Socialiniai darbuotojai tikrina ir šaldytuvus Pereiti į pagrindinį turinį

Socialiniai darbuotojai tikrina ir šaldytuvus

2005-01-25 09:00

Socialiniai darbuotojai tikrina ir šaldytuvus

Į Klaipėdos vaiko krizių centrą pateko dvejų metų berniukas, nes girtuokliaujanti motina negali tinkamai juo rūpintis. Mažametį šalia girtos motinos namuose aptiko centro socialinis darbuotojas.

Kitas moters kūdikis, dar neturintis nė metų, dabar yra Vaikų ligoninėje. Sprendžiamas jo likimas - ar apgyvendinti Kūdikių namuose, ar laukti, kol motina išsiblaivys ir pasiges vaiko.

Kas antroje Klaipėdos vaiko krizių centro specialistų prižiūrimoje šeimoje girtauja vienas ar abu tėvai. Probleminės, arba vadinamosios socialinės rizikos šeimos, - tokios, kuriose tėvai neprižiūri savo vaikų, nepaiso jų poreikių.

Vaikai badauja, neturi galimybės lankyti mokyklos. Neretai Vaiko krizių centro socialiniai darbuotojai juos apgyvendina laikinosios paramos grupėje, kol pagerės situacija šeimoje. Su šeima per tą laiką bendrauja centro specialistai.

Sausį Vaiko krizių centro kolektyvas pasipildė keturiais naujais darbuotojais. Dabar su probleminėmis šeimomis dirba aštuoni Vaiko krizių centro specialistai. Anksčiau dirbo penki ir pagal teritoriją vienam specialistui tekdavo kontroliuoti 100 šeimų. Įdarbinus daugiau specialistų, vienam jų tenka dirbti su 50 šeimų.

Vaiko krizių centro direktorės pavaduotoja Skaidrė Račkauskienė sakė, kad šeimose, kuriose auga mažamečių vaikų, socialinis darbuotojas turi apsilankyti kartą per savaitę.

Jis ne tik padeda tarpininkauti gaunant pašalpą ar dokumentus, bet ir kontroliuoja, ar vaikas reguliariai vedamas pas gydytoją, ar paskiepytas. Tikrinama, ar namuose vaikams pakanka maisto atsargų.

Dabar laikinosios paramos grupėje gyvena įvairaus amžiaus vaikų, vyriausias - 14 metų. Vaiko krizių centras nėra Vaikų teisių tarnybos padalinys, o atskira įstaiga, teikianti socialines paslaugas ir finansuojama iš miesto biudžeto. Tačiau pirminę informaciją apie probleminę šeimą nagrinėja Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistai. Jie sprendžia, ar šeimai reikalinga socialinių darbuotojų kontrolė, kita pagalba.

Iš viso Klaipėdoje yra 525 probleminės šeimos, kurioms reikia nuolatinės socialinių darbuotojų pagalbos. Prieš dvejus metus jų buvo daugiau nei 700.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų