadovaus Tadas Kalnutis
Nuo antradienio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybai laikinai vadovauti pradeda Tadas Kalnutis, pranešė STT. ...
-
Kretingos rajono meras: situacija tikrai pagerėjo
Praėjusią savaitę Vakarų Lietuvos upėse pakilus vandens lygiui, ekstremalią situaciją dalyje seniūnijų paskelbusioje Kretingoje situacija stabilizavosi, sako rajono meras Antanas Kalnius. ...
-
Kretingos rajone ekstremali situacija neatšaukiama: laukiama, kaip keisis orai1
Kretingos rajono savivaldybėje vandens lygis toliau slūgsta, tačiau ekstremali situacija neatšaukiama. ...